1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Желание за игра

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от DevilsTime, 9 март 2012.

1. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    В последно време ми се случва нещо доста странно за което сме си говорили с приятели, но мислех, че няма как да се случи с мен. Чисто и просто нямам абсолютно никакво желание за игра. Опитах се да си го обясня по някакъв начин, но не намирам разумно обяснение за нещата.
    Фактора мотивация винаги го е имал при мен и съм се придържал към следния принцип:

[​IMG][/IMG]

Имам си цели и всичко, но просто се отекчавам супер много от играта и играя все по-малко и по-малко.
    Пробвах освен 6 макса, ХУ и турнири, като от ХУ като резултати не мога да се оплача, макар и на 20нл, но просто не ми се играе и сесиите са ми по 20-30мин макс до 1 час, което съответно е супер смешно и несериозно дори и за един полупрофесионалист (за какъвто се имам де :D)
    Пробвах също и с почивка 4-5 дена, но си е същата работа абсолютно никакво желание.
    Съответно даже и на 6 макса след като нямам желание съм склонен да правя и тъпотии, които ми се отразяват на профита и се чувсвам доста тъпо.
    Таа предполагам при всеки един от вас се е случвало това нещо и всеки си има някъкви начини да се бори с това нещо и исках да постна подобна тебе (не съм търсил дали има друга такава) в която хората да си кажат как се борят с това нещо. Имам предвид има ли някакви начини да се върне желанието за игра такова каквото беше в началото или просто човек се примирява с това нещо и работи изцяло на психиката си и ако е второто само дисциплината ли е важна или има и някоя друга малка тайна :)

2. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    595
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    atm съм абс в същото състояние :(

3. KaiZeN

KaiZeN
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    59
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И аз съм така от началото на месецът... ще ми е интересно да прочета някое свежарско мнение..

4. BuTTerfly3Fec7

BuTTerfly3Fec7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    116
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    porabotete malko i jelanieto 6te doide ot samosebe si :)

5. Zlobilka

Zlobilka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    355
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +6 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Такаааамммм , аз точно в това да се отегчавам от игра на покер , опит нямам . Защото играя за кеф, ако не ми се играе е просто решението :). Но мога да съпоставя вашето отегчение и нежелание за игра , с примерно при мен както ми се е случвало , да се налага да ходя на работа а да нямам желание - работата да ме отегчава / така де вие нали това работите - професия ви е :) / Та по същество , работата ме отегчава когато е еднообразна , за щастие това в моята професия рядко се случва . Също така когато няма предизвикателство . Когато няма какво ново да науча . Или когато няма конкуренция . Значи решението е просто :
    1. Разнообразие , омаха , турбо , бадуги ако щете...
    2. Предизвикателство , вдигане на нивото , игра срещу по добри от вас / регове, про-та .... / или каквото се сетите.
    3. Четене , гледане на клипове от големи турнири , ......
    4. И още нещо , разнообразете си личния йивот с нещо което не сте правили до сега ........
    ми тва е , успех

6. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Това е на нервна почва. Понякога и аз се чувствам така.
    Гледал съм преди време един руснак да обяснява за психология и хазарт.
    Попадна ми случайно, даже не беше за покера, а за хазарта.
    Малко помня, но общо взето редуването на положителни и отрицателни емоции съсипва нервната система. Колкото повече се вживява един играч, толкова по-бързо се издухва. Печелим, губим, печелим, губим, даунсуинг, ръш, вариация и т.н. и
    бушоните почват да пушат.Почваме да се стресираме.
    На Фил Айви предполагам нищо не му влияе, защото е перде.
    Предполагам че това е подсъзнателна реакция на организма, идват му в повече вълненията.
    Трябва да се научим да играем по хладнокръвно, без емоции и да
    отделяме време за почивка и отпускане.
    Моя зъболекар ми каза един път, че всеки петък трябва да се напиваме порядъчно,
    това рестартирало мозъка и нервната система, премахваме стреса. :D

Последна редакция: 9 март 2012
  7. nqkoisi

nqkoisi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мъдро дума човека,ама се е Фанал кат удавник за сламка с тоя петък:D:D

8. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Преди всичко не трябва да имаш никакви проблеми и главоболия на главата! Абсолютно никакви, просто иначе не се получава!

Ако сядаш с идеята, че трябва да изкарваш пари, защото иначе си ебало майката.. то ще си ебе майката, ама на масите и след това и на банката ти.

Настроение първо в реалния живот трябва да имаш, желанието да седнеш пред компютъра и да ги убиеш и да им вземеш по няколко стака на всеки. Това желание идва с поставянето на някаква цел. Мотивираш се че ще седнеш, ще играеш правилно, а по този начин ще си докажеш, че си по-добър от тях и ето мотивацията е на лице.

Позанимавай се със спорт, повярвай ми - помага! Мога да ти препоръчам един два спорта, които започнеш ли, хем ще изкарваш всичко негативно от теб, хем ще се чувстваш страхотно, а след това ще имаш желание за всичко!

9. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз да ти кажа оранжевото квадратче е спънката на повечето хора и ще ти дам пример.

Напоследък се вживявам като любител фитнес инструктор и помагам на няколко момчета и едно момиче с хранителния и тренировъчния режим. Записвам им много детайлно какво и кога трябва да правят, като им казвам и очакваните резултати в дългосрочен план (EV направо). Те ми имат доверие и знаят, че ако изпълняват всичко както трябва ще постигнат целите си и все пак през ден имам обаждания от типа - "Ако пия една бира проблем ли ще е ?", "А ако ми се прияде нещо сладко вечерта мога ли да си хапна някоя пастичка?", "Боли ме зъба, днес май няма да се тича" и тн.
    Извода ми е, че те са се примирили с моментната си форма, доволни са от нея, макар да знаят, че могат да изглеждат по-добре с цената на някои лишения и доста усилия. Следователно нямат нужната мотивация за да променят толкова основно начина си на живот и според тях не е толкова наложително.

Я сега си представете, че някое от тези момчета си хване приятелка, мега яка манекенка с перфектни форми. Ще тренира като побъркан и ще се лиши от абсолютно всичко, защото вече промяната е от съществена необходимост. Пример е един познат, който почна да взима стероиди заради приятелката си.

С покера е същото, ти явно си доволен от резултатите - добре се справяш, биеш ги и на ХУ, изкарваш добри пари за стандарта на държавата => не чувстваш потребност от подобрение или в случая от увеличаване на обема, макар че вероятно плана ти е бил да катериш лимитите и да станеш грайнд машина. Съвета ми е да търсиш мотивация във високи, но ПОСТИЖИМИ цели. Дали ще е нов телефон, нов диван в хола или искаш да мериш с двайсетачки студентки по дискотеките, щом ще направи сегашното ти задоволителното ниво недостатъчно, значи ще те мотивира да изпълниш целите си, а именно повече отделено време за покер.

10. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Опитах да го намеря, но не успях, намерих други подобни.
    "Редовните играчи, които играят продължително време на много маси са подложени на постоянно натоварване, сензорите се претоварват, натрупва се стрес, нервите се разбиват т.н."
    Спорт, секс, алкохол, здравословно хранене, общуване с приятни хора, медитация, разходки сред природата и сме като нови. :D
    Значи отивате компанията на пикник в гората, хапвате пийвате и като направиш главата завъртваш нещо женско в храстите и почвате медитацията КАМА СУТРА. :D

http://www.youtube.com/watch?v=CPmL4N8OVJo
    http://www.youtube.com/watch?v=3044PM-cnT0

11. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Съгласен съм с Zlobilka и с CobraStarr (до часта с манекенката ) :)

12. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    The Mental Game of Poker на Jared Tendller е решението, което търсите.

13. AAA

AAA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    105
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  14. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Miserry +1000000
    вече лягам и ставам с на джаред книгата :)

15. 4o4ity

4o4ity
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    117
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:

16. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
  17. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
  18. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +105 / 8 / -2
    Покер ръце:
    gazavat evala brat ! To4no tova mi trqbva6e da gledam, mnogo polezno za men specialno :) Sega doglejdam, utre 6te pregledam i na jared statiata i blagodarim otnovo ;]

19. beanit

beanit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,489
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:

20. Desis