1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Ужас?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от hideNseek, 15 март 2010.

1. hideNseek

hideNseek
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    56
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:

Направих първия си депозит преди 4-5 дни и от тогава ПОСТОЯННО губя ... забележете - ГУБЯ НА 4НЛ !!! :rolleyes:

Пред себе си твърдя, че играя правилно (ДАЖЕ СИ ВЯРВАМ), и не мога да приема, че съм такъв некадърник, че да губя на най-ниското възможно ниво в света! :eek:

А уж не се тилтвам - като загубя 4-5-6 EUR си изключвам компютъра и излизам да пия кафета ... не ми е за тези загуби и не се мъча да ги избивам... не се и вманиачавам ... просто тилт-а ми идва от там, че не мога да повярвам, че съм такъв некадърник ...

Играя на 3 маси по 3 часа на ден ... което прави ... 300 х 3 ... 900 ръце ! Което за 5 дни прави 4500 ръце ... от които съм .... 30 EUR назад на 4НЛ !!?!? Ужас?

Толкова ли съм некадърен или има поне малък шанс тези дни да не ми върви? :)

2. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,785
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    -играеш ПРЕКАЛЕНО много ръце (нивото е супер лесно и няма нужда да се опитваш да ги надиграваш постфлоп).
    -поствай повече ръце във форума за коментар.

3. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    дай някакви статистики, за да разберем:
    - VPIP/PFR/3bet/Fold to 3bet
    - C-bet/ Fold to c-bet
    - EV
    някакви ей такива - иначе какво може да ти каже човек.
    Ето и аз вървя добре принципно, но вчера да речем изгубих 11 стака, като за 4к ръце бях 7БИ под ЕV-то. Пределно ясно , че не съм имал късмет. Дай и ти някакви статистики и някой ще може да ти каже от какво горе долу страдаш...

4. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Според мен главната причина е точно играенето на много ръце както каза Владимиров. Стесни доста рейнджа си, ако трябва играй само асаци и попове докато върнеш малко загубите, че ще отиде банката иначе :) Отвори си 4 маси и чакай - АА/КК/QQ/JJ/AK/AQ/AJ/KQ и ги отваряй с рейз, а покет пеърс от ТТ-22 лимпваш, при поносим рейз (не от шортстак) плащаш и чакаш сет. Това е моя съвет засега, а после като стабилизираш малко банката може да си позволиш да играеш по-либерално.

5. slowgrind

slowgrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    177
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    no. of flops seen: 42% - това е прекалено много имо, играй само премиум ръце, бетвай само ЗА ВАЛЮ и НЕ БЛЪФИРАЙ, щото в унибет има само ОЛИГОФРЕНИ, които плащат със всичко. :) ае успех

6. hideNseek

hideNseek
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    56
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз уж играя много тайт! ... Не играя флъш дроус, а и като цяло играя минимален брой дроус единствено, когато не ми е скъпо да видя следващата карта ... и като не ми излезе си фолдвам... а и в интерес на истината от тези 42% видяни флопс... на 10 флопа един път ми излиза това, което чакам! ... и пеърс, като играя... е от 30 пеърс, които съм играл САМО 2 станаха на сет! (нали беше 1 към 8 уж?) Всичко останало си остава 88, 22, 55 например и на флопа падат аса, дами, валета, и съм принуден да си фолдна, като вземат да подскачат ония! ... А и бтв. тези на това ниво разподскачат ли се, значи задължително са се наляли (или блъфа им е прекалено лесен за хващане!) ... примерно аз имам KQ на флопа идва Q49 ... той си чеква, аз рейзвам, защото ми е изгоден флопа (а и след чек), той ПЛАЩА... пак чеква на търна, защото видимо не му е влязло нищо, аз пак рейзвам ~1.5 EUR, които ми плаща и на търна, като не му дойде картата и чекне... аз се наливам Алл-ин и чак тогава фолдва! ... Е това е ОТВРАТИТЕЛНО грешна игра от страна на тия! Плащат ми с някакви немислими дроус, но интересното е, че обожават да си плащат...! Никаква тактика няма в тия хора и ме бият ... и играта им е прозрачна! Ама точно тия, където си плащат с всяка ръка, която хванат ме бият с КЪСМЕТ! ... Не може да имаш J8 и да наливаш по 2 EUR в пота с надеждата да ти дойде ВАЛЕ! ... Но те наливат и им идва! Разбира се, когато ме бие вале обикновено пота е много малък (само съм чеквал или плащал минирейз, когато имам готова ръка), НО те са като овце тия!

А бтв. вечер играя един турнир (200E Daily Unibet Freeroll), където от 7 турнира 3 пъти съм влизал в топ100 (а стартират 9000-10000 човека) ! Колкото повече напредвам в турнира, толкова по-лесно ми става, защото примерно, когато съм направил стак 23000 (при среден стак 11000 и най-висок стак 70000) и съм примерно на 70-то място от 240 оставащи играчи в турнира ... е тогава ми се получават МНОГО по-голям брой от надлъгванията! Там мога да си ги манипулирам и с A5 при флоп A89 ... но тук важат някои от нещата, които ПРИЛАГАМ, а там на онова тъпо 4НЛ НИЩО не важи! Там трябва да си овца и да ти влизат карти, а на мен като не ми влизат? :rolleyes:

Имал съм 2 пъти стрейт и един път флъш и три пъти АА (2 от тях ги биха с дебилщина! А третият спечелих някакъв микроскопичен пот, защото бях с 8ЕUR на масата и като сложих 0.20 пре флоп и се отказаха!) Но ако имам А5 в ръката РАЗБИРА СЕ нищо, никога не може да ги откаже! ...

Нямам голямо самочувствие и знам, че съм мега слаб, като цяло, но това е безобразие такива хора да ме бият! :) За мен цялата им игра е прозрачна и ги хващам в 90% от случаите, в които стискат очи, поглеждат назад и се набиват Алл-ин с K2 например ! А картите, които споменахте да играя префлоп... ами аз само тях играя, но ми ги бият с тройки, двойки, петици, флъшове (идва му флъш, когато аз имам сет и му правя търна и ривъра много скъп, за да не го плати, а овцата глупава плаща докато не се занули! (аз не правя така!)) ... А и винаги, когато видят 2 карти в ръката си от една боя, вече се имат за безсмъртни ...

В заключение: Още веднъж с ръка на сърцето признавам, че съм слаб играч, но не мога да приема, че съм чак толкова некадърен :) ! А и това за парите ... за да ги сложа в покера, значи съм ги прежалил и не ги броя, като пари с които ще си купя нещо! Залагам си ги, рейзвам си, алл-ин си влизам, когато трябва и като ме бият нямам чувството, че трябва да избивам, а просто да затворя покера! Избива ме на Алт+Ф4 и на нищо повече... паля колата, отивам в едно барче и пия някакъв компот докато си приказвам с барманката... като се прибера и съм си спокоен!

Това са дерзанията ми! :) Съвети ?

П.П. Надявам се да не съм бил прекалено негативен, но просто исках да споделя неволите си :) Можете да го разглеждате, като блогване хаха :)
    А и ви благодаря за отговорите.

7. RanGE9304

RanGE9304
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    66
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да ти кажа бях същия и аз ... тилтвах се супер яко ама файда нема.И супер нит да станеш пак нема.. пак ще ти калват с 92s с надеждата да хванат нещо (тва е реална ръка междо другото кадето лошата риба ми хвана фул на флопа vs моя нът флъш).просто си играй както си знаеш естествено не много лууз и като загубиш стак тъпо просто си кажи на ум че са много тъпи да играят на късмет и си по-добрия от тях....

8. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    фул вс нът флъш на флопа
    wai not

и така като извадите една ръка в която са ви куулърнали и край.. разберете че не може да се печелят всички ръце, дори да са добри..

9. subwoolfer

subwoolfer
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз подкрепям мнението, че играеш ПРЕКАЛЕНО много ръце преди флопа - 42% е супер много при положение, че стандартен тайт се пада около 20%-22%.Също така не си мисли, че ти си слаб само защото губиш от слаби играчи.По някой път и те ще хванат нещо със слабите си карти, но въпросът е след като загубиш някой голям пот да се върнеш назад и да си кажеш : "Абе,аз ли направих нещо грешно или на тоя му върза?".Намали драстично ръцете преди флопа и с малко пот контрол на тези нива не мисля, че би имал проблеми в дългосрочен план :). А и също така бих ти предложил малко повече рейз и ри-рейз отколкото кол

10. RanGE9304

RanGE9304
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    66
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    #8 az bqh s flush draw no stana na flush nali znae6 4e v ne obru6tat kartite pone v ladbrokes do rivera dori preflop da si AI ? az napravih flush onia mi pokaza full. OK ?

11. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    то даже тайт играч трябва да играе към 10% от ръцете си - да не кажа и по -малко. И още нещо - никога не блъфирай на тия нива. За да блъфираш играч, той трябва да е добър и да знае, че има шанс да имаш силна ръка. Ако играеш срещу слаби противници и ги блъфираш, те дето се вика дори няма да разберат каква история им разказваш. И ще си те колват с всичко.

Сподели страницата