1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Сделката ни в 7777.bg през този месец е с главозамайващо value и е най-доброто ни предложение от последните няколко години! В комбинация с двата варианта за софтуер и VIP съпорт горещо препоръчваме на всички наши играчи да се преориентират към игра в тази зала. За повече информация ни пишете по имейл на grindsupp@gmail.com или по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Завръщане към покера

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Dman, 7 септември 2020.

1. Dman

Dman
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    5
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте, преди около 10 години играех покер и бях сравнително добър турнирен и sng играч. Поради една или друга причина се отказах от покера/спрях да играя. Сега обмислям дали да не опитам отново с покера, като идеята ми е да започна от по-ниски нива. Никога не съм бил добър кеш играч. Идеята ми е отново да започна с турнири и sng.

Можете ли да ме посъветвате. Ако инвестирам примерно 2000 лева, какво мога да направя с тях, какво мога да очаквам, какви нива мога да играя, какъв профит евентуално на месец мога да вадя.

Поизостанал съм с тенденциите, макар, че все още си мисля, че евентуално съм способен да бия по-ниските нива. Все още гледам youtube видеота с акутален покер. Съвети за зала? В Pokerstars ако играя ниски нива мога ли да бъда на + или всичко е в дългосрочен план, както в доброто старо време.

Посъветвайте ме.

2. a1rn1nja

a1rn1nja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +33 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Здравей, много е важно какви са ти целите и колко време можеш да отделиш на ден за покер... Покерстарс според мен не е най-правилния избор/да не казвам най-грешния/ Ако ще играеш СНГ та търси зала с рейкбек и странични промоции и не си мисли ,че бързо ще качваш нивата ROI-чето няма да е голямо.

• Like Like x 1
  3. Dman

Dman
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    5
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Евентуално мога да се занимавам с това всеки ден, по около 5-6 часа. Но реално къде извън Покерстарс има добър трафик. Едно време обичах по-големите СНГ, разбирай над 18 човека, формат от рода на 30, 45, 180. Вече нагоре си е буквално турнир. Бих искал да играя СНГ с някакъв рейкбек или промоции, свързани с формата + да разнообразявам с турнири, защото не съм типичният грайндър, който може да играе по цял ден СНГ без да му омръзне. Тоест, когато ми омръзне, започвам да играя лошо и небрежно. Бих играл 2-3 часа СНГ и евентуално след това бих си пуснал 2-3 турнира, някак си по този начин виждам нещата.

Иначе за цели, то как да си поставя конкретна цифра, след като знам, че нещата се случват в дългосрочен план. Не знам дали е възможно абсолютно всеки месец да бъда на +. Да, може би с рейбек и промоции е донякъде възможно, но точно и заради това съм пуснал тази тема. За да ми дадете съвети.

4. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +270 / 7 / -12
    Покер ръце:
    В Bwin има снг дневни състезания + рейкбека, който има залата ( седмичен) + още 10% от гриндерс ще е ок. Ако можеш да играеш по 5-6 часа на ден ще е добре и нещата би трябвало да се получат. Почни с 3- 5$ снг. Желая ти успех!

• Like Like x 1
  5. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +270 / 7 / -12
    Покер ръце:
    Един съвет, за който пропуснах да ти спомена. Всеки ден - недей! Пускай си поне два дни пълна почивка за седмицата.

6. Dman

Dman
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    5
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да, аз точно това имах предвид. 5 дни в седмицата макс. Човек да играе всеки ден е лудост, лично за мен.

7. Dman

Dman
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    5
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    А за целите можете ли да кажете малко повече подробности. Ако играя прилично на СНГ 5-10 $ + комбинация с МТТ, какви пари средно мога да правя на месец?

8. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +270 / 7 / -12
    Покер ръце:
    Зависи от роя ти, няма как някой да ти отговори коректно на този въпрос.

• Agree Agree x 2
  9. PaRaDiGmA

PaRaDiGmA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    700
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +267 / 9 / -19
    Покер ръце:
    Ще можеш и да разнообразяваш с 5 доларовите Баунти-турнири.

10. ivaylo666

ivaylo666
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -13
    Покер ръце:

Здравей , аз бих те посъветвал да учиш кеш , щом си играл преди 10 години ти започваш от НУЛАТА днес , покера се е променил адски много от тогава досега , така че дали ще учиш кеш или снг няма разлика според мен , разлика обаче има в това ,че с кеша може да имаш доста по стабилни приходи на месец , тъй като там може да предвидиш колко да играеш на месец , брой ръце и часове и тн и когато имаш Х бб може да имаш доста по -добра представа какво би могъл да изкарваш , ( разбира се за да установиш бб -то ще мине известно време и ще трябва да направиш 20-40 к ръце) . Със снг-то трудно ще можеш да го сметнеш , защото там има доста повече късмет краткосрочно имо ( тоест ако ти играеш 36 човека снг колко такива мислиш ,че може да играеш на ден ? АКо примем че отделяш 40 мин средно на турнир и играеш по 2 едновременно ( не знам дали ще има достатъчно игра за да играеш повече ) за 6 часа на ден ти ще играеш колко 12 турнира примерно , за да установиш колко ти е РОЙ -а ти трябва 1000 турнира - доста повече време отколкото кеш . Дори да приемем че греша в сметките ( никога не съм играл снг и не знам наистина колко време и колко обем може да вкарваш - да кажем че съм далеч от сметите и може да вкарваш по 30 на ден , ако играеп 5 доларови снг и имап 15 % РОЙ , което е стандартно и то ако си крашър какъвто със сигурност няма да си в началото поне ,това означва че изкарваш по 75 цента на турнир средно .... Не знам тук има доста снг играчи те по -добре от мен биха казали ама според мен ако започваш сега да учиш играта и без това по-добре вложи усилия в кеша. Там има повече смисъл и ако качваш нивата , зашото в повечето зали 30 доларовите снг вече са пълни с регове и ГТО машини.

Последна редакция: 10 септември 2020
  11. Dman

Dman
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    5
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз играта не съм я зарязвал напълно. Имам и преди 4-5 години няколко сравнително големи кешвания на турнири, едното е 10к + $, но специално в големите турнири с по-големи начални стакове забелязвам, че доста се е променила играта. Пробвах няколко такива и трябва да призная, че ми е доста трудно. Но на турнири със стакове до 5000 чипа продължавам да се чувствам добре, най-вече на turbo и hyper turbo. Там просто имам правилната идея какво точно трябва да правя. Примерно посрещам с по-добрата ръка all-in-и в много голям процент от случаите. Но да, ясно е, че при турботата и хипер турботата вариацията съответно е по-голяма и може да имам по-дълги сухи периоди. Та ако трябва да определя най-големия си проблем в сегашната ми игра, то това е надиграването с дълбоки стакове на по-бавни турнири.

12. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    654
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +66 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Можеш да очакваш да ги загубиш. Първо си изясни защо си се отказал и след това прецени какъв формат ще играеш. Тръгвайки с идеята "кажете колко на месец ще печеля от тези пари" си обречен според мен. Движещото трябва да е желанието за игра и самата игра, надиграването на опонента и т.н. Парите са резултат от познанията на играта. За учене нищо не се споменава в питанката. Та така... Аз виждам надпис Game Over върху тези 2000 лв. Има причина да си се отказал преди време, какво ще е различно този път, за да не се откажеш отново?

• Like Like x 6
    • Useful Useful x 1
  13. r0b0c0p

r0b0c0p
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    13
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +15 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Горният коментар е малко суров, но самата истина.

Щом можеш да отделиш 2000 лева, аз бих те посъветвал да ползваш някаква (сравнително малка) част от тях за банкрол, другите си ги остави.

Започни от ниските нива и вкарай обем. Няма как някой реално да ти каже какви пари можеш да очакваш, това зависи изцяло от теб и уменията ти. Ако отделяш по един работен ден в играене/учене, вероятно можеш да изкарваш доста прилични пари.

Но покерът е психически изцеждащо начинание. Трябва да имаш дисциплината да играеш и тогава, когато не ти се играе, все пак ще ти е професия.

Аз лично не бих се върнал към играта фултайм, дори ако мога да изкарвам повече пари, отколкото със сегашното си занимание. Силно бих ти препоръчал, ако е възможно, да не разчиташ само на покера за доходи. Това ще те освободи много психически и ако имаш желание да се развиваш като играч - прави го като странично занимание. С времето и развитието на нещата сам ще можеш да прецениш какво да очакваш и как да подхождаш към играта.

Желая ти попътен вятър и успех!

• Like Like x 3

Сподели страницата