1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Въпрос

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от afrosamura1, 26 юни 2010.

1. afrosamura1

afrosamura1
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    33
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Казвам се Милен Йовчев и имам няколко въпроса свързани с покера и понеже в интернет пространството няма друг толкова широко разпространен сайт постнах тази тема тук.Играя покер от 4 месеца като на 6мах ( 6 маси )съм от 2 месеца сериозно за тези 2 месеца успях да премина от НЛ4 на НЛ10(4 маси ) със доста игра.
    Въпроса е там че на НЛ4 играя добре не губя почти никога buyin докато на 5/10 губя доста и печеля умерено (бонусите покриват загубите). Мисля си дали с ХЕМ играта ми ще се подобри значително защото досега не съм използвал тази програма . Гледам съм доста клипчета и на всички играчите ползват програмта която ограничава доста късмета на противника и свежда нещата до една умерена сигурност.
    И понеже Чесно казано ми писна да ме бият хора които играят всяка 1 ръка независимо от рейза си мисля за такива като мене който тепърва започват да играят и искат да пробият с това в живота какво е най добре да имат и да следват освен покер книгите и статийте които съм прочел и клиповете които излгедах от вашия сайт и други.За информация играя в б2б мрежата.

2. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,006
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +242 / 25 / -33
    Покер ръце:
    zashto ne im probvash Trial-a na HEM
    makar che az sum na mnenie che 10nl trqbva spokoino chovek da si go bie bez nikvi programi, vupreki tova shte ti pomogne HEM sus sigurnost da

3. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Казват, че без ХЕМ е по-добре да се играе. Аз не мога и си го ползвам... затова може би не мисля като играя

4. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Ако въпроса ти е дали ти трябва ХЕМ за да биеш 10нл отговора е не.
    Дори бих те посъветвал да вкараш доста прилично количество ръце БЕЗ програма за статистики просто за да усетиш играта такава каквато е без тези цифрички по масите. Като цяло има хора които са играли/играят и винаги ще играят без хъд и то на доста високи нива.

5. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И най-важното, не забравяй че играеш срещу различни противници и всеки е уникален сам за себе си, т.е. не гледай само твоите карти, има хора никога не рейзват без нътса, има и такива които го правят с всичко, научи се да ги разпознаваш и става лесно

Последна редакция: 26 юни 2010
  6. afrosamura1

afrosamura1
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    33
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    добре но ако не се лъжа хема има една опция която ми помага да си видя ръцете който съм играл и тези който съм загубил да ги преразгледам и евентуално да ги подобря значително мисля че това доста ще ми помогне защото някъде бях чел че анализа на ръце е от много голямо значение и дори има места където да си поствам ръцете и професионалисти да ги коментират и коригират без хем тая работа няма как да стане.

7. shoma

shoma
    Expand Collapse
    SUPER DEGENERATOR

Съобщения:
    712
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    и на софта имаш хенд хистори, копваш го тука и нямаш проблеми - всички четат и дават акъл :D

8. slowgrind

slowgrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    177
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Филмираш се, че на 10нл са по-добри от колкото на 4нл, абсолютно същите дебили са :)

9. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    На 10нл са по-добри от 4нл. Това че ги има същите дебили е вярно - просто като качваш нивата - дебилите намаляват като процент от играчите.

10. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,006
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +242 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Когато съм играл, като че ли винаги 2-5нл са били по трудни от 10

11. afrosamura1

afrosamura1
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    33
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Те са страшно големи дебели. Все пак мерси за информацията ще пробвам опциите на хем за hand history и т.н и се надявам да избегна трудностите
    А как мислите заслужава ли си да платя на някой сайт за онлине уроци защото съм чувал от играчи на NL100 че им е помогнало и значително им е се е подобрила играта :?

12. subwoolfer

subwoolfer
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    НЕ ! на microstakes не ти трябват уроци, а ABC style за дългосрочна печалба

13. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    в този форум можеш да намериш всичко за АБЦ играта, без да плащаш

14. afrosamura1

afrosamura1
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    33
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Връщам се за малко по темата..
    Минаха 2 седмици прекарани в игра с ХЕМ резултата е невероятен загубих 12 Входа "само" и минах през една малка депресия. Замислих се на глас като лудите какво ми става и кое е нещото което ме дърпа? Еми това нещо беше хема защото явно немога да съчетая моята игра с програмата. За това изтрих програмата и за 2 дни се върнах отново в играта и реших когато кача поне на НЛ50 да я прбвам пак вече с повечко опит !

15. sirtoni

sirtoni
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    499
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Незнам как ще играеш на 40нл дори и на 20 нл без Холдем ???
    Холдема ти помага да разбереш много по-бързо кой кой е и какви наклоности има активен педераст пасивен и тн Ххахахахаха !!!

16. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    +1

17. afrosamura1

afrosamura1
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    33
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Пич тоя истеричен смях накрая не го разбирам точно подиграваш ли ми се или просто си high. Невъзможни неща няма цитирам Зографа "Като цяло има хора които са играли/играят и винаги ще играят без хъд и то на доста високи нива. ".Аз за себе си решавам че хем няма да ползвам докато не усетя няква сериозна нужда и ако дядо Боже е рекъл като мина на нл20 ще си напрая един блог да show как се справям.

Последна редакция: 16 юли 2010
  18. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Да бе без ХЕМ на 20к нл и на 50к нл няма никакъв проблем да играеш. Просто там хората, с които играеш са едни и същи и играеш постоянно с тях хиляди ръце така или иначе. Плюс това там хема не е толкова полезен, защото всеки си модифицира играта срещу конкретните опоненти. Тоест това, че ц-бетва 70% по принцип не значи че ц-бетва 70% срещу теб. Та който се нагажда най-добре - уин. Но на 10нл, 20нл дето всеки ден виждаш нови - до де го разбереш какъв е и повече не го виждаш. Просто без ХЕМ е трудничко според мен....

Успех все пак.

19. afrosamura1

afrosamura1
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    33
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце: