1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Ту би ор нот ту би

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Pleasure, 12 октомври 2012.

1. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    След вчерашната масивна тилт сесия установих, че нищо не правя. Играя нл4/5 и от време на време нл10, накрая на месеца тегля 100-200Е и съм супер щастлив от това. Следващият месец пак и така в един кръг на микро лимитите. Супер зле съм с анализите на играта, трудно определям рейнджове, нямам собствени за игра от различните позиции и тн пропуски. Реших, че това си е загуба на време и трябва да променя нещо. Реших да направя тази тема защото или ще съумея да стигна НЛ100 с много учене и труд или ще се откажа от покера. Да играя цял живот на тези микро нива вече не ме задоволява.

Пиша я тук защото съм се убедил, че в този форум има най-много хора които са склонни да дават правилни съвети и разбира се, тук са най-добрите играчи в BG.

Основно ще гледам често да анализирам играта си, ще публикувам разни статистики, ръце с анализ от моя страна и определено трябва да увелича обема. Хората обичат също така да четата глупости, пак аз почна ли с анализите ще има бая смехории да се четат :D

В момента играя НЛ4, имам към 22 БИ и -0.2бб/100 за 15к ръце този месец. На 30BI ще качвам на следващ лимит.

Сега отивам, че съм на курс по инглиш, и да разгледам за таблети из заложните къщи, а по-късно засядам да играя.

http://www.youtube.com/watch?v=LIDwgpBh0Aw

2. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Ако искаш да качваш нива ще ти препоръчвам да не теглиш от покер банката си докато не стигнеш до определено ниво. На микро нивата рейка е голям, има достатъчно регове да ти прават живота черен, всеки ползва я ХМ я ПТ, и ти трябва да ги кръшваш супер много за да може да теглиш и да качваш нива.

3. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    735
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +91 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Аз мисля, че да се оптиваш да си анализираш 4нл играта, няма да доведе до нищо особено. Трябва да си играеш абц покер тип 18/14, да не правиш тъпи отигравания докато стигнеш 20/25нл, тогава вкарваш повече 3бет блъфове, и значително по-голям процент вп от КО и БУ и почваш да анализираш рейнджове и т.н., скуиза освен за валю го забравиш до 50нл или то поне в много редки случай го прави с посредствени ръце срещу абц регове с голям фолд на 3бет и стигнеш ли 50нл трябва да почнеш адски много да анализираш опонентите ти да работиш с рейнджовете и твоята игра.
    Предполагам доста голям проблем ще ти е постфлоп играта и по точно търн и ривъра плея. Поне при мен е така и смятам, че съм си по изчистил префлоп играта на грешките на търна и ривъра винаги ме спират ;)

Последна редакция: 12 октомври 2012
  4. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    е ти 50нл-рите ги изкара някакви извънземни, повечето са ултра слаби!
    с 22би банка няма да стане работата, още повече ако теглиш всеки месец повече от нея!

5. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Понеже ми писаха, че е добре да дам малко повече инфо относно това къде играя, колко рейк правя и тн ще го направя. Но преди това ще спомена, че имам около 800$ в фтп където играех нл25 и се чувствах доволен, тоест играл съм на микронивата и опредлено ги бия. След като затвориха залата парите останаха заключени и изгубих мотивация за игра, с големи периоди на прекъсване играя и без желание, тегля редовно за да не стане пак фал.

Средно правя по 40-50 хиляди ръце на месец и около 200-250$ рейк понякога и повече, играя нл4/5 основно и ако към края на месеца имам повече пари и нл10, след това тегля, сега играя в примата. Понеже ми писна да съм посредствен играч на микролимитите съм адски амбициран да променя това, и да започна да играя на по-високи лимити, ще положа нужните усилия, дано се получи!!! През деня съм зает повечко защото ходя на два курса инглиш и финансов мениджмънт, играя предимно вечер по 4-6 часа на ден

6. kyoMIS

kyoMIS
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    231
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    А какво ще стане ако играеш 20к ръце вместо 50к, но за сметка на това гледаш клипчета (CR; DC) и слушаш анализа към тях ? Би трябвало по-бързо да качиш нивата, отколкото да играеш 50к ръце и да си анализираш играта. Как я анализираш тази игра при положение че самия ти пишеш че се затрудняваш при определяне на рейнджове ?!

7. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Основно разглеждам си ръцете, маркирам доста по-време на игра и след това гледам къде съм допуснал грешка или евентуално какво е можело да направя по-добре. Не съм добър в рейнджовете, но понякога съм близо до истината. Пуска ръце за да може и хората да кажат мнението си и така. Разглеждам си статистиките и като видя някакви фрапантно отклонения гледам да ги коригирам. Общо взето в това се изразява анализа на играта ми.

8. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Дай screen на статистиките - може да правиш нещо грешно и хората да ти помогнат. Освен това както казаха по-горе - не тегли, ако не ти се налага (ако те е страх да не фалира залата - тегли към МБ и си го брой пак като част от bankroll-a)

Гледай клипчета - доста са полезни. Ще ти дадат идея за нови отигравания и т.н.

П.С. няма да ти препоръчвам микро групата в скайп, понеже там половината вече сме бъсто, а останалите вървим на там :D

9. cnapta4e

cnapta4e
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    154
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Много странно, че се затрудняваш на 4нл при положение, че си играл 25. Общо взето гледай да не теглиш поне докато не натрупаш по-солидна банка за 10нл, както са ти казали по-горе. Опрости играта си, чети книги, статии, гледай клипчета(но не над 20нл щото ще почнеш да се филмираш ненужно), гледай да анализираш играта си и ако може някой по-опитен да ти помага няма да е зле. Също така гледайки последните ти ръце видях, че се затрудняваш в различаването на сухи от мокри бордове и трябва да поработиш над бет-сайзингите си. Може и да си поръчаш книгата на Негреану, на мен ми беше доста полезна в началото :) Успех!

10. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мерси на всички за съветите, днес се справих добре. Играх доста по-агресивно от нормалното с което играя и вдигнах с 2% ръцете които играя, нз дали е заради това или просто бях в добър рън, но ето графиката:

Сега ще разгледам и ръцете и ще пусна няколко по-интересни и няколко пота в които се затрудних

ето и ръцете:
    http://grinders.org/bg/forums/showthread.php?t=60384
    http://grinders.org/bg/forums/showthread.php?t=60383
    http://grinders.org/bg/forums/showthread.php?t=60382

Последна редакция: 12 октомври 2012
  11. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На микро кеш и аз дълго съм стоял на едно място. Доста часове игра на ден и накрая почти сме в начална позиция или малко напред.
    Като цяло почнах да печеля повече, когато си поляризирах рейнджа и почнах да фолдвам повече в non nuts ситуации.
    Доста пот сайз и овър пот сайз бетове, няма друг начин...

12. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +359 / 4 / -8
    Покер ръце:
    ^^ Би ли обяснил как точно си поляризира рейнджа, че ми стана интересно ?

13. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За ниските нива ти трябват здрави основи.
    Трябва ти добър план как да се развиваш и силна дисциплина да го следваш.Много е важно да не теглиш (ако е възможно) от банката.Трябва да вкарваш колкото се може по-голям обем и лека полека все по задълбочено да гледаш играта си.Хубаво е да поемаш информация зьа покера от всички възможни източници.Форуми ,видеа,книги,приятели,статий итн.
    ИЗбери си зала която ти харесва задължително с добра сделка (RB на ниските нива е от особено значение за по-бързото развитие на банката).
    УСПЕХ !

14. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    По-добре да не навлизам в сложната терминология, която ме караш да обяснявам :D Материята не е подходяща за повечето хора и модератори във форума ^^

15. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +359 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Що бе, това е форум за покер. Навлезни си в материята, иначе как да те разбере човека какво искаш да му кажеш :D

PS Mене ако ме питаш, трябва да мислиш малко преди да пишеш, иначе се получават едни такива " материи" :D

Последна редакция: 13 октомври 2012
  16. Plazma

Plazma
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    75
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +++
    :)

17. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Според тези статистики днес НЕ трябва да играя :D

Тук ще гледам да правя седмични ъпдейти на ситуацията, че много често отнема време а по-добре да го влагам в игра и обучение :)

Добре, че не съм суеверен и все пак ще ги пробвам днес :D

18. kreatora3

kreatora3
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    21
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    К'во стана бе брат .. "нот ту би"?. Дано не си бъстнал.

19. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Неее, играя като наблягам повече на учението за сега. Ще бъде месечен ъпдейт, или пък ако почна да играя повечко ще е седмично.
    За ся сме на ту би

20. kreatora3

kreatora3
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    21
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Притеснихме се, ни вест ни кост ... ни една проблемна ръка няма :) Смело напред тогава.

Сподели страницата