1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Първите два фрийрола (за ръце и рейк в залите на Betsafe/Betsson) с пакети за Grinders Summer Camp са вече в лобито на мрежата. За повече инфо четете в темата на промоцията. Ако смятате, че сте изпълнили изискванията, но не сте автоматично регнати за турнира, ни пишете веднага по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

TT on flop raise 3bet pot

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от getbigboy, 6 октомври 2009.

1. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 2877992684 (Prima)
    $50.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , October 06 , 06:12:29 ET 2009
    Table Nebovidy (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: bolaris_81 ( $55.07 USD )
    Seat 2: Pieniu ( $52.25 USD )
    Seat 4: ourasi4 ( $54.77 USD )
    Seat 5: dollface ( $56.43 USD )
    Seat 6: Hero ( $52.13 USD )
    dollface posts small blind $0.25 .
    Hero posts big blind $0.50 .

Dealt to Hero: :Tc: :Td:
    bolaris_81 folds
    Pieniu raises $2.00
    ourasi4 folds
    dollface folds
    Hero raises $7.00
    Pieniu calls $5.50

FLOP ($13.25)
    :7c: :2s: :6h:
    Hero bets $9.00
    Pieniu raises $19.50

Човека е рег, доста сме се заигравали но досега не съм го виждал да блафира в този спот

25/19/ агг на флопа: 47%, фолд то 3бет: 57%, от МП отваря 14%, фолд то сбет 3бет пот: 57%, райзе сбет 17% в 3 бет потове, 4бетва 7%, но тук съм сигурен че е способен да флатне QQ+ тъй като много ме мрази, а и от 14% които отваря, като фолдне 57% на 3бет му остават JJ+, AK и евентуално АQ по мои сметки

Тука сме снап фолд нали така ? И изобщо какво мислите за тези ситуации, има ли някакъв резон да колнем рейза му на флопа и да фолднем търна ако бетне пак за да сме сигурни че сме бити?

Последна редакция: 6 октомври 2009
  2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,877
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +670 / 14 / -20
    Покер ръце:
    Не разбирам, защо го 3бетваш с ТТ в тоя спот и питаш какво да правиш на лоу борд? Че и предлагаш да снап фолднем? Да беше снап фолднал префлоп направо.

3. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    аз знам какво да правя, но не знам какво да правя при рейз на флопа

а го 3бетвам:

1. За да си миксвам рейнджа
    2. Мн често ще фолдне префлоп
    3. Мн често ще фолдне на cbet на флопа

4. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,877
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +670 / 14 / -20
    Покер ръце:
    Ако 3бетваш човек с ТТ префлоп от големия блинд срещу CO/средна позиция и ти дойде този флоп ЯВНО че трябва да вкараш парите долу възможно най-бързо - той ти дава такава възможност = лесен шов. Нямаш сметка да слоуваш защото като ти дойде овъркарта и той ти се бодне ще насереш.

Друг е въпроса колко ужасен е този 3бет срещу описаният противник.

П.п Ти си ученик на Юли и ако я види тая ръка гаранция ще те овика.. Ужасен 3бет префлоп.

П.п.п Сега видях че си ме и заблудил - за какво са ти статсове от средна позиция човека е в CO.

5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,877
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +670 / 14 / -20
    Покер ръце:
    Много тъпа ръка за миксване на рейнджа - не е нито блъф нито монстър. Ако 3бетваш ТТ трябва да е за валю, но срещу описаният опонент 3бетвайки ТТ ще се окажеш в огромно количество ситуации, които няма да са ти ясни а и на доста хора няма да са ясни. Ако много често ще фолдне префлоп го 3бетни с Т3о и го цбетни със същата ръка вместо да го правиш с ТТ и да питаш кво да правиш като те рейзне на лоу борд.

П.п Освен това фолд то 3бет: 57% не е много често, фолд то сбет 3бет пот: 57% не е м ного често така че като цяло много зле.

6. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    кога ТТ и JJ и срещу какви противници са подходящи за 3бет блинд vs CO ? В случая ръката ми няма значение, какво е значението дали имаме ТТ или Т3 в този спот, след като и в двата случая фолдваме на флопа, освен ако нямаме реадс че е способен да блъфира в този спот ? Но и да не забравяме че с ТТ все пак имаме някакво етики което с Т3 го нямаме, не е ли по добре да вземем ние инициативата и да псотавим опонента си на тест, от колкото да колнем от блиндовете и да фолднем на АК2 борд когато цбетне. В случая не 3бетваме за валю,а по скоро поради други причини. Аз редовно си 3бетвам 22-55 от блиндовете, това значи ли че трябва да се стакна на 233 борд с 55 когато ме реизнат ?

7. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    А и хората играят различно, аз си миксвам рейнджа с 22-55,99+, АQ,KQ,KJ,QJ и тн от блиндовете, докато други се миксват с КTs,J9s, 67s и всякви такива, дето се вика има 2 варианта, поляризиран и широк рейндж, аз играя с широк, така че твърдението че било мега простотия да 3бетна ТТ ми се струва смешно. Разбира се всичко се съобразява с играча, но този нито е нит нито е мега олигофрен, стандартен таг които е по скоро абц постфлоп

8. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз съм останал с впечатление спрямо ръцете които постваш, че си с Тайт-Пасив стил, мн често бет/фолдваш мн често даваш кредит за ръцете на опонентите си и мислиш че си бит прекалено често и тн.
    Стабилните регове според мен ще започнат(ако не за започнали) да те abusvat спрямо това.

9. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    казва се weak-tight, а и всички ръце които съм постнал досега тука са губещи така че май по-добре наистина да си бях фолднал на всяка една от тях.

Сигурно предлагаш да играя така:

http://www.grinders.bg/forums/showthread.php?t=2377

10. roadrunner

roadrunner
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    86
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    е що не го шовнеш, аз лично се набивам,
    първо от овърпеърите, що не те е 4-бетнал?
    мисля си, че ги няма
    освен JJ,
    тук той има мноо неща, с 57 % фолд то трибет според мен

обаче от друга страна, той колко често те е виждал да трибетваш
    не би ли трябвало да има малко мисъл в главата, и да те очаква с JJ+

ако ти знае с кво горе долу го трибетваш, и въпреки това не се плаши от овърпеърите, мисли за сет или за два чифта? а за опънендед стрейт дроу- мислиш ли че би го изиграл агресинвно- примерно да има 98s?

11. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,877
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +670 / 14 / -20
    Покер ръце:
    Факта че сравняваш 22-55 с ТТ не говори добре. 3бет с 22-55, J9s или 56с е много по-добър от този с ТТ в конкретната ситуация. Ръка като ТТ е идеална за кол в този спот срещу този опонент, а ако си решил да 3бетнеш определено е за валю и този флоп ти дава зелена свелтина за стакофф. Пълна простотия(ти го каза) е да 3бетнеш ТТ и да ми кажеш че фолдваш тоя флоп при рейз срещу този опонент 25/19, който вероятно има стиил от СО около и над 30%(иначе не виждам как ще стане 19 префлоп рейза с 14% опън от МП).

Btw, сори за грубия тон ама издивявам на моменти:).

12. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    и аз сори ама и аз издивявам :)

та основната ми мисъл беше че ТТ не е кой знае какъв монстер и че това дали ще 3бетнем ТТ и ще флатнем JTs или обратното, срещу стандартен играч който нито фолдва много нито колва много е без значение, всичко вече си зависи от борд структурата, стила ни на игра и неговите тенденции. Единствената логика която виждам да не 3бетнем ТТ е срещу мега лоосе риба която не фолдва постфлоп или срещу човек който фолдва 70-80% на 3бет, защото тогава ще си изхабим хубавата ръка и наиситна кол е най-правилното решение

P.S. Тази тема ме тилтна много и сега немога да играя :)

13. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Според мен грешно вземаш предвид целия му 57% рейндж на fold to 3bet.В тази ситуация му е много по-нисък, тъй като твоят 3бет рейндж е по-висок, в стандартна ситуация сте (регс COvBB) и ти е в позиция.Stеal на този му е 40% (не знам от CO колко е) и ми харесват аргументите ти за 3бет от горния пост.Затова на тоя борд се стаквам, но с чек/рейз мисля е по-добре.

14. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +84 / 0 / -0
    Покер ръце:
    :( :( :(
    Съгласен съм с абсолютно всичко което Зографа каза ! :(
    Говорихме че когато 3бетваш ти трябва да знаеш защо го правиш (''миксирам си рейнджа'' не е това !)
    Т.е префлоп ти незнаеш дали 3бетваш на блъф или за валю!!!.....защото ако беше за валю то тогава като дойде перфектният борд и ти не го 3бтваш/гет инваш на флопа?!?!.....определено не го 3бетваш на блъф защото имаш много силна ръка !.....
    Т.е нямало е много обмисляне префлоп!?...защото тук решението за цялата ръка идва префлоп !
    Да не говорим че си описал че опонента ти се дразни и може да ти флатне с валета +
    това прави 3бет с ТТ ооп почти невъзможни за доходна игра !
    невиждам какъв е проблема да му чек/фолднем като дойде АК2 борд .... за тазо част говорихме ..!
    бтв аз ме мога да си представя по-добър борд ако съм 3бетнал с ТТ
    Няма сми вече да повтарям неща който Зозо е казал защото в тази ситуация заставам на 100% зад него :(

Сподели страницата