1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Замръзване на софтуеъра

Дискусия в 'Diamondbet - Microgaming' започната от konselieri, 29 март 2011.

1. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Понеже разбрах че не само при мене се бъгва и замръзва софта на Майкрогейминг след новия ъпдейт - пускам тази тема с цел повече хора да напишем по един и-мейл и най-общо да им кажем да си оправят телевизора , щото е нетърпимо ( поне за мен )

2. Nikk4

Nikk4
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    48
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз мисля че го имаше и ден преди това, може и да греша но лага е на лице.

3. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Аз не говоря за стандартния лаг, а за freez-ване , при което се налага да изключиш софта и след това пак да го пуснеш ( естествено се случва когато си във врътки и е много дразнещо и губещо ).

4. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Ще помоля който има мейл на Microgaming да го напише тук , защото ако пишеме първо да залите ще стане още един лаг :)

5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    microgaming.com им е сайта там имаше форма за контакт ако не се лъжа, а какъв точно е проблема?

Юли си играе и няма проблеми?

6. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Ами аз съм написал какъв е. Доста често замръзва

7. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Кога се случи това бро ?
    Защото аз вчера и оня ден играх почти цял ден и нямаше проблем.

8. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    На мен това ми се случваше и преди докато играех в Унибет, но имах чувството, че ХЕМ го забива.
    В момента е възможно покрай новата версия която пускат да им се налага да качват бързи фиксове, които да чупят нещо, не че това е начина ама ако са го оплескали.

За да ти обърнат внимание от техническия съпорт и проблемът да стигне до девелоперите ще е необходимо да им дадеш много повече информация.
    Като за начало:
    - по кое време се е случило
    - колко пъти се случи
    - само с новата ли версия ти се случва
    - операционна система
    - интернет доставчик и локация
    - всичките маси ли ти замръзват, в лобито какво се случва
    - ако можеш да направиш скриншот

Те ще имат доста въпроси и ако им напишеш това ще спестиш безсмислена загуба на време.

Тествай си интернета, най-вече международния. Възможно е доставчикът ти да прави някакви проблеми.

9. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    И при мен мисля, че е от ХМ..цикли 30сек, през които не може да се играе и ми изключва хъд-а, но и машинката ми е слаба.

10. n00man

n00man
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И аз го имах този проблем преди новия ин ъпдейт ...играя играя и по едно време замръзва. Но аз не излизам от софта а чакам 20-30 сек и то автоматично ми продължава играта. Но сега след упдейта не съм имал този проблем което не означава че няма сигорно пак да се зблъскам с него. Ше драсна и аз едно мейлче

11. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Еми и аз така и се случваше доста често при мене , докато преди съм го нямал тоя проблем . Всичко стана след ъпдейта.

Благодаря ти за насоките, mitkos :)

ПП Със сигурност не е от интернета , нито от щайгата ( и за двете съм се погрижил добре )

12. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Днес получих за Унибет това писмо:
    What is Cobolt?

Cobalt is a complete rewrite of the Microgaming download Poker client software that will go live on Monday 4th April. The rewrite is based on experience gained from the existing client and the implementation of a new design and technology to deliver a client that:

Is lightweight
    Is faster

Is extensible

Is flexible

Is a first major step towards a cross-platform client

Has a new player feature: Video View

Below are some highlights of what will come with the initial release. More improvements to follow later on J

Performance Improvements

Cobalt is faster and uses fewer system resources than the current poker client. Existing limits are also removed, such as the limit on the number of open tables. You are able to have more than 10 tables open in Cobalt, however, the limit does depend on available system resources.

Resource utilization –Current vs. Cobalt - With Cobalt it has to be noted that the resources used is significantly lower than with the previous version of the poker client. Up to 50% in some cases

New Video View

Players now have the option of an additional view to go along with the previous two options of Tree View and Mini View. The unique new Video View is the only visible new feature of the Cobalt client from a player’s perspective. Aimed primarily at new players it provides a colourful, simple and clear view of table status, activities and game play as it progresses. We do believe it will appeal to many established players too.

New Queue Table Actions

A new feature is added for Players who play at multiple tables simultaneously. The Queue Table Actions option is added to the General Options tab on the Options dialog box, accessed from the table view menu. It replaces the Bring Window to Top feature in the client.

ü The Queue Table Actions mechanism which will activate a table that requires the player’s attention and then wait until the player has acted on that table before activating the next table requiring attention.

ü The Force Table to Foreground option can work in conjunction with the queue table’s option. If the poker client is not the foreground application when a table gets activated, enabling this option will try and force the table in front of the foreground application.

ü Turning the Queue table Action and Force Table to Foreground options off is the same as turning the old “Bring Window to Top” functionality off.

ü Drag table by Title Bar only – If this option is selected then a player will only be able to move a table by selecting the windows bar. If this option is unticked a player can move the table by selecting ANYWHERE on the table and moving

Tiling

You will see that with the current client, the tables tiled vertically and with Cobalt they tile horizontally.

This allows for the tables to be bigger than they were in the old (This will only affect the players that are opening up to 10 tables)

Late Registration Tournaments

It is now possible for late registration Players to sit at a table immediately. A specific number of seats are reserved for late registration at each active table. Once these seats are occupied, additional Players are placed on a waiting list. New tables are automatically created when the waiting list’s player numbers reach table capacity. This process continues, until the maximum number of Players for the tournament is reached. When the Late Registration period ends, table balancing occurs.

A ‘L’ icon will show a player which tournament is available for late registration (even after the tournament registration is closed)

Waiting List

It is now possible for Players to leave a late registration tournament’s waiting list. You can configure the de-registration period to extend after the registration end date and time, enabling Players to leave the waiting list.

The Late Registration Complete dialog box is updated to inform Players of the new late registration process and their ability to leave the waiting list.

Twitter - Player Tournament Results

Players can now send their tournament results to Twitter. On completion of the tournament players can click the new Twitter icon.

Once logged in, players are directed to their home page, and their status is automatically filled in with a message, as shown in example from Ladbrokes

13. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Щте ни убиеш бе Зограф!!!

14. beanit

beanit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,489
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    "ü Drag table by Title Bar only – If this option is selected then a player will only be able to move a table by selecting the windows bar. If this option is unticked a player can move the table by selecting ANYWHERE on the table and moving"

Тва дано да са вкарали неква схема и за минимасите, че нема такъв тилт като ми се разместват масите по 20к пъти в сесия.

15. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Ползвай Placemint :)

16. Alex

Alex
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    353
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +96 / 3 / -2
    Покер ръце:
    При мен пък се получава следния проблем - като стартирам клиента и чакам 5 минути докато тръгне. Тоест стартовия екран Loading се появява чак след 5 минути. През тези 5 минути компютъра ми само зарежда нещо и нищо не показва. Друг с този проблем?

17. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    И при мен тези дни 3 пъти замръзна софта. Лобито стои бяло и трябва да рестартирам клиента през таск менажер за да продължа. За да е пълно удоволствието след рестарта се налага пак да търся масите с тейбълфайндера :)

Другия проблем, който се появи след ъпдейта е, че за да се чува звук, когато се очаква мое действие, трябва масата да е на фокус, което не е много полезно.

Не знам дали последното е бъг, но преди ако имаше турбо маси бяха означени като такива. В момента доста често сядам на маси, които нямат 10-те секунди преди да се появи тайм-часовника. Т.е. часовника директно се появява когато съм на ред и ако не го кликна съм фолд+ситаут в комбинация с липсата на звук е невъзможно да се отследяват.

Някой да има идеи за решения ?

18. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Изтрий файла GameHistory.dat и ще се стартира нормално, станал е прекалено голям.

19. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,151
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +12 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Поне разбра ли се дали е от HEM? Някой, на който му замръзва редовно да направи някоя тестова сесия без хем на по-ниско ниво примерно... някои хора си сложиха PT3 тия дни, той си открива масите без проблеми при новия софт

20. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Аз бях останал с впечатление, че е от ХЕМ понеже преди когато се е случвало винаги е съвпадало с ровене по статсовете на играчите. Последните 3 пъти просто си замръзна докато си гледам масите, дори нямах екшън никъде за да кликам. Ще драсна и аз едно писмо на Diamondbet.

Някой друг има ли проблеми със звука на масите извън фокус? Може би има някаква нова настройка която да пропускам.

Сподели страницата