1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

TT on flop raise 3bet pot

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от getbigboy, 6 октомври 2009.

1. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 2877992684 (Prima)
    $50.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , October 06 , 06:12:29 ET 2009
    Table Nebovidy (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: bolaris_81 ( $55.07 USD )
    Seat 2: Pieniu ( $52.25 USD )
    Seat 4: ourasi4 ( $54.77 USD )
    Seat 5: dollface ( $56.43 USD )
    Seat 6: Hero ( $52.13 USD )
    dollface posts small blind $0.25 .
    Hero posts big blind $0.50 .

Dealt to Hero: :Tc: :Td:
    bolaris_81 folds
    Pieniu raises $2.00
    ourasi4 folds
    dollface folds
    Hero raises $7.00
    Pieniu calls $5.50

FLOP ($13.25)
    :7c: :2s: :6h:
    Hero bets $9.00
    Pieniu raises $19.50

Човека е рег, доста сме се заигравали но досега не съм го виждал да блафира в този спот

25/19/ агг на флопа: 47%, фолд то 3бет: 57%, от МП отваря 14%, фолд то сбет 3бет пот: 57%, райзе сбет 17% в 3 бет потове, 4бетва 7%, но тук съм сигурен че е способен да флатне QQ+ тъй като много ме мрази, а и от 14% които отваря, като фолдне 57% на 3бет му остават JJ+, AK и евентуално АQ по мои сметки

Тука сме снап фолд нали така ? И изобщо какво мислите за тези ситуации, има ли някакъв резон да колнем рейза му на флопа и да фолднем търна ако бетне пак за да сме сигурни че сме бити?

Последна редакция: 6 октомври 2009
  2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,732
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +436 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Не разбирам, защо го 3бетваш с ТТ в тоя спот и питаш какво да правиш на лоу борд? Че и предлагаш да снап фолднем? Да беше снап фолднал префлоп направо.

3. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    аз знам какво да правя, но не знам какво да правя при рейз на флопа

а го 3бетвам:

1. За да си миксвам рейнджа
    2. Мн често ще фолдне префлоп
    3. Мн често ще фолдне на cbet на флопа

4. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,732
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +436 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Ако 3бетваш човек с ТТ префлоп от големия блинд срещу CO/средна позиция и ти дойде този флоп ЯВНО че трябва да вкараш парите долу възможно най-бързо - той ти дава такава възможност = лесен шов. Нямаш сметка да слоуваш защото като ти дойде овъркарта и той ти се бодне ще насереш.

Друг е въпроса колко ужасен е този 3бет срещу описаният противник.

П.п Ти си ученик на Юли и ако я види тая ръка гаранция ще те овика.. Ужасен 3бет префлоп.

П.п.п Сега видях че си ме и заблудил - за какво са ти статсове от средна позиция човека е в CO.

5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,732
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +436 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Много тъпа ръка за миксване на рейнджа - не е нито блъф нито монстър. Ако 3бетваш ТТ трябва да е за валю, но срещу описаният опонент 3бетвайки ТТ ще се окажеш в огромно количество ситуации, които няма да са ти ясни а и на доста хора няма да са ясни. Ако много често ще фолдне префлоп го 3бетни с Т3о и го цбетни със същата ръка вместо да го правиш с ТТ и да питаш кво да правиш като те рейзне на лоу борд.

П.п Освен това фолд то 3бет: 57% не е много често, фолд то сбет 3бет пот: 57% не е м ного често така че като цяло много зле.

6. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    кога ТТ и JJ и срещу какви противници са подходящи за 3бет блинд vs CO ? В случая ръката ми няма значение, какво е значението дали имаме ТТ или Т3 в този спот, след като и в двата случая фолдваме на флопа, освен ако нямаме реадс че е способен да блъфира в този спот ? Но и да не забравяме че с ТТ все пак имаме някакво етики което с Т3 го нямаме, не е ли по добре да вземем ние инициативата и да псотавим опонента си на тест, от колкото да колнем от блиндовете и да фолднем на АК2 борд когато цбетне. В случая не 3бетваме за валю,а по скоро поради други причини. Аз редовно си 3бетвам 22-55 от блиндовете, това значи ли че трябва да се стакна на 233 борд с 55 когато ме реизнат ?

7. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    А и хората играят различно, аз си миксвам рейнджа с 22-55,99+, АQ,KQ,KJ,QJ и тн от блиндовете, докато други се миксват с КTs,J9s, 67s и всякви такива, дето се вика има 2 варианта, поляризиран и широк рейндж, аз играя с широк, така че твърдението че било мега простотия да 3бетна ТТ ми се струва смешно. Разбира се всичко се съобразява с играча, но този нито е нит нито е мега олигофрен, стандартен таг които е по скоро абц постфлоп

8. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз съм останал с впечатление спрямо ръцете които постваш, че си с Тайт-Пасив стил, мн често бет/фолдваш мн често даваш кредит за ръцете на опонентите си и мислиш че си бит прекалено често и тн.
    Стабилните регове според мен ще започнат(ако не за започнали) да те abusvat спрямо това.

9. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    казва се weak-tight, а и всички ръце които съм постнал досега тука са губещи така че май по-добре наистина да си бях фолднал на всяка една от тях.

Сигурно предлагаш да играя така:

http://www.grinders.bg/forums/showthread.php?t=2377

10. roadrunner

roadrunner
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    86
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    е що не го шовнеш, аз лично се набивам,
    първо от овърпеърите, що не те е 4-бетнал?
    мисля си, че ги няма
    освен JJ,
    тук той има мноо неща, с 57 % фолд то трибет според мен

обаче от друга страна, той колко често те е виждал да трибетваш
    не би ли трябвало да има малко мисъл в главата, и да те очаква с JJ+

ако ти знае с кво горе долу го трибетваш, и въпреки това не се плаши от овърпеърите, мисли за сет или за два чифта? а за опънендед стрейт дроу- мислиш ли че би го изиграл агресинвно- примерно да има 98s?

11. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,732
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +436 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Факта че сравняваш 22-55 с ТТ не говори добре. 3бет с 22-55, J9s или 56с е много по-добър от този с ТТ в конкретната ситуация. Ръка като ТТ е идеална за кол в този спот срещу този опонент, а ако си решил да 3бетнеш определено е за валю и този флоп ти дава зелена свелтина за стакофф. Пълна простотия(ти го каза) е да 3бетнеш ТТ и да ми кажеш че фолдваш тоя флоп при рейз срещу този опонент 25/19, който вероятно има стиил от СО около и над 30%(иначе не виждам как ще стане 19 префлоп рейза с 14% опън от МП).

Btw, сори за грубия тон ама издивявам на моменти:).

12. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    и аз сори ама и аз издивявам :)

та основната ми мисъл беше че ТТ не е кой знае какъв монстер и че това дали ще 3бетнем ТТ и ще флатнем JTs или обратното, срещу стандартен играч който нито фолдва много нито колва много е без значение, всичко вече си зависи от борд структурата, стила ни на игра и неговите тенденции. Единствената логика която виждам да не 3бетнем ТТ е срещу мега лоосе риба която не фолдва постфлоп или срещу човек който фолдва 70-80% на 3бет, защото тогава ще си изхабим хубавата ръка и наиситна кол е най-правилното решение

P.S. Тази тема ме тилтна много и сега немога да играя :)

13. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Според мен грешно вземаш предвид целия му 57% рейндж на fold to 3bet.В тази ситуация му е много по-нисък, тъй като твоят 3бет рейндж е по-висок, в стандартна ситуация сте (регс COvBB) и ти е в позиция.Stеal на този му е 40% (не знам от CO колко е) и ми харесват аргументите ти за 3бет от горния пост.Затова на тоя борд се стаквам, но с чек/рейз мисля е по-добре.

14. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    :( :( :(
    Съгласен съм с абсолютно всичко което Зографа каза ! :(
    Говорихме че когато 3бетваш ти трябва да знаеш защо го правиш (''миксирам си рейнджа'' не е това !)
    Т.е префлоп ти незнаеш дали 3бетваш на блъф или за валю!!!.....защото ако беше за валю то тогава като дойде перфектният борд и ти не го 3бтваш/гет инваш на флопа?!?!.....определено не го 3бетваш на блъф защото имаш много силна ръка !.....
    Т.е нямало е много обмисляне префлоп!?...защото тук решението за цялата ръка идва префлоп !
    Да не говорим че си описал че опонента ти се дразни и може да ти флатне с валета +
    това прави 3бет с ТТ ооп почти невъзможни за доходна игра !
    невиждам какъв е проблема да му чек/фолднем като дойде АК2 борд .... за тазо част говорихме ..!
    бтв аз ме мога да си представя по-добър борд ако съм 3бетнал с ТТ
    Няма сми вече да повтарям неща който Зозо е казал защото в тази ситуация заставам на 100% зад него :(

Сподели страницата