1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Въпрос за Heads Up и позиция бутон

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от epedos, 4 ноември 2009.

1. epedos

epedos
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    37
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Играехме домашно с 2ма познати, дето уж цъкали онлайн (поне единия знам, че е печелил няквакви фрироли и т.н.). 6 човека бяхме, разпределяхме чиповете по равно и започвахме да играем докато не остане само един (СНГ тип игра).
    На първата игра отпаднах и не ми направи впечатление, но втората остана жена ми та ги загледах как играят ХУ и тъй като двамата пичове ръководеха играта, раздаваха, местеха бутоните видях, че и предния път са играли неправилно. Понеже всеки ден играя ХУ и бях 100000000% убеден, че съм прав се логнах в зала и им показах направо как стоят нещата.

След което се зароди един дъъълъг спор, ето го и него:

Те играеха по следния начин:
    при ХУ винаги ББ е и бутон, а бутона ВИНАГИ е последен, съответно СБ и префлоп и постфлоп действаше винаги първи.

Твърдението беше, че това е така, защото имаме двама играчи и поставянето на бутончетата е така:

Д СБ
    ББ

и дилъра е и ББ, а СБ действа винаги първи.

Но всички знаем, че правилното е:

СБ ББ
    Д

т.е. дилъра е и СБ.

Въпросът ми е КАКВА, СПОРЕД ВАС, Е ЛОГИКАТА ЗА ТОВА, понеже не успях да ги убедя и това си е. И защо, според вас, префлоп СБ/Д е първи, а постфлоп е втори. :)

На мен ми е напълно ясно, че така играта ХУ се балансира по-добре от техния вариант, където единия има явното превъзходство да е ВИНАГИ ПОСЛЕДЕН, но бих искал да прочета малко разсъждения.

Благодаря предварително и извинете за дългото интро. ;)

Последна редакция: 4 ноември 2009
  2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +431 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Е това е напълно достатъчно - ако бутона беше в големия блинд то той играе 4 рунда на залагане в позиция, а малкия блинд 4 извън + след като сме сложили голям блинд и малкия рейзне до 3бб ние ще трябва да доплащаме само 2 => ще играем повече ръце в позиция по-евтино и направо ще го смазваме:).

Ако твоите приятели не разбират това, то покера няма да им носи много доходи:).

3. epedos

epedos
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    37
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да, но в същото време всяко раздаване ББ и СБ се разменят?

4. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +431 / 10 / -17
    Покер ръце:
    LoL Това какво значение има - винаги този в ББ ще е супер мега фаворит в ръката. => Няма какъвто и да е баланс.

5. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    IMBA. New patch please !