1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

WSOP Online event

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Spitfire, 11 юли 2016.

1. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,011
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +252 / 27 / -33
    Покер ръце:
  2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,732
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +434 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Вероятно си цъка на живо + американските сайтове обаче, щото не е мигрирал след блек фрайдей. Което е малко странно за хай стейкс играч:)

Second bracelet coming:)

3. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    463
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    SICK !

4. kurta007

kurta007
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +45 / 2 / -3
    Покер ръце:
    не че нещо ама Симо сам си е виновен.Да поиграе малко СНГ и да научи пуш/фолд щото сам си се осра.Поне 5 грешни пуша видях аз като почнеш с Т8 оф за 15бб ефкт. Яд ме.Голямо постижение но сам си изтърва гривната

5. IamBuddhaa

IamBuddhaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    258
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +59 / 3 / -0
    Покер ръце:
    Курта007 , що говориш пълни глупости , които нямат нищо общо с реалността ? Много обичате да извъртате реалността с цел да "осерете" някой. Типичен хейт синдром. Той еди кой си е направил някакво постижение , ама е супер слаб и не знае / не може тва , тва и тва.
    И за да не бъда голословен ще добавя и малко доказателства зад думите си.
    на 150/300/40к човека има 3,550,000 или 12 блинда , а като добавим и антета пуш/фолд сценария се промения още.
    Т8 от различни бои на хеадсъп можеш да я пушваш и с 17.5бб и да правиш пари на играта , която аз играя.
    Другите 5 грешни пуша може да ги изложиш на слънце и обсъдим.
    Може бе 43сс с 2бб , Q3о с 4бб , 84ss с 9бб или А7dd s 18bb ?
    Абсурдно ми е да дискутирам покер и да се защитавам пред unknown от форума , но си държа на репутацията и няма да оставя , някой да лъже като кифладжия и да обеснява , че не знам и не мога тва , онова.
    Ето тука може да сверим часовниците : WSOP | Poker Videos | Interviews | Webcasts | Highlights

Последна редакция: 25 юли 2016
    • Like Like x 3
  6. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    463
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    84s 9 bb бих искал да коментираме защо е пуш ?

7. kurta007

kurta007
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +45 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Продължавай да ги пушваш,пък после да говориш "Аз играх супер мега перфектно,ама картата не беше с мен" :D

И точно картата те утрепа.Само в хедз-ъпа спечели 3-те важни флипа който бяха за повече от 80% от на другия стака.Загуби други 7-8, но те бяха доста по-маловажни ,да речем 30 блинда пуш срещу 2 блинда.Или пък такива грешни пушове като Т8 оф ! Абсолютно детинска грешка,ако пък не го осъзнаваш още по -лошо !

И ай да не се обиждаме на "кифлажии" .Всеки голям играч приема конструктивна критика.Явно ти не си от големите.Или поне не от най-големите.

Като съвет .Седни с някой /или по-добре с двама-трима да има повече мнения / хора който разбират пуш-фолд фазата и си анализирай целия хеадз-ъп.

Аз казвам че всеки един печеливш рег от 10$ да речем нагоре СНГ в Старс ,го взимаше хеадз -уп-а без никакви проблеми !!! с тоя късмет където имаше и спечелените важни флипове. При мен хейт няма колкото и да ти е чудно,даже грам.Много се кефя че тази година имахме много добри БГ успехи на WSOP.Беше ме обаче яд , че стигна хедз- уп а не взе гривната, заради елементарни и недопустими за такова ,а и доста по-ниско ниво,грешки !

От умора ли е било,недоспиване,камери,напрежение и т.н. причини бол.Но факта си е факт.Все пак те поздравявам искрено за постигнатия успех,който никак не е малък !

8. kurta007

kurta007
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +45 / 2 / -3
    Покер ръце:
    4:33:40 коментирай плс ,какъв ти е мисловния процес? пушваш Т8 оф за 12бб ?

5:26:40 пуш с 43s /4 high/ za 4.4 bb ?
    следващата ръка фолдваш Q4 оф за 8бб ?ако ще пушваш 43с за 4.4.бб защо фолдваш Q4 za 8bb,?

още по следващата ръка пушваш 84s за 10бб ?

финалната ръка
    5:40:20 пушваш 76 оф за 9бб ????

И т.н. ....има и още много гранични ръце според мен а и видеото е все пак над 5 часа.

9. TeodorKAMATA

TeodorKAMATA
    Expand Collapse
    True Detective

Съобщения:
    105
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +22 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Да не сте го стейквали,че го подложихте на кръстосан разпит?За пръв път виждам някой да шипне $100+к и да трябва да се обеснява на микро,мид стейкс кеш играчи(не ви знам какво играете) за очевидни ситуации.

• Dumb Dumb x 1
  10. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Аз гледам една таблица на Неш за пуш. Т8о е +ev, 43s -ev, Q4о е 0 ev, 84s 0 ev, 76о леко +ev.
    Това разбира се, ако опонента ни колва оптимално.

• Like Like x 1
  11. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    ^ ... и може би без антета ?

12. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Без антета да.

13. IamBuddhaa

IamBuddhaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    258
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +59 / 3 / -0
    Покер ръце:
    Курта007 , няма как да приема съвети от толкова неграмотен човек.
    Сериозно , правописа наистина говори адски много за човека.
    Не знам дали съм от големите,средните или малките играчи, но със сигурност критиката ти НЕ е
    конструктивна , тъй като в нея не присъства нито една сметка или по-сериозно обоснован довод.
    Не съм сигурен дали си запознат с една програмка Holdem Resources , но тя е разпространена в тези среди
    и доста добре помага за изчисление на сходни пуш/фолд ситуации, а и не само.
    Въведох точните параметри във всяка една от ситуациите , по които искаш да коментирам и се оказа , че даже съм играл перфектно.
    Оградил съм с червено конкретните ръце , в които ти не намираш никаква логика и мислиш за грешни.
    Съвсем норамлно е да е така , за това ти седиш във форума и коментираш всяка една финална маса на "малките" български играчи във Вегас , а аз ходя и ги играя.
    Имайки в предвид , че човека е кеш играч и подозирах по време на игра , че ще ми under call пушовете и , че срещу limp ще ми пушва прекалено light , тъй като не е съсвем сигурен какво прави с под 20 блинда , май съм избрал доста правилна стратегия. Ако се прегледа хеадс-ъпа може да се види , че горe-долу е така.
    Така и другия път като тръгнеш да правиш "конструктивна" критика на някой малък играч , една идея по-добре да я конструираш , ОК ?

Прикачени файлове:

• Winner Winner x 4
    • Like Like x 1
  14. IamBuddhaa

IamBuddhaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    258
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +59 / 3 / -0
    Покер ръце:
    T8o
    даже 43сс съм го сложил с 5.5бб ефективни , а то е с 4.5бб ефективни демек е +ЕВ пуш ,а не брейк even.

Прикачени файлове:

15. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,011
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +252 / 27 / -33
    Покер ръце:
    Браво, че си се занимавал дори :)

16. kurta007

kurta007
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +45 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Е как пък с толкова играчи/треньори в 2+2 с който съм писал ,и с по 1-2 млн. онлайн печалби, а не яко вътрешна гума онлайн,никой не ме нарече кифладжия в първия си пост и че съм гледал само по ТВ ахаха :D

Затова ти казвам ,голям играч никога няма да станеш !!! Имал си късмет че си почнал в ранните години на покера ,когато играта беше доста софт и си се качил лесно нагоре.

Гледам онлайн от 2012 !!!!!! насам не може да биеш игрите ,що така ? :D и си почти над 100к вътрешна гума оттогава,което е над 1200 средни бай-ина и не може да се обясни само с вариация , а с нещо друго :D
    Добре че са лайв донкаментите да пушваш Т8 оф с 12бб .

Конкретно по ръцете.

Ами ти много си се потрудил ама всъщност не си видял очеизвадното.Играл си супер грешно ,като си се вкарвал с +ев 0.01 или 0.00.За мен това не е перфектната игра.С лекота, и с малко акъл, можеше да се вкарваш и с j7s и подобни,а не с 4 хай ахаха,и който са +0.15 ев .А разликата от 0.00 и +0.15 ев е огромна вярвай ми.

Но най-голямото доказателство за думите ми е, че от 8 или 9 олина,ти във ВСИЧКИТЕ се вкара назад !!!!!!! В най-добрия случай беше флип/2 случая/ ,и 4 или 5 се вкара назад 35-75% или 40-60% и една или две много назад./А7с вс АА ,очейзваден кулър/

Пак казвам,долните ръце са изиграни грешно.Затова и питах за мисловен процес ,но явно няма такъв а се показват някви 0.01 или 0.00 ев графики,нямащи нищо общо с конкретния турнир,ситуация и човек ,което тези 0.00 "правилни пушове" и "перфектна игра" ги прави директно отрицателни пушове и то с доста :D

В конкретния случай първо място 210к второ 150к ,нищо разлика за тези нива,но се играе за WSOP ГРИВНА, а всички знаем че стойността и е доста над 60к разликата !!! Затова и 0.01 и 0.00 пушове не са правилни в конкретния случай,а доста грешни !!!

Като финал ,давам и уроци по пуш-фолд.Ти заглади малко косъма с това 2-ро място, така че финансово може да си ме позволиш :D

Последна редакция: 26 юли 2016
  17. kurta007

kurta007
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +45 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Ти къв си? Някъв хай-стейк супер про ли ? Защо си се заключил в скуупа ? Аз мога да ти кажа защо,ама ще ми се разсърдиш ахаха :D

Ние водим диалог в темата .г-н Найденов :D поиска да покажа кой са грешните ръце според мен и аз му ги посочих.Оттук насетне никой не го задължава да отговаря.Това е публичен форум и не се нуждаем от твоето одобрение за да пишем в него !

И вместо да лижеш гъзове ,се обоснови кое и защо е очевидно.Защото постове като твоя ,носят една огромна полза за всички :D

18. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +289 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Очевидно си по добър играч или най-малкото не си толкова далеч от най-добрите, но тъй като другите не ти вярват може да ги затапиш като им покажеш колко си спечелил от покера.

Пусни линк към шарскуп и да спрат да ти се ежат тея връзвачи !

• Like Like x 1
    • Dumb Dumb x 1
  19. TeodorKAMATA

TeodorKAMATA
    Expand Collapse
    True Detective

Съобщения:
    105
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +22 / 1 / -1
    Покер ръце:
    @kurta007 споко няма да ти се разсърдя,кажи ми защо съм се заключил.
    А за да се се обосновавам,с това нагло държание,ще трябва да ми плащаш.

Съветвам те да се образоваш малко и тогава да говориш кой колко зле е играл.

И тъй като изглеждаш доста нагъл и неприятен човек,това ми е последният пост в тази тема.

П.П.: Не защитавам начина по който е играл Симо,защото не съм гледал хедс ъп-а,а и съм сигурен,че все някъде ще имаме разногласия.Защитавам тези 4-5 елементарни пуш/фолд ситуации,които толкова дискутирате тук.И ако трябва да избирам дали да взема бреак ивън пуш или да фолдна винаги бих пушнал,защото хората правят много грешки.

П.П.2:Като цяло спора е безсмислен пуш/фолд ХУ играта е най-най-елементарното нещо в покера и съответно най-лесно за смятане.Който не може да си го сметне сам за себе си,да не се обажда за покер тематика/стратегии.

Последна редакция: 26 юли 2016
  20. kurta007

kurta007
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +45 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Тоше ,проблема е че от теб не видяхме никаква конкретика и смятане,а само празни прикази !

Сподели страницата