1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

За един по-добър свят

Дискусия в 'Общи приказки' започната от getbigboy, 20 ноември 2011.

1. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте. От доста време се каня да напиша такава тема и ето, че тя е факт вече. С останалите момчета от Варна (Деско, Илко, Коцето) сме решили да почваме да правим някакви благотворителни дела и да помагаме на хора в неравностойно финансово положение, като например домове за сираци, бездомни, социално слаби семейства и т.н. Накратко като за начало плана е следния. Намираме някакво сиропиталище, отиваме и питаме от какво имат нужда децата, после им го купуваме и им го носим. Тука подчертавам, че пари на ръка няма да се дават на абсолютно никой. Всичко ще се дарява в натура, като храни, дрехи и т.н., тъй като знаем, че в България шанса да присвои някой нещо за себе си и да не го даде на тези от които имат нужда е много голям.
    Реших да напиша тази тема тука с надеждата да съберем повече ентусиасти и повече средства разбира се, било то и някой от вас да го направят за пръв и последен път, това няма значение, важното е че вашите пари ще помогнат на някой който наистина има нужда. Знаем че времената са супер тежки и много хора, не по тяхна вина тънат в немотия, но също знаем че много от нас ходят и купуват по няколко бутилки в дискотеките, обикалят света на почивки, купуват си скъпи подаръци, а някъде там едно дете си мечтае да яде шоколад, звучи брутално нали ?
    Всичко ще бъде напълно прозрачно и документирано, всеки може да бъде сигурен и той самият ще се убеди че всички средства ще отидат по предназначение. Не искам които и да е било да се възползва от тази тема с цел рекламна дейност. Всяка стотинка е от значение, без значение дали са 1 или 100 евро, Предстоят още неща за уточняване от техническа гледна точка, но както някой някога беше казал, всяко хубаво нещо започва с ентусиазъм. Искаме да чуем и ваши идеи и предложения и общо взето всичко което ви идва на ум.
    Надявам се това да е началото на нещо много истинско и красиво !

2. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    страхотна идея и начинание! Аз се включвам!

3. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Това е много добра идея! Само бих допълнил да ходите на място при децата, когато дарявате нещо. Може би най-важното, което им липсва е човешко внимание. Отделете си един ден и постойте с тях, няма да съжалявате :)

4. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    +1

5. alexdelpiero

alexdelpiero
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    156
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    evala golemi ste,strahotna ideq opredeleno!

6. ElkYGrinder

ElkYGrinder
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    434
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 1 / -0
    Покер ръце:
    ...евала, участвам!

7. h0rNe7

h0rNe7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    385
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +143 / 3 / -5
    Покер ръце:
    NICE!! От Варна съм с удоволствие бих помогнал , само информирайте с място и час.

8. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Аз си мислих за нещо подобно просто нямах желание да го организирам сам ( та чакам на готово общо взето :/ ). Супер е идеята, ще помогна :). Мисля, че точно в момента, както наближават празници, може да измислим точно нещо свързано с Коледа, ако се съберем и 3-4 човека за Пловдив може да организираме и нещо тук

Не знам как точно стоят нещата, но може да променим атмосферата, в някое друго сиропиталище и да е направим по-поносима за децата там по коледа, било то с украси, подаръци и такива неща, предполагам, че те ще оценят дори най-малките неща доста повече

Последна редакция: 20 ноември 2011
  9. Cons7antine

Cons7antine
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    170
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +26 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Оги много добре е обяснил точно какво смятаме да направим, надявам се да се включат повече хора за да можем да направим щастливи повече други човешки същества, които са нямали нашият шанс в живота.

10. mitkos

mitkos
    Expand Collapse

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    С приятели проучихме как стоят нещата миналата година и общо взето по празниците има най-малък смисъл да се реализира подобна инициатива.

Точно тогава всякакви политици, певици, медии и фирми си правят PR и даряват доста неща. За няколко седмици домовете са препълнени с играчки, дрехи и шоколади. Непрекъснато има някой покрай децата за да се снима. Останалите 11 месеца от годината е голямата мизерия и особено домовете, които са по-далече от големите градове действително се „забравят от бога“.

Разбира се, по всяко време има полза от помощ, но най-полезно ще бъде да не е покрай празници , да е по-далече от големите градове и макар, че е тоста по-тежко да се ходи в домове за деца с увреждания. Политиците си правят PR в домовете за изоставени деца, а и хората по-лесно ходят там. Децата с увреждания почти никой не ги посещава никога, а имат не по-малка нужда.

11. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Това е пределно ясно, но така или иначе няма как да го избегнем това, освен ако не изчакаме да минат празниците и тогава задействаме нещо.Не е нужно задължително да е в домове за сираци, има стотици други места, които имат не по-малка нужда от помощ и където никой не си прави труда дори за PR трикове. Твоята идея е добра също

12. Spendthrift

Spendthrift
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,011
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Страхотна идея, на драго сърце ще помагам с каквото мога!

13. leopad70

leopad70
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    386
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +7 / 1 / -2
    Покер ръце:
    През 2004г направих няколко добри сделки с недвижими имоти във Варна и реших както и вие сте решили да помогнете!Отидох в интерната Мария Луиза в центъра.Взех разрешение от директорката да се срещна с домакинката и да направи меню(нещо на което им се ядеше на децата) Направихме списък на продуктите и аз отидох на колхозния пазар и напазарувах за около 240-250лв...Не мога да Ви опиша как ме гледаха и ми се радваха децата когато ми помогнаха да разтовариме продуктите!Искаха ми имената но аз останах анонимен,защото не го правех с някаква корисна или PR цел!Направих го защото и аз както тези деца,съм израснал в интернат от 1ви до 8ми клас!Поздравления за идеята!Правил,съм го и в интернат Ран Босилек в София,когато съм имал възможност,и сега бих го направил но имам сериозни финансови затруднения...Още един път адмирации за идеята и успех в събирането на средства:)

14. ElkYGrinder

ElkYGrinder
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    434
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 1 / -0
    Покер ръце:
    ...не е лошо и като идея да си основем фондация на покер играчите в България и да си внасяме някакъв членски внос месечно. Кой колкото има възможност и фондацията да е със същата цел като тази за да може да помагаме и целогодишно, не само по празниците, а и това ще повиши "комарджийското" ни реноме хахах:)

15. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    здравейте много добра идея. И аз съм размишлявал над този въпрос, дови много често съм си казвал, че ако някога стана балер ще направя всичко възможно да помогна на домовете за сираци в родният ми Пловдив. Аз също съм съгласен с Елки за месечно внасяне на някаква сума (кои колкото може) в началото на всеки месец.
    Лично аз преди време работех в строителна фирма и имаше някаква схема да се дадат пари за благотворителност заради данъците (незнам какво как и защо ) Важното е че построихме игрище в едно училище в град Х. Докато се занимавах с това и правих проучвания забелязах че доста такива домове са с окаяни спортни площадки, салоните и игралните им зали са с изпокъсана балатоми и общо взето картинката е ужасна. Ако направим инициативата да е постоянна и видим че можем да събираме по-големи суми предлагам да проучим и варианта да помогнем и с такива неща. Защото ако купим PC на някой дом директора може да си го вземе във тях, но няма как да вземе новия мокет или линулеум за вкъщи. От около 3 години не се занимавам с това, но все още имам някакви контакти и ако решим да правим нещо такова мога да участвам с експертно мнение и организирането на нещата абсолютно безкористно.
    П.П. Моля без коментари че ще си пробутвам мои хора за изпълнение, единствено бих участвал с ноухау и съвети.

16. ElkYGrinder

ElkYGrinder
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    434
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 1 / -0
    Покер ръце:
    ...аз лично съм и за данък спорт в цялата държава, 5 кинта на човек - златна работа ще се построят кви ли не работи с тези пари...

17. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Колеги какво стана с идеята нещо се умълчахте. Предлагам ако хората от сайта (като уважавани личности и хора на които всички имаме доверие) нямат нищо против и са съгласни да помогнат с инициативата да дадат някакъв MB акаунт или никове по различни зали с трансфери и всеки месец да се ъпдейтва колко пари имаме във фонда и да се пуска дискусия всеки месец къде и колко пари да отпускаме.

18. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Най-вероятно каквото ще се прави, ще е след Нова година, тъй като повечето от момчетата ще са в Прага до средата на декември, а както говорихме, по Коледа доста хора ще се сетят да помагат. Другото което е, ще е по-добре да се разделим на 2 лагера - София и Варна примерно, технически нещата стават по-лесно и ще се обхване по-голям периметър, само трябва да се намери човек/хора които да отговарят за София, да събират парите и т.н. Нека всички софиянци които им се занимава с такова нещо да пишат, да видим какво може да се измисли по-въпроса.

19. mitkos

mitkos
    Expand Collapse

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
  20. gosuboy