1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

WTSD stats ?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Sergo90, 13 декември 2011.

1. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    Та темата ми е доста интересна
    Как тълкувате самата статистика ( обв че знам за какво служи,но просто искам да чуя различни мнения)
    Понеже доста странно се получи при мен,защото принципно не съм си изменил играта много напоследък и си държа WTSD около 26-28% за голям семпъл,но от началото на месеца имам 6-7 сесии (12-13к ръце) и тези показатели са ми 35-40%,което е мега странно и не мога да си го обясня,дори си преглеждах ръце и всичко ми се струва стандартно
    Как бихте тълкували подобна голяма разлика в статистиките (макар и за малак семпъл)
    Какъв процент стигате вие до ШД?

2. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз сам 24-25 %.
    WTSD много зависи от това какъв играч си, има много добри играчи както с висок така и с нисък WTSD.По книга златната среда е около 25 % (но това е по книга ) :) .С големият ти WTSD най-вероятно страда синята линия. Вече над 30 според мен е прекалено много за 6 макс игра и определено е лийк .

3. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Толкова голяма разлика, в сравнение със стандартната ти стойност дори не мога да намеря причина, на която да се дължи.

Вероятно, ако си сменил залата /отишъл си в такава с по-слаби играчи/ или си започнал да тейбъл селектваш повече, промяна/аджъстване в префлоп рейнджовете ти срещу някой тип регулари или нещо от сорта.

Моята стойност е 22-23%

4. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Според мен е случайност, поради малката извадка от ръце. Като изиграеш още 20к ръце се обзалагам, че ще падне под 30%. Изглеждаш ми прекалено агресивен, за да ти е висок този статс.

Последна редакция от модератор: 13 декември 2011
  5. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    WTSD показва колко си агресивен с дроувете си, дали валюбетваш тин на ривъра, както и дали блъфкечваш.
    Например, ако барелваш с флъш дроу, на ривъра не ти излезе и противника ти има WTSD 30% не го блъфирай, защото винаги ще ти колва.Ако има 20% можеш да го блъфираш доста, защото не блъфкечва, ако е 25% е трудно да се каже, но по-скоро бих го блъфирал.
    Твоя стил е доста агресивен, блъфираш доста, блъфкечваш, както и валюбетваш тин, така, че е нормално да е толкова висок когато си имал повече ситуации в сесията в които си правил изброените по-горе действия.
    Иначе при мен е около 27-28% :)

6. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    +1

Само малкия семпъл е причината . Особено ако е съчетан с някакво добро рънче :)
    Моят WTSD винаги е около 27 .

ПП Хм, сега си пуснах reports за цялата година , излиза че ми е 28% , ама аз съм си маймунка де :)

Последна редакция: 13 декември 2011
  7. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    За ПЛО нормалното е около 28. Имам периоди, когато го качвам до 31-33, други пък пада до 22-24 -> краткосрочна вариация. Гравитира около 28-29 в крайна сметка.

8. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Аз съм с 27% последните 80к ръце и червената линия ми е малко над 0-та, но SD winnings страдат от това, макар че са нагоре - предполагам, че ако имам 24% wtsd winrate-a ще ми се качи драстично

9. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Статистиката WTSD е в обратно пропорционална зависимост с W$SD, което от своя страна директно отразява твоята синя линия. Общо взето, колкото по-често ходиш до шоудаун, толкова по-рядко печелиш (само да вметна, че става въпрос за адекватни сампъли). Обичайно сапътстващ ефект е червена линия със завишени стойности, което общо взето значи, че като ти е се покачва WTSD играеш по-агресивно и печелиш от червена линия а губиш от синята, номера е да немериш баланс :)

10. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    ^ Ей, колко хубаво си го казал , браво :)

11. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    само аз ли не съм съгласен отчасти с обяснението не Пената?

12. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Аз също, според мен като играеш пасивно ти се покачва WTSD. Като играеш агресивно е логично да се понижава, защото да си агресивен е не само да рейзваш, но и да фолдваш.

Последна редакция: 15 декември 2011
  13. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Когато си агресивен обаче пада доверието на противниците и почват да те херо-callват и да ти фолдват много по-рядко - WTSD се вдига, докато ако си пасивен 80%-90% от случаите като покажеш сила ще ти фолвдат - WTSD пада,a в останалите случаи най-често си доминиран, което е още по-неприятно :D

14. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    E Пената го е казал общо, отчасти и Seth има право . Но истината е че не трябва да се гледат много тия показатели, а да се търси баланс в играта .

15. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Statsa WTSD nikoga ne trqbav da se razglejda sam po sebe si zashtoto moje da se talkuva po mn razli4ni na4ini, tova koeto se pravi e, razglejdat se WTSD, W$SD i WWSF, trite zaedno, kato edno cqlo, tui kato sa vzaimno svurzani i togava moje da se stigne do nqkakvi zaklu4eniq za opredeleniq igra4 :) Golemiqt WTSD zna4i 4e oponenta stiga 4esto do showdown, no dali e calling station, dali e spewtard ili mega super duper dobur igra4 tova zavisi ot drugite 2 statistiki. Primerno ima ogromna razlika mejdu igra4 s WTSD 28% i W$SD 45%, i igra4 s WTSD 28% i W$SD 51%

Последна редакция: 16 декември 2011
  16. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Хора аз казвам "обичайно сапътстващ ефект" не задължителен сапътстващ ефект, разбира се, че всеки има свои стил на игра и са възможни различни комбинации от тези стацове, просто от гледането на ХЕМ-ове за времето което се занимавам с покер забелязах, че това е стандартно срещана постановка.
    Може би на такива хора съм гледал ХЕМ-овете :)
    Универсалната аксиома, е че човек просто трябва да си намери баланс в играта, в почивката, в живота и във всичко :)

17. h0rNe7

h0rNe7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    385
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +143 / 3 / -5
    Покер ръце:
    WTSD$ 27.3
    W$SD% 46.7

за 18к ръце на 6 макс
    добре ли е ? зле ли е ? че нямам никаква идея за какво е тоя статс :)

18. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Добре е, показва колко ходиш на шоудаун. Гледай да се въртиш около 25-26, знам че играеш по-агресивничко.

19. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    обесни кво му е добре-то,че аз не мога да се сетя :)

20. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Най-добре е: