1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

TrueCrypt

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Zografa, 1 юни 2014.

1. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,733
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +440 / 10 / -17
    Покер ръце:
    http://www.reuters.com/article/2014/05/29/us-internet-security-encryption-idUSKBN0E925M20140529

Спират софтуера с други думи, без много обяснения. Софтуер, който разработваха повече от 10 години и беше горе-долу върха в криптирането, поне на общодостъпното ниво(а и щом тоя Сноудън го е ползвал и NSA не са могли да го разбият значи е и доста над общодостъпното ниво). Супер интересно... твърди се, че вграденият в уин 8.1 битлокър има бекдор направен специално за да могат американските агенции да си дешифрират каквото си искат... А по повод тру крипт вече има доста спекулации, че са ги натиснали от ФБР, ЦРУ итн агенции да прекратят проекта или да вкарат и те бекдор...

Аз лично си ползвам по-стара версия на програмата и не мисля да спирам да го правя... както и съветват по повечето форуми.

Тука чакам Стината да се изкаже...

Последна редакция: 1 юни 2014
  2. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Ако може да качиш по-старата версия в dropbox или някъде другаде.

Иначе Lavabit (e-mail доставчика, който Snowden ползваше и беше криптиран) ги натиснаха да дадат данните на службите. Човека нищо не им даде и обяви, че спира услугата.

3. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Ми, нормално. Чичо Сам мачка наред.