1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Хардуер за ползване на ханд грабер

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от reinbow, 18 февруари 2016.

1. reinbow

reinbow
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте , искам да попитам някой който ползва нахд грабер+ХМ2 , каква конфигурация горе долу ми трябва за да върви нормално всичко.Че при мен не знам от настройка ли е или лаптопа е слаб като ги пусна и всичко умира.Благодаря предварително!

2. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    За коя зала ?

3. reinbow

reinbow
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Planet 365

4. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    За там не знам , за Тайгър на повече маси с какъвто и комп да си лагва...

За лаптоп единственото,което можеш да направиш(освен да го смениш с нов) е да си сложиш SSD диск.

5. reinbow

reinbow
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря , за отделеното време

6. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    @reinbow

HM2 е много тежък, вече е препоръчително да се използва с SSD диск и с минимум 4ГБ рам. Доста дърпа и процесор. Отделно някои мрежи/скинове са доста тежки. PlanetWin365 е сравнително лек софтуера, но си трябва стабилен комп за HM2.

Нещо примерно: I5 процесор + 8ГБ рам + SSD задължително. Без тези неща, ще имаш лаг.

7. reinbow

reinbow
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    При мен направо спира :mad: , ако има лек лаг ехеее .. , дано има някой който цъка в тази зала да каже със сигурност да не само да ръся пари (не че ги имам ) и да е същото положение

8. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Hm2 мисля, че го оптимизираха и не товари чак толкова. Дори и на по-стари компютри съм чувал, че върви прилично.

9. reinbow

reinbow
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мерси на всички за коментарите значи поне I3 трябва да взема с повече рам

10. aazz

aazz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    107
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +88 / 7 / -6
    Покер ръце:
    Не знам грабер какво и колко е тежка залата, но може да си оптимизираш поне малко windowsa.
    How to Adjust the Visual Settings in Windows 7 for Best Performance ще е по-грозен. Също така затварай всички други програми и има предвид, че някои антивирусни товарят много. (Аз изпозвам само Microsoft Security Essentals която е безплатна и CC clean up). Също така не използвам прекалено голяма дата база (ами само от последните 6-10 месеца). Може и компютърът да е заразен с някакви работи провери с антивирусна, после може да пуснеш Super AntiSpyware или MalwareBytes Anti-Malware. Също така може да направиш чек диск и дефрагмент за HDD.

• Useful Useful x 1
  11. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Слаб процесор е I3, мобилните са още по-зле. Производителност увеличена с 20% спрямо аналогичния core2duo. Реално I3 има 4 логически процесора, но 2 физически. Хубаво е когато ъпгрейтваш да избираш нещо с аванс поне 30% от желаното за да можеш да посрещнеш нарастването на нуждата от производителност в бъдещето. Минимума според мен е I5 с повечко кеш, 4 физически ядра и по-висока честота. Памет минимум 8 гб, хубаво е да е 16.
    Ако ти е скъпо, направи си десктоп компютър, всъщност покер е по-добре да се играе на по-надеждна машина. Процесорите не се изхабяват и много трудно дефектират, ако не се клокват малоумно. Купи си 2ра ръка мощен процесор, другите части са евтини. Може и цяла конфигурация ама подбрана.
    Има и друго от I5 до I5 може да има много голяма разлика. Има мобилни i5 които са по-слаби от Core2duo . Модели много. Хубаво е процесора да има кеш минимум 6мб и честота минимум 2.8гх, физически ядра минимум 4, минимум точки в линка по-долу 5000.
    PassMark Software - CPU Benchmark Charts

Има много внесени в бг маркови машини 2ра ръка. Някой са на много добра цена.

Последна редакция: 21 февруари 2016
  12. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    267
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 1 / -3
    Покер ръце:
    В Тайгъргеиминг 9 маси,грабера и Хм - компютъра ми замръзва :) Ще ъпгрейдвам машината, но не съм много наясно със цена/качество/параметри на компютърните компоненти. Какво ще кажете за тези две опции, които в момента разглеждам. Струват ли си парите и дали са надеждни.

Процесор : Intel Xeon Quad Core W3565 3.20 GHz, 8MB Cache, 4.80 GT/s Intel® QPI
    Рам памет : 12 GB DDR3 ECC
    Твърд диск : 1 TB, 7200RPM, SATA-III
    Видео карта : NVIDIA Quadro FX 4800 384-BIT, 1.5 GB GDDR3
    Оптично Устройство : DVD-RW
    Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000
    - 8 x USB 2.0 - RJ45 - High Definition Audio - 2 x DisplayPort - S-video - DVI
    Кутия : Mid-Tower ----- 650лв

Процесори 2 x Intel Xeon Quad-Core X5355 (2.66GHz, 8MB L2 Cache)
    Памет 16GB DDR2 667MHz Fully Buffered (Up to 64GB)
    Твърд диск 146GB /15000К HDD Serial ATA / Integrated RAID 0, 1
    Оптично у-во Standart size Combo

Комуникации Integrated Broadcom 5752 Gigabit Ethernet
    Други 8xUSB 2.0, Serial Port, RJ-45, IEEE 1394, PS/2
    Тип кутия Tower--- 400лв (без видеокарта)

13. Alex

Alex
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    353
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +96 / 3 / -2
    Покер ръце:
    Косебосе, тези двете машини ги зарежи. Единият процесор е 2009 година, а другия 2006. Освен това се ползват в сървъри. Гледам че търсиш втора ръка.

Сносна машина би било:

- процесор минимум i5-2500k (250-280 лева)
    - почти всяко дъно за socket LGA1155 става, но примерно AsRock Z68 Extreme 3 Gen 3 (120-140лева)
    - минимум 8гб рам (65-80 лева)
    - качествено захранване поне 550 вата (80-100 лева)
    - SSD диск, тук вече изборът е голям, и зависи и размера на диска. Но като минимум 256gb, които подържат скорости от 500мб/с четене и поне 300мб/с писане. Цените са от 150 лева нагоре.
    - кутия, клавиатура, мишка и т.н. вече е по избор.

За нова машина не мога да говоря, защото комбинации много и нямам представа от цени.

14. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    A i5-2500k е от 2010-2011 година. Но това няма значение от пентиум 3 до сега няма голямо развитие в структурата на интелските процесори. Предимно клока и кеша расте.
    Xeon -и се ползват и в работните станции не само в сървърите. Отделни всеки Xeon си има своя хардуерен близнак в потребителските серии I5, I7 и core2duo. Работните станции са по-стабилни като хардуер от ширпотреба машините. Ама харчат повече ток. Най вече заради паметта, FB гори много ток да го е. Ама е супер стабилно. Xeon машина е по-добра от I5 или I7 машина , но трябва да се подбере. Аз от няколко седмици обмислям да си направя звяр от стари xeon 771 процесори за около 200-300 лева , но нямам време. Xeon Quad Core W3565 е приблизително със същата производителност като i5-2500k.
    PassMark - Intel Core i5-2500K @ 3.30GHz - Price performance comparison
    PassMark - Intel Xeon W3565 @ 3.20GHz - Price performance comparison

Между другото на някой 775 дъна може да се сложи 771 xeon процесор. Слага се отдолу една лепенка подложка за да се обърнат 2 пина. Само това е разликата. :)
    На дъно ширпотреба за 30-40 лева 2 ра ръка , може да се сложи зион за около 40 лева и получаваме машина с 5-6к passmark точки . Не е ли яко?

15. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    267
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Благодаря ти за коментара, личи си, че разбираш от това, което пишеш, но моля те дай на Български :)
    В този комп :
    DELL Precision 690 Workstation

, може ли да се сложат два процесора
    Intel Xeon Quad Core E5520 2.267GHz SLBFD Socket 1366 CPUs

Както, дали има ограничения от към видеокартите, интересува ме конкретно за
    Radeon HD 6970 и
    GTX650 2GB
    Със SSD дисковете също не съм много запознат, трябва ли по съвременно дъно за тях или може да се сложи в въпросната машина....

16. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Не може защото тоя комп е с процесори на сокет 771. Можеш да сложиш обикновени видео карти, но някой маркови машини са ограничени към "чужди" части. А SSD е както се казва задължително да ползваш при цена 90 лева за 128гб. Когато си сложиш, ще си кажеш иииии да съм знаел отдавана щях да направя това. Разликата е огромна.

• Dislike Dislike x 1
  17. reinbow

reinbow
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    при мен нещата се оправиха аз съм с архив Атлон дуал коре на 2гх с 4рам само си взех ссд и нещата тръгнаха на 6 маси нямам проблем , имам лек проблем като тръгна да ресайзвам масите но се търпи .Поне не ми се налага да давам 1 тон пари .

18. reinbow

reinbow
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ссд 120гб за 80 лв ко му плашташ , а разликата е огромна

19. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    267
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Реших да ъпгрейдна пц-то със още 6гб рам памет до макса за дъното от 8гб + процесор
    Intel Xeon x5460 Processor 3.16GHz/12M/1333Mhz
    60лв за рам + 60 за процесор и 30/40лв за охлаждане, както и 80 кинта както казваш за ссд исъм пушка

20. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    267
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 1 / -3
    Покер ръце:

Сподели страницата