1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Въпрос за чифтове

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от radiohead111, 22 ноември 2012.

1. radiohead111

radiohead111
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    27
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте. Имам теоретичен въпрос за чифтове ( 22 – 99 ) , като въпросът е с ориентир към микролимитите, защото по-нагоре хората знаят къде се намират постфлоп и там играта е друга. С един приятел спорихме дали е ОК да се плаща 3бет с чифт, за да сетваш. Дълго време го практикувах, докато не се сетих, че май губя пари от това. Когато го проверих се оказа, че ще сетвам един на десет пъти. От тук простата сметка, че ако колвам 3бет от 10бб 9 пъти ще давам 90бб и ще получавам 100бб 1 път само при положение, че успявам да стаквам, когато сетвам. От тук излиза, че си напред с 10бб само при положение, че успяваш да стакваш всеки път, когато сетнеш, което си е невъзможно ( като се добави и рейка става мазало ). От тази проста сметка се оказва, че не е оферта да колваш 3бет, но човека, с когото спорих е на мнение, че ако лошия има 3бет 2%, е оферта да му колнеш, защото ако сетнеш ще го стакнеш, понеже на микрото не пускат асата. Но аз мисля, че не е прав, защото няма как в лонгръна да стакнеш всеки с 2% 3бет, независимо колко дебилен ще е той. Общо взето излиза ( както четох някъде ), че е оферта да колнеш само ако сте поне 12 пъти 3бета или в този случай 120бб.
    Какво мислите?

И още нещо. Знам, че е на начално ниво целият ми пост, но да питам. Предишният въпрос е за кол на 3бет без да съм рейзвал, а този е ако съм рейзнал... Ако съм рейзнал 3.5бб и получавам 3бет до 10бб ( т.е. рейзърът не бетва пота а рирезва само до 10бб ) колът ми оправдан ли е. Как се смятат оддс тук? Като 10бб минус 3.5бб, т.е. 6.5бб ( и тея 6.5бб да ги сметна както по-нагоре. 9 пъти губя 6.5бб и един печеля 100бб ) или директно да смятам 10бб колвайки неговите 6.5бб?

Благодаря!

2. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:

3. charli

charli
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    383
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Абе друго си е Бг форумите, винаги можеш да разчиташ на точен и изчерпателен отговор.

4. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Абе друго си е българите, мързи ги да потърсят отговорите на елементарни въпроси, които са питани около 15 пъти, мързи ги да си вземат някоя книга и да прочетат, ако е толкова трудно алт+ф4 и делете покер клиента и вместо да отговорят дават поредния безмислен коментар, който обсъжда безмислените коментари soooo deep daaamn

Прочети http://grinders.org/bg/poker-downloads/Ryan-Fee-6max-Bulgarian-double.pdf - хората дори са я превели на български

5. radiohead111

radiohead111
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    27
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Принципно си прав това, че отговорът мога да си го намеря сам, но това по никакъв начин не води до логическото следствие да постнеш gif-чета и да обясняваш за българите. Фактът, че мога да го намеря сам не изключва задаването на въпрос в покер форум, където мога да получа изчерпателен отговор на КОНКРЕТНО мое запитване ( както в случая ). Това защо съм решил да попитам във форума, а не да хвана и да изчета една книга, може да има безброй причини, една от които е конкретизирането на въпроса и евентуално по-бързото и своевременно решаване. Преди да задам въпросът тук, гледах теми за чифтовете, четох за оддс и говорих с печеливш играч на 50нл ( с който спорим по този въпрос ). Самият факт, че питам показва, че не съм сигурен в разбирането си за математиката в покера, доколкото имам проблеми с тази, иначе супер готина наука.
    Ето как запитването ми придобива легитимност, ако успееш да я прозреш, разбира се.
    И последно книгите... С книгите мога да разбера всичко, освен това, което мога да разбера от обсъждането им. Така ще разбера всичко, което не съм разбрал от книгата или поне това, което другите са разбрали. Райън Фий съм го чел и явно щом задавам този въпрос, не съм го чел внимателно или просто не съм го разбрал, поради капацитетни невъзможности. Четенето или не-четенето на книги, не води до проблем в идеята за постване на въпрос за покер в покер форум.

6. st1n

st1n
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:

7. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    596
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    некст тайм да питаш само убер сложни работи за 1кнл минимум !

8. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    абе поне прай некви опити да си осмисли играта човека, за разлика от повечето малоумници на тия нива

пропуснал си възможността, че кат сетнеш не е сигурно, че ще вземеш ръката :)

иначе е безмислено да сетмайнваш, освен ако не сте диип или немаш некви бетсизайзинг телове за лошия, с който да му земеш ръката ако той не хитне и ти не удариш сет, ама като гледам какви неща питаш, по-добре поиграй още малко и си научи абц-то пък после вече ще се учиш да им правиш мизерии :)

9. 1OuterSmurf

1OuterSmurf
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    13
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    gotino e da callvash chiftovete , ako smqtash sled tova da blufirash s tqh
    primerno ako doide nisuk board 679 i ti imash 22 callvash flopa i posle shipvash na turna i se nadqvash da foldne

10. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Това е доста абсурдно на ниските нива дори срещу регове на 50нл няма да минава поради ред причини.

За българите не беше насочено към теб, а към предишния пост, който назовава един стереотип като се самоизтъква сякаш е по-добър от българите и в следващия момент сам се забива в стереотипа по безумен начин ....
    Намери си на Харингтон книгата описал е всичко по възможно най-елементарния начин, макар и вече да е доста поостаряла, но върши работа за такива неща
    Математиката в покера е базирана на статистика и теория на вероятностите ( което всъщност май се води част от статистиката ) и на пръв поглед е елементарна, но не е, но има достатъчно материали, които я обясняват.
    Хората, които могат да ти обеснят по разбираем начин повечето неща няма да си направят труда, поради простата причина, че на този въпрос е било отговаряно вече милион пъти - просто потърси в форума.

11. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    77-99 в позиция играят ок в 3бет пот срещу аграри, така че не играем винаги с тях само за сет валю.

Ниските чифтове можеш да сетваш но в много специални ситуации:

- срещу малък 3бет - разбирай 3х и по-малък в позиция
    - срещу супер нит в позиция, стига 3бета му да не е много голям
    - в multiway потове

Извън позиция сетваш само срещу малки 3бет-и, под 2.5х

Това е когато си ти рейзъра и те 3бетнат, иначе си фолд

Последна редакция: 23 ноември 2012
  12. radiohead111

radiohead111
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    27
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Шегата на страна, евала на Getbigboy. Супер точно и ясно. tnx!

13. sickela

sickela
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ми сметката е сравнително проста: ако 3беторът е на малкия блинд колваме 6.5 в 21: 6.5/21=30.95% от пота. Преди бях смятал шансът да хитнем сет с добавена загубата сет на овърсет че е все 1 хитваме в 10.5% от случаите за 100BB deep с доста условности. Значи постфлоп трябва да ни изплатят (30.95-10.5)/10.5 пъти пота на флопа, което е 1.8619 пъти пота на флопа, което можеш лесно да прецениш ако имаш достатъчен семпъл срещу него.
    Ако е на BB плащаме 31.7% от пота и трябва да ни изплатят 2.019 пъти пота, което наглед е малко повече от срещу SB,ама хич не е толкова малка разлика. Тука важната подробност е че сме на 0 спрямо фолд, демек ако ни изплаща точно колкото трябва губим от ръката 3.5 блинда, просто сме играли постфлоп.

Последна редакция: 23 ноември 2012
  14. Sasor1

Sasor1
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    34
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Възможно е да греша, но това което си написал ми се струва,че е пълна бъркотия и според мен далеч не отговаря на истината. Би ли обяснил как умножаваш процент от пота по процент шанс да хитнеш сет и получаваш някакъв резултат? Като инвестираш 6,5 бб, за да хитнеш сет и хитваш веднъж от 10 пъти примерно,следва да трябва да спечелиш,когато хитнеш поне 9 пъти инвестицията си. И всичко това като игнорираме шанса да те сет овър сетнат или оутдроунат и съответно като приемем, че не печелим никога, ако не хитнем. Разбира се и двете не са за игнориране.

15. 1OuterSmurf

1OuterSmurf
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    13
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ako ne izlziat smetkite togava 4 betvash i vsichko e ok are otivam da se drusam

16. sickela

sickela
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    а е процентът шанс да хитнем, 1 е потът на флопа, c ни е инвестицията в пъти пота на флопа,x ни е нужната печалба като хитнем. Нещо (не)ясно :eek:

17. Sasor1

Sasor1
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    34
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  18. sickela

sickela
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Потът трябва да стане 99.2 BB и 103.3BB приблизително срещу SB и BB.

19. Sasor1

Sasor1
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    34
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Значи не е необходимо да го стакваме , а да му вземем само 50бб е достатъчно като хитнем?

20. sickela

sickela
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да, ама трябваше да напишеш "само"