1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Видео на 10nl ПКР

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Twitchy, 11 ноември 2014.

1. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +140 / 9 / -3
    Покер ръце:
    https://www.youtube.com/watch?v=63xp0wpXKqg&feature=youtu.be

По съвен на Златомир(machete1486) и Юлиян Урдов направих това видео. От около 3 месеца съм доста кофти перион, махнах се от старса заради лош рън(?), преместих се в др зала, но за сега се брейк ивън, печеля от рейкбека и бонуса.
    За първи път записвам видео и на места ми е трудно да изразя мисълта си заради екашъна. Ще се радвам да получа критика относто играта си и да разбера къде са ми лийковете!
    Надявам се видеото да е интересно !

2. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    Видеото още не съм гледал. Но още преди това не съм сигурен защо си избрал PKR за игра на 10нл. Определено има доста по-добри оферти от всяка една гледна точка :)

3. sadase

sadase
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    13
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Хубаво видео, но съм съгласен с didi, има далеч по-хубави зали за игра от ПРК-то. Няколко ръце ми направиха впечатление, но най-вече където решаваш да squeeznesh s 95s, според мен срещу 2ма играчи, като един от тях ти отваря УТГ, другия ти е под 50 блинда е супер лууз и трябва да си затегнеш рейндж-а срещу тях.

4. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Гледах половината видео, по-късно ще гледам другата половина. Директно ще си копи пейстна бележките, че ме мързи да ги преписвам на кирилица и да ги редактирам, надявам се да не е проблем.

1. 1.50 А3о ne e standarten a lose steal ot sb, no predpolagam foldvat mn taka che e ok, no ako igracha ne foldva ima dosta ruce predi A3o (A3o nai-chesto shte flopva air i vupreki che imash eq trudno shte go realizirash), koito trqbva da otvorish. Gledai da ne otvarqsh poveche ot 40% taka ili inache, poneje shte ti e trudno postflop i tova, koeto +ev open pre moje da se prevurne v spew postflop.

2.2.40 95s e check back turn.

3. 4.20 3 masa KJdd call OOP, principno e ok plana ako cbetva 80% flop i 10% turn i foldva river, no kato cqlo tazi ruka e sred nai-slabite ti na tozi bord i imash dosta na broi floatove, koito da callnesh predi neq.

4. 5.50 haresa mi s K8 rukata kak purvo reshi che e call posle razsujdava na glas i stigna do izvoda, che e fold, tova ako igraeshe na 8 masi shteshe da si go callnesh prosto zashtoto nqmashe da si zavurshish mislovniq proces.

5. 6.24 izlolirai do 3bb, osobeno hora s po 40bb stack, ako e 100bb stack i horata sled teb ne sa agresivni moje da izolirash do 4.

6. 6.40 callvash 18bb squeeze pre, sus 78s, vuzdurjai se ot podobni callove, principno vs tolkova golqm size mislq che mojesh da nqmash calling range. Ako naistina squeezva tolkova agresivno mu pushvai vseki pair i AQo+, kato s QQ+ moje da go 4betvash, toi edvali shte se useti.

7. 7.45 s QJo ti iskat 0.1 za pot ot 0.8 >trqbva da pechelish pota v 12.5% ot vremeto, az lichno s fishove v rukata bih doplatil dori i 27o, no dori da igraesh po-stegnato QJo si e snap call.

8. 20,20 A8s ot bb e call

9.20.40 J9s ot sb vs 4 mid stacka call>raise, izolirai silni race v tozi spot i si callvai racete, koito flopvat dobre multiway.

10.22.30 77 dosta stranna liniq, az lichno bih igral bet bet, a ako check backna shte callna turna i shte raisna povecheto riveri.

11. 27. TJo ot btn propuskash mn po-dobra izolaciq v poziciq v sravnenie s J9s OOP.

12. 30.m set AA bih betnal rivera 2/3 za da callne s Kx, toi ako ima ruka s koqto da callne c/r taka ili inache e dosta veroqtno da te raisne na rivera.

5. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +140 / 9 / -3
    Покер ръце:
    Seth, благодаря за отзивите ! Оценявам това, че си отделил голяма част от времето си за да изгледаш клипа и да направиш бележки!

6. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    30:03 - Бих му шовнал асата, не мисля, че ще промени колинг рейнджа му драстично.
    Срещу фишовете изпалзвай набалансирани сайзинги за да взимаш макс валю.

31.40 A7 не е добра ръка за скуиз, ако нямаш рийд, че рейзъра фолдва много. Срещу
    слаби играчи не е нужно да имаш много блъфове те така или иначе ще ти колват много.

31.55 Сбетваш А7 защото борда е мокър.Но бет/фолдваш ли, бет/колваш ли? Тази ръка не бие ч/р рейнджа на опонента ти и не трябва да се тревожиш толкова за друвете, колкото за стака си.
    Лесен чек бек си е.

С тези лууз скуизове и 3бет колове сам се вадиш от комфортната си зона. В 3бет потове по принцип се играе трудно и те до голяма степен могат да направят разликата между един брейк евън рег и един солидно печелещ рег. Колвай по-тайт, 3бетвай по-силни ръце, ако искаш да биеш този лимит скоро!

36. KQs може 3бет пре. Не прави милкващи бетове на ривъра с монстърите си. Просто си влизай алл ин.Ако не стакваш опонентите си, когато ги кулърнеш, а им взимаш по 80бб, а те теб те стакват, когато те кулърнат сам си изяждаш уинрейта.

38.00 Този скуиз с 95с е ужасно спю. Идеята да скуизнеш подобна ръка е да накараш опонентите ти да фолднат. А те са 2фиша с по 50-60бб и отделно ББ ти е с 50бб, като може да реши да шовне някакъв пеър или AJ. 3бетвай на блъф регове, които фолдват на 3бет! 3бетвай фишове изцяло за валю.

39.00 Опъна с 95о е +ев срещу този човек, но дори не е нужно да печелиш постфлоп пота. Ти вече правиш пари от случаите, в които ти фолдва пре. Сбета на флопа е ок, но на търна бих се предал, Аx ръцете му са повече от 78s и 88-JJ комботата, а ти имаш ръка с 0 екуити.

42. Скуизваш KJo срещу същите 2ма опоненти в същите позиции. Ок, че си правиш бележките след сесията, но предната ръка се е случила преди 2мин. Едва ли си забравил, че grzala имаше QQ в същия спот?

43. Сбетваш ТТ на QJ3ss за протекшън? Идеята на бета за протекшън е да фолднеш ръце, които имат добро екуити срещу твоята ръка, но биха фолднали срещу бет. На този борд единствената възможна такава ръка е АК, но и тя едва ли ще фолдне на флопа.

44.33 J8 е лесен кол. Рейз е абсурдно. Напред си срещу ръце като T9, K5s. Дава ти оддс според, който трябва да печелиш пота веднъж на 5 пъти за да ти е ок кола, а ти ще хитваш J или 8 на търна приблизително веднъж на 6 пъти.

Направих си рийд за теб, че като бетваш ривъра си средно силен, а когато си с нътс чек/рейзваш. Ако някой ден играем заедно ще ти шовирам срещу барелите на ривъра и ще се предавам, срещу чек/рейзове. :D Но това не е толкова важно на 10нл.

Като цяло просто трябва да играеш правилните рейнджове и най-вече да 3бетваш и да колваш 3бети със силни ръце. Играй си abc покер и до 50нл няма да имаш никакви проблеми. Успех!

7. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +140 / 9 / -3
    Покер ръце:
    Благодаря за изчерпателния коментар!