1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

What ?

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Miserry, 19 юли 2012.

1. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $1(BB) Replayer Game#5256832171378

flysohigh87 ($116)
    Hero ($125)
    john_dollar ($104)
    hemppalahti ($97)
    forthelulz60 ($100)

flysohigh87 posts (SB) $0.50
    Hero posts (BB) $1

Dealt to Hero: :9s: :Js:
    fold , fold ,
    forthelulz60 raises to $2
    fold ,
    Hero calls $1

FLOP
    ($4.50) :Jd: :6h: :5d:
    Hero checks
    forthelulz60 bets $3
    Hero calls $3

TURN
    ($10.50) :Jd: :6h: :5d: :Kh:
    Hero checks
    forthelulz60 bets $8
    Hero calls $8

RIVER
    ($26.50) :Jd: :6h: :5d: :Kh: :5c:
    Hero checks
    forthelulz60 bets $48

Пича изглежда е добър рег и е доста печеливш според птр, тоест очаквам най-малко да има правилен ред на мисли, относно рейнджове етц.

На флопа тва ми е top of calling рейнджа, тоест не смятам да го фолдвам до ривъра, дори и да излезе овър карта на търна, на флъш карта бих фолднал ривъра.

На този ривър е очевидно, че рейнджа ми е капнат и се чудя, дали да дам кредит на опонента, че мисленето му се разпростира до там, че да знае, че рейнджа ми е капнат и би могъл да овърбетва целия си рейндж там, което значи, че ако е толкова добър, може да го прави и с Кх или просто да приема, че хората не блъфират с овърбет без да му мисля много много и да си снапфолдна.

Имам някви рийдс за него, което показва, че не е стрейт форуард играч и е бил жертва на долу-горе същия ход от моя страна.

-timebank ragecall river ovbet when flop checked
    -cbets 2nd pair on A98r @Btn. turn into a bluff on turn J
    -didnt fold river vs c/r + bet + bet flush complete (w overpair)
    -called 4b ip QJs

Имайки в предвид всичките предположения, които правя за него и факта, че може да мисли на някакво ниво, което се различава от стрейт форуард играча, и това, че съм с топ рейнджа си на ривъра, смятам, че това трябва да е кол.

Ако смятах, че не би блъфирал целия си рейндж на търна и ривъра, тогава бих могъл да фолдна.

2. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Много е интересна ръката и бета му на ривъра ми харесва доста, особено ако си го балансира като бетва Кх+, но не вярвам да е толкова добър и вероятно е поляризиран. И аз бих му колнал, рейнджа му е пълен с миснати дроуве, щом е мислещ знае, че няма как да те извади от вале с нормален бет.
    BTW ако си е валю бетнал дамите ръката трябва да влезе в покер учебниците. :D

Последна редакция: 19 юли 2012
  3. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Не съм казал, че съм колнал :)
    Трудно бих колнал, все пак това е 100нл. Вероятно няма да спя спокойно, но му казах нх и пича ми благодари. :D

4. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    az sym fold
    tova vse pak e nl100 + value rangea mu moje da e dosta shirok tuka s toq open ot butona (osobeno s vtoriq note che obrushta made hands na blufove, vmesto da c backva mb)

5. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Bih foldnal:
    -choveka e pokazal spored notes che e station, toest toi go ochakva tva ot opponentite si
    -choveka e BTN, ima mnogo petici v ranga si i e pokazal tendencia da betva turn na semibluff s low pairs
    -sizing:eek:t overbet do overbet ima golqma razlika, ako blyfirashe bi mogyl da postigne syshtoto poslanie i range s 38-39, regovete sa stisnati kato blyfirat po default
    Niakolko neshta koito ne si obsydil:
    -tvoq image: predpolagam si station i tova e prichina da ne te blyfira
    -dali gubi ili tiltva tazi sesia
    -timinga po ulicite i preflop
    -toq note:"-timebank ragecall river ovbet when flop checked", ne go razbiram kvo znachi no zvuchi relevanten :)

6. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Добър пост, благодаря.

"sizing:eek:t overbet do overbet ima golqma razlika, ako blyfirashe bi mogyl da postigne syshtoto poslanie i range s 38-39, regovete sa stisnati kato blyfirat po default"

-Точно това говорихме с един приятел и съм напълно съгласен.

"tvoq image: predpolagam si station i tova e prichina da ne te blyfira"

Имиджа ми е доста агро, като цяло хората срещу мен доста слоуплейват (ако се опитват да плейбекват по някакъв начин) и знаят, че флоутвам доста.
    Чек/рейза ми на флопа е висок, на търна също не е нисък, което по-скоро би го накарало да си мисли, че рейнджа ми на ривъра е слаб.
    Нямам тенденций на колинг стейшън.

"-dali gubi ili tiltva tazi sesia
    -timinga po ulicite i preflop"

На това за жалост не съм обърнал внимание :(

7. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За да разбереш отговорите на тези въпроси и ако играете по цел ден заедно колни ...според мен обаче доста често ще се появява с доста силна ръка и ще сме в шок че има нътса и го играе така :)

8. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Да де, въпроса ми беше за мисловния процес като цяло и допълнения към разсъжденията.

Благодаря за мненията и аз смятам, че на 100нл рядко ще видя овърбет блъф, обърнах внимание на овърбет сайза и е интересно, че нямах размишленията на газават относно сайза му, но звучи доста логично и вероятно е така, макар да нямам опит в такива спотове.

Сподели страницата