1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

WinMo 7 vs Android?

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Racer, 22 май 2011.

1. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    622
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +11 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ще ъпгрейдвам, но се чудя на коя от двете платформи да стъпя.Поразцъках малко на 7цата и като цяло отзивите са добри, но ми се струва, че Андроида си е по-добрата опцийка.Всеки, който има наблюдения може да сподели плюсове и минуси преди да съм ударил брадвата.

Хинт:От 6,5 ъпгрейдвам.

2. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Ако е заради Tapatalk има алтернатива за WM6.5 - RapidRead. Не съм го пробвал още само събирах информация.
    Пиши след това дали си доволен. Аз се замислих за смяна, но не съм убеден че ще намери всички приложения, които ползвам за новата система.

3. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    622
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +11 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Като цяло почна малко да ме изнервя 6.5. От време на време ми бави, забива и други магарии и се чудя дали мога да избягам от всичко това.На HTC HD2 си го ръчкам и мисля, че машинката е способна да работи и без такива дразнещи случки.

4. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    racer - аз съм с последния ром на дъти който е базиран на 6.5 и да ти кажа всичко си върви изрядно, но аз така или иначе нямам много допълнителни инсталации.

Ако ъпгрейдваш обаче определено андроид си сложи, но аз бих изчакал още 1-2 месеца просто да го поизпипат още малко, иначе в ХДА дев има вече доста сносни версиики.

5. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Ами то си е Windows макар и mobile :) Трябва да се рестартира периодично и си работи.
    Аз до сега не съм попадал на нова версия на Win която да работи по-добре от предишната преди да мината няколко рилииза, така че не се надявай прекалено за решение на горния проблем.
    За Андроида ми е много интерeсно как ще се държи на HD2. Отдавна бих го пробвал, но мисля, че няма Gramin навигация за него(или поне преди нямаше).

6. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    И двете системи съм изпробвал и съм твърдо зад мнението си, че точно в момента Android са много по-напред.Всичко е по-леко там и опрделено имаш на разположение много повече различни апликации.
    Иначе в момента си има Garmin навигация за HD2.Едно приятелче с HD2ка близо година използваше WinMo и преди няколко месеца смени на Android и се прероди.

7. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Niakoi polzva li dobyr RSS offline reader za WINMO 6.5?

8. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    622
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +11 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Май наистина ще изчакам още малко да доизпипат адроидьо.Доста изчетох и май на него ще се спра след още някоя бета.

@Zografa:С колко ГБ карта си?Подозирам, че може и да ми прави проблеми от големината на картата, защото на мойта(и тя е със същия телевизор) и се случват много рядко каквито и да е проблеми... Друг въпрос е, че тя и не пипа там дет' не трябва :)

9. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    16 GB kingston съм мисля че е клас 4.

10. m2iceman

m2iceman
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    30
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Слагайте си Android. Аз до преди 5-6 месеца бях с WinMo 6.5 и като сложих андроид бях много доволен (и това още при първите тестове). Пробвах и Windows Phone 7 ама честно казано освен видео записа няма нищо яко в тая пущина при това няма ауто фокус. В момента Android върви по-добре на HD2 отколкото на Desire тъй че сами си преценете, но определено не прави проблеми. Сложете си Nand версия, а не SD версия - няма смисъл просто да си оставяте WinMo 6.5 за всеки случай ;)
    http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=928 - тук има ромове които работят перфектно. Аз лично обичам гъзарски изглеждащи и затова съм с MIUI ром (който е и по-функционален за мен лично). Айде успех!

11. iMakeDonkCalls

iMakeDonkCalls
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    108
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Android е многооооо, ама МНОГООООО по-напред от мобилният уиндоус. Даже няма база за сравнение. Андроид до максимум година ще задмине и iOS. Просто там е бъдещето, все пак Google :) Да не говорим за app store на Android и мижавият на Windows с безобразните версии на повечето приложения. Няма как да избереш Windows пред Android ако става дума за качество. Единственият вариант е да си hard core фен на Windows и да го ползваш просто ТАКА :)

12. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:

13. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Съгласен съм , той (андроид ) вече го е минал (iOS) :D

14. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    250
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Минал е покрай него обаче :)

15. iMakeDonkCalls

iMakeDonkCalls
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    108
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Все още iOS e лидер, но това няма как да не се промени, поради 349839843 причини. Не ми се обеснява :) Явно просто някой хора си харесват дадена марка и до там спира разбирането им :)

16. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ами при мен случая е различен. Телефона ми е с iOS, телефона на сестра ми е с Android и мога да направя сравнение. Не знам дали си разучавал възможностите на jailbreaknat iPhone, който в комбинация с мега надеждния iOS е направо убиец. Не мога да дам мнение за Андроид vs WinMo, но спрямо iOS-a е доста назад. До една година Androida може да задмине сегашната версия на iOS, но нали се сещаш, че през това време Apple няма да стоят със скръстени ръце и ще са я усъвършенствали още повече.

17. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ahah :D ,те си стоят със скръстени ръце вече години ,все пак имат 4 (толкова ли бяха) телефона ,които си приличат доста де ,но говорим за iOS не за ябълката и говорим за Андроид . Как правиш сравнение на jailbreaknat iPhone (то това направо не е iOS оргинален) със стоков Андроид ? Или сестра ти го е руутнала и си е сложила РОМ на който можеш да си цъкаш и херците на процесора ?
    Незнам дали си виждал ъпдейта който предстой на iOS - слагат таск барче отгоре като на андройд със бързи настройки забележи като на андроид ...
    Та по простата логика ,че всички се развиват ,а не дърпат назад iOS слага неща като на андройд (почти ,те ест. ще си ги видоизменят ,но идеята е същата) --> Кой е по-напред в момента ,аз не съм чул андроид ъпдейт който да взима нещо от iOS.
    Е ти ако си с иПън ,поздравления всеки има право на вкус .
    И тъй като си дал пример от личният си живот ,мой приятел с Андроид телефон има приятелка която са и купили иПън 4 ,толкова е възмутена ,че си е останала с СЕ от 2003 година и иПъна стой за красота ( все пак не всички знаем как да си jailalabalnem)
    Cobrastarr http://www.mobilebulgaria.com/news/view.php?id=17778

18. Wisher

Wisher
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Quman,

Ти за стоков андроид ли говориш или за моднат ром?
    В момента съм с един андроидски телефон и един iPhone 4.
    Не съм jailbreak-вал iOS-а, нито пък съм root-вал и сменял ром на HTC-то.
    Като цяло - iPhone-ът ми харесва повече, държи се по-добре, няма НИКАКЪВ лаг, докато на всяко едно HTC, което съм виждал, лаг има (може да е много малко, ама има).

Плюсове на iPhone - Retina Display (няма аналог на това нещо, просто няма); Touchscreen, който също не може да бъде конкуриран
    Минуси на iPhone - повечето приложения са платени, дори да кодиш за iPhone струва пари; Операционната система е направена максимално опростено за потребителя, което означава, че той (потребителят) е доста ограничен в опциите си за конфигурация.

Плюсове на Android: Много безплатни неща. И все пак, и тук се наблюдава тенденцията на iPhone - все повече хубави неща стават платени, но за сега повечето неща са безплатни; Fully customizable - поради това, че операционната система е с напълно отворен код има безброй версийки, версийчета и такива неща, за всеки вкус. Да НО ... всяка версийка си има собствени плюсове и минуси, които ако тръгна да описвам (а аз съвсем не твърдя, че съм напълно запознат) няма да ми стигне целия ден.; Продукт на Google - това си е плюс, защото Google в последните няколко години много сериозно започват да стъпват на всичките видове пазари и скоро като нищо ще владеят света.
    Минуси на Android - всеки телефон работи с Android (и различните му версии и модификации) по различен начин; Все повече неща стават платени; Андроидските телефони не могат да се конкурират като дисплей и тъчскрийн с iPhone.

Като цяло - има твърде много фенове и различни мнение. Всичко е въпрос на вкус.
    Както четох в един форум - ако искаш красива играчка, която не те занимава с глупости - ползваш iPhone. Ако си advanced user, който обича custom sh*t, много Low-level настройки, много безплатни приложения - ползваш Android.

Аз исках играчка, която да ми радва окото - купих си iPhone (Android-ът ми е служебен).

Иначе, хайде да не превръщаме темата в iPhone vs Android, защото iPhone е телефон, а Android е операционна система, а и защото темата си е за WinMo 7 vs Android.

19. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Quman..

" Вчера писахме за интересно интервю на Стив Вознияк, един от основателите на Аpple, по отношение на Android и iPhone, но се оказа, че холандското издание De Telegraaf е цитирало погрешно думите му. Според изданието той е казал, че Android има повече възможности от iOS и това ще помогне на платформата да стане доминираща. Впоследствие Вознияк се е свързал с Engadget, за да изясни недоразумението. Той твърди, че никога не е казвал, че Android е по-добра платформа от iOS, и пояснява, че почти всяко приложение за iPhone е по-добро от аналозите за платформата на Google, която може и да има по-голям пазарен дял, но пак да е по-зле от iOS."

Цялото мнение на Вознияк можете да чуете на следния адрес:
    http://www.engadget.com/2010/11/18/exclusive-woz-misquoted-almost-every-app-that-i-have-is-bette/

Не разбирам недоволството ти от iPhone. Имам игри, които са по-добри дори от тези на PSP, никога не забива или запича, батерията държи супер много, просто всичко се случва супер плавно, с едно докосване на дисплея. Въпрос на вкус е. Явно ти си предубеден, че машинката не струва, което си е твое право, но определено няма причина да си с такова мнение.

Темата все пак е за Андроид и WinMо така че май трябва да приключим с темата за iOS.

PS.@Wisher - iPhona е ограничен само когато не е пипан. Когато се "хакне" (jailbreak-не) юзърите имат достъп до файловата система на телефона и общо взето могат да правят почти каквото си пожелаят (както е при Андроид).

Последна редакция: 10 юни 2011
  20. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    С доста неща не съм съгласен и все пак мога да се съглася с някой неща . Аз съм с HTC и мога да заявя ,че нямам ГРАМ лаг . Това го пиша за хората които не разбират и като влязат в магазин и видят HTC да правят аналог с горе написаното .
    И все пак аз се радвам,че айпъна съществува ,че да може да се състезават ,така печелим ние потребителите и на 2-та фронта :)

Сподели страницата