1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Турнирна игра - ново начало!

Дискусия в 'Покер турнири и SnG' започната от Gurkoff, 30 януари 2012.

1. Gurkoff

Gurkoff
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте!
    След като опитах играта на кеш маси и турнирната игра разбрах кое мога да играч по добре.. но знаете много добре че човек се учи докато умре така че имам един въпрос на който немога да намеря отговора самичък и той е - Хубаво ли е да се играят по много турнири в едно и също време или не? Каква е целта и защо? Надявам се да ми отговорите подобаващо.И ако мозе някой друг линк, статия или книга за турнирната игра -в по големите сайтове съм прочел инфото;))
    БЛАГОДАРЯ!

2. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Разбира се, че е хубаво да се играят повече турнири. То е като при кеша. Ти може да направиш да речем 10к ръце докато играеш на една маса, но ще ги правиш адски дълго време. А ако играеш на 6-10 маси ще ги направиш доста по-бързо.

Така е и при турнирите - за да имаш по-голям шанс да стигнеш финална маса и да се пребориш с вариацията, то ще трябва отново да вкараш обем.

Не случайно добрите турнирни играчи играят на ден по 40+ турнира, за да вкарат голям обем и евентуално повече финални маси.

3. Gurkoff

Gurkoff
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравей и благодаря за първия коментар на темата :) НО там е проблема че това нещо и аз го прилагам, но лошото е че не мисля толкова на отделните маси и немога да използвам рийд върху противниците си на 100% защото не се съсредоточавам върху играта им .. а следя повече мойте карти по масите, това ме прави лесен за предвиждане.. ставам твърде нит и губя - особено при турбо турнирите.

4. Gurkoff

Gurkoff
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    малко объркано го написах , дано ме разбереш :( съжелявам!

5. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ами тогава играй един или два турнира докато свикнеш. Просто ще вкарваш по-малък обем в началото, след като свикнеш ще започнеш да играеш повече и обема на изиграни турнири ще се покачи драстично:)

6. Gurkoff

Gurkoff
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря а относно литература да ми препоръчаш нещо интересно което и ще ми е от помощ а не като всички клиширани теми с коя ръка кога да пушнеш?

7. Gurkoff

Gurkoff
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Използшам ICM - 99% от ситуациите ми са със зелено тикче но там където играя "888" тези отигравания ми носят само падения .. и то във дългосрочен план:)))

8. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    Начи първо за масите - в МТТ има супер много вариация и затова хората гледат да правят колкото може повече обем. Имай едно наум, че трябва и банката да ти е стабилно дълбока. За многото маси първо бих те посъветвал да ги качваш малко по малко и отделно после ще трябва да си намериш някаква програма подобна на ХЕМ, която ти вади статистика за играчите. Накрая, не знам какви турнири играеш, но ICM е основно за снг и финалните маси на мтт. gl!

9. TeodorKAMATA

TeodorKAMATA
    Expand Collapse
    True Detective

Съобщения:
    102
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +22 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Кви рийдове бе?
    Онлайн покера е 95% математика.Купи си един хем и една тейбъл нинджа и зареди тези 20 маси :D

Сподели страницата