1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Verizon ?!

Дискусия в 'Общи приказки' започната от DevilsTime, 22 септември 2012.

1. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Здравейте,

С един приятел си разглеждахме ибей и попаднахме на следния продавач: http://www.ebay.com/sch/bidallies/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=&_trksid=p2050430
    До тук хубаво, ама телефоните ми се виждат доста евтини и постоянно ми се набива в имената им това веризон, от проучването което направих накратко разбрах, че това е американски оператор, но все пак не ми става ясно защо са толкова евтини и евентуално ще работят ли ок с наще оператори, ако някой знае нещо по въпроса може да сподели :)

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Не ти пречи да ги питаш, но най-вероятно са заключени да работят само с техни карти.

3. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    На някои модели пише Unlocked, но пак ми се виждат доста евтини, а продавача е 99% positive feedback

4. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    не съм сигурен, но мисля, че е най-големия оператор в САЩ и най-вероятно за това са толкова евтини... и да не работят с БГ оператори, ще ти го разкодират и ще заработят :D

5. 7Diagrams

7Diagrams
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    389
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Refurbished са, което също сваля цената.

Има транспорт, мито и ДДС и пак ще излезе евтино. На мен ми изглежда съмнително и не бих си поръчал.

Последна редакция: 22 септември 2012
  6. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Не са ли АТ&T най-големите в САЩ ?

7. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Хм на електрониката нали уж не се плащаше мито?

8. 7Diagrams

7Diagrams
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    389
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Май вярно нямало за електроника.

9. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Verizon > Comcast > AT&T

10. kyoMIS

kyoMIS
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    231
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    А това "Refurbished"?? - т.е. апарата е имал фабричен дефект и клиента го е върнал и те са го ремонтирали, или се бъркам ?

11. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    На Verizon май всички телефони са CDMA - тоест в България не стават. Търси GSM стандарта (на някой го пише 1во като характеристика, но след това пак пише CDMA).

Преди никой оператор в България не поддържаше CDMA стандарта - сега не знам как е... уж щяха да пускат но не съм се интересувал скоро.

12. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    В щатите има два стандарта за мобилни мрежи.
    Половината оператори ползват CDMA, половината GSM.
    Това са две различни технологии, които не са съвместими.
    Ако решиш да купиш нещо, първо се убеди че телефона поддържа gsm мрежи.
    Разкодирането предполагам няма да е проблем в БГ, но все пак се консултирай с някой сервиз.

Гледаш ей това "Cellular Band:".
    Например тоя не става.
    http://www.ebay.com/itm/Motorola-Ri...916&pid=100010&prg=1004&rk=1&sd=170902111883&

Cellular Band: CDMA 800/1900 / Няма подръжка на GSM мрежи.

Този би трябвало да става, не съм 100% сигурен, не съм специалист.
    http://www.ebay.com/itm/Unlocked-Ve...0887393422?pt=Cell_Phones&hash=item2575a2cc8e

Cellular Band: GSM 850/900/1800/1900 (Quadband) WCDMA (UMTS) 2100 CDMA EVDO Rev. A 800/1900

CDMA стандарта работи с RUIM карта на размери е същата като стандартната SIM която е за GSM, но е запоена за платката на телефона.
    Не знам дали е възможно, посредством манипулации да се трансформира телефон.
    Не съм се интересувал, но няма да се учудя ако може с презапоявне по платката , смяна на капачета, батерия и смяна на фирмуер да стане.
    Питай в някой сервиз, там ще ти отговорят по-точно.

Последна редакция: 22 септември 2012
  13. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
  14. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    От всичко описано стигам до извода, че трябва да търся ГСМ, ако се навия да си взимам от там и въпреки всичко трябва да се базика в сервиз тук и пак май е доста +ЕВ да се вземе от там.

15. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Ако е GSM - няма да трябва да се базика в сервиз.
    Преди и аз съм гледал подобни телефони и имаше доста добри оферти в английския йбей

16. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ха, Comcast пък как ги намеси :D Тия са най-смешната компания и затъва все повече и повече. Ползват я за интернет и най-вече за ТВ. Ползвал съм им услугите, форумите избухват от недоволни клиенти.

Иначе най-големите оператори са Verizon, AT&T, T-mobile, Sprint и други. С refurbished техника поемаш голям риск, принципно нямат гаранция, а и да имат няма да важи в БГ. Естествено повечето продавачи предлагат поне 30 дневен период, в който можеш да върнеш покупката.

Много мои приятели си купиха refurbished фотоапарати, таблети, телефони, лаптопи и тн, но е голяма рулетка. Понякога си работят перфектно, понякога имат непоносими бъгове и са неизползваеми.

Относно телефоните - задължително провери дали е GSM, както казаха по-долу, защото много голяма част са мобифончета и се ползва само с карта на оператора. Verizon предлагат всичко, не са само CDMA. Освен това в магазин за телефони в САЩ ми казаха, че можеш да провериш дали апарата може да се разкодира по IMEI-а. Трябвало да започва или да завършва на някви определени цифри, разрови се и ще намериш инфо. Допитай се до хората, които ще ти разкодират телефона евентуално, те би трябвало да са запознати.

17. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    За да не отварям нова тема ще питам тук, че е г/д по темата. Някой знае ли как стои въпроса с гаранцията за Kindle поръчан от Англия ? Че мисля да си взема от ebay

18. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Така значи, ако примерно вземем телефон от там е по-добре да е ънлокед, на пример http://www.ebay.com/itm/Unlocked-Ve...0913251582?pt=Cell_Phones&hash=item27cb3940fe и дефакто остава само риска за качеството и няма да се налага разкодиране тук, сервизи и т.н. И другото което е: Cellular Band: WCDMA (UMTS) / GSM 850/900/1800/1900 / CDMA2000 1X 1900/800, такова нещо устройва ли ни или трябва да търсим само с ГСМ, без другите опции. Доста се колебая относно това дали да си взема от там или не, трудно ми е да преценя +ЕВ ли е тоя плей или -ЕВ :D

19. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Е описанието пише:
    Service Provider :
    CDMA : Verizon Wireless.
    GSM : Any GSM Network worldwide i.e. Cingular, T-Mobile, AT&T, Rogers, Fido ...

Трябва да работи. Пробвай и после кажи. Ако не immediate +EV ще знаеш за напред и пак ще ти е +EV :)

20. shadowtaker

shadowtaker
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    4
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    защо реши само че са МНОГО евтини незнам и едва ли не са оферта да си купиш от там вместо тука незнам.....

Сподели страницата