1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Windows 8 / 8.1 ?

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от Hristo82, 22 декември 2014.

1. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +288 / 11 / -50
    Покер ръце:
    От къде да дръпна Win 8.1Professional да минава за легален и да няма вируси, някой ако знае читав торент, щото пари за купешкия няма, рублата се срина, пари няма ! :(
    Разбрах, че на тоя Уин може да се прескача гадния интерфейс отвратителен, но така става понякога и на програмистите им изпушват мозъците и правят акaни работи !

От Admin: Моля не поствайте линкове към пиратски версии, активатори и подобни

2. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
  3. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +288 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Инак и в торената е написано -

4. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Трудна работа. В оригиналните бози има фирмени вируси.
    http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/preview-privacy-statement
    http://www.techworm.net/2014/10/microsofts-windows-10-permission-watch-every-move.html
    http://www.dedoimedo.com/computers/windows-10-keylogging.html

Ще подкарваме пингвините, че тия джамове са ебати наглите.

• Like Like x 1
  5. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    250
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Какво имаш предвид под " гадния интерфейс отвратителен" .Използвам win8 от доста време и всичко си е ок.

6. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +288 / 11 / -50
    Покер ръце:
    По горе е написано, за декстопа и стартовия екран.
    Аз сега съм с 8.1 про, обаче не е активиран и аз така добре се омазах с един активатор, направо ми насра чисто новичката инсталация, вкара ми една дузина вируси, а същите активатори ги има в торентите и аз викам, що пък да не си го сваля от сайта на производителя след като е безплатна програмата и я свалям от kmspico.net и след това трябваше да възстановявам компа до предходно състояния. :(

Сега трябва да чета как да си активирам уина, ако някой знае сигурен начин да се обади.

7. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Аз свикнах да ползвам уиндоус бутона на клавиатурата в 8/8.1 и ми е доста удобен по този начин интерфейса. Разбира се ползвам само приложения в десктоп режим, но често ползваните програми съм си ги добавил като плочки в метро интефейса най-вляво. Като искам да пусна нещо, просто натискам уиндоус бутона и пускам съответната програма с мишката, тя сама ме връща на десктопа.

Плочките са големи, стоят си на мястото, намират се и се нацелват лесно - 100 пъти по-добре от десктоп с постоянно размесващи се иконки или пък разходки по менюта.

Иначе сори, но ще изтрия постовете с пиратските връзки

8. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +288 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Аз не се замислих за линковете, това не е проблем да се изтрият. Исках да сменя само фона на декстопа, то се смениха и цветовете на прозориците, една камара настройки има за всеки фон, за всичко и така ме объркват, изнервих се на седмицата не беше така.

9. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Слагате Classic Shell на Win 8 и става като седмицата.

10. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Какво ви е мнението за Win 10? Инсталирах го на 1 комп и май ще изчакам доста време преди да го сложа на други компове/устройства. Изглежда като алфа версия засега... изскачат някакви менюта ту с черен ту с бял цвят и като цяло дизайна изглежда недовършен и разхвърлян.

В горната част на прозорците част от бялото поле може да се хване с мишката за да го местиш, друга част не може - без да има някаква визуална граница.

Edge браузъра е пъргав, но също страда откъм интерфейс, например като отворя нов таб, хич не е интуитивно кога и къде мога да почна да пиша адрес, докато в други браузъри веднага се фокусира върху адрес бар-а. От време на време без да искам издърпвам таб извън прозореца, даже не знам как става. След това дори да го върна в първоначалния прозорец, новият прозорец остава да си седи, празен и самотен.

Може и да изглеждат като дреболии тези неща, но Win 8.1 е напълно шлифован, стабилен и е трудно да усетиш разлика в бързодействието... Също както споменах в предишен пост, метро менюто на цял екран ми е напълно ок, та май ще изчакам докато пооправят 10 и ще оставя само единия комп с него, за да си тествам нещата в новия браузър как изглеждат.

11. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    o_O аз го ползвам от известно време, даже сравнително ранни бета версии, няма никакви проблеми при мен. Пробвай да го инсталираш на чисто, говорим за билд 10240(RТМ) предполагам? За браузъра - какво те бърка - върши същата работа като IE - пускаш го, теглиш Chrome/FF и готово. :D

• Winner Winner x 1
  12. HHForr

HHForr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    45
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +9 / 0 / -2
    Покер ръце:
  13. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Почти всичко от това, което е е изброил може да се избегне/изключи, a 10-ката определено е доста по-адекватна от 8/8.1.

14. HHForr

HHForr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    45
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +9 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Това е като да живееш в газова камера и да кажеш, че не е опасно, защото газта може да се изключва.
    Seems legit

• Old Old x 1
  15. niko38

niko38
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    84
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +14 / 0 / -0
    Покер ръце:
    хехе айде малко по кротко с белото , а по темата - едва ли някой е заинтересован толкова от личния ти живот , живей си го без да се затормозяваш излишно:)

16. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Ползвайте Mint, UBUNTU на виртуалка закачате едно оптимизирано XP , което се ползва само за покер и всичко е ок.

17. TeodorKAMATA

TeodorKAMATA
    Expand Collapse
    True Detective

Съобщения:
    102
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +22 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Честно да си кажа не съм прочел постовете в темата освен на ОП.Аз имам win8 на лаптопа и едно от нещата,което най-много ме дразни е старт менюто - просто е отвратително.Ето защо ще ти препоръчам една програма с която можеш да си моделираш старт менюто.

18. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Аз пък пробвах 2 дни с новото меню в Win10, но много по-бавно си пусках програмите, сега си го направих да е на пълен екран като в 8.1 :). Мисля си, че има някаква логика в такъв избор - менюто с приложенията си е приложение само по себе си и то едно от най-често ползваните и важните, защо да го ползваме смалено и съответно по-неясно... а най-добре е, че са оставили възможност за избор

19. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Но и на пълен екран плочките макар и увеличени пак са си малки...

20. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +246 / 25 / -33
    Покер ръце:
    То по яко нещо от старт менюто на 8цата няма ...

Сподели страницата