1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Търся съвет...

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от rimpev, 16 октомври 2009.

1. rimpev

rimpev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    206
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Добър вечер, пасам аз! :D

Значи днес се случи следното- загубих 3 би на 4NL от някакви донкове дето и те не знаят какво гонят ама им излиза де, та се тилтнах и реших да отворя 4 маси на 10NL (да видя как е играта там) и какво се oказа- там играта ми излгежда много по-soft и противниците по-слаби (или може би така ми се струва). Та искам да получа съвет от по-обработените покерджии дали си заслужава да започна на 10NL с 14би (знам че е адски къса банка но наистина се чувствам по-добре като играя на 10NL) със по-тайт игра и с 1 до 2 максимум би stop loss? Става въпрос за PokerHost (Cake)

Последна редакция: 16 октомври 2009
  2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,732
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +437 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Играй с 20би за нивото, така ти се струва на 4нл едва ли знаят че стрейта бие сета.

3. ThuNDeR

ThuNDeR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    377
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -0
    Покер ръце:
    не може от една сесия да се съди кой лимит е труден и кой лесен.и аз съм за банкрол от поне 20би за нивото на което играеш

4. ivan111

ivan111
    Expand Collapse
    Banned

Съобщения:
    42
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ако имаш елементарни знания за покера и не се тилтваш.. аз бих играл НЛ10 с 14 бии. и ако падна на 10 ще сляза на НЛ4.. Там обаче не се играе играта покер.. нищо и не се печели.. нито пари.. нито знания.... ако си толкова зле.. по добре играи плеи монеи, учи се извън масите докато имаш достатъчно знания... пък после си допълни банката до поне 20би. и играи НЛ10

5. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,012
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +258 / 29 / -33
    Покер ръце:
    abe vanka kak ot tolkova postove 1 svqsten ne si napisal obqsni mi

6. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Определено стигни 200-220 преди да се качваш на 10нл, имам наблюдения че на 4нл се печелят пари със същото темпо като на 10нл защото е двойно по-лесно, така че няма смисъл да се лакомиш :)

7. rimpev

rimpev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    206
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Абе де да знам... В смисъл като играя на 10NL (вече за 2-ри път пробвах и си изкарах 20 долара за отрицателно време) поне ще съм що-годе сигурен че хората знаят горе долу какво правят (според мен това си е плюс за мен), защото ми омръзна на 4NL да рейзват с 7-5s just for the fuck of it и да им излиза флъша още на флопа а на мене 2-та чифта...

Иване относно опита ми в покера- играя от 2 години покер на живо и смея да твърдя че съм на доста прилично ниво, но просто в момента имах излишни 100 долара и реших да ги депозирам в онлайн сайт, пък ако си изградя стабилна банка може и да започна от това главно да се издържам :)

8. William

William
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    119
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    разликата между 2те нива май е само в цифрите на стаковете хм...

9. ivan111

ivan111
    Expand Collapse
    Banned

Съобщения:
    42
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Като имаш такъв опит депозираи още 100$ и не помирисваи повече НЛ4
    Времето е пари не го губи с НЛ4 игрите.

10. elbotron4ev

elbotron4ev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    71
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    аз лично играх кам 3 месеца 4нл и на месец излизах кам 120 150 би + (с ВИП бонусите) като играех можеби 60-70% от рацете си

Последна редакция: 17 октомври 2009
  11. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Утре и 10НЛ ще ти се стори същото и ще искаш да се качиш на 1/2, за да играеш истински покер :)
    Аз лично не съм сигурен дали има голяма разлика между 4НЛ и 10НЛ. Не че съм играл много по тези нива, доста малко, доста отдавна.

12. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,195
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Има разлика!
    Ако не биете по-ниското ниво - не си мислете че можете да биете по-високото, което очевидно е по-трудно.

13. jordii

jordii
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    106
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    аз винаги съм бил супер банкролл нит и спазвам банккмениджмънт от типа на 50-70buyinna за ниво , но понеже постояно си експериментирам с някви си глупости и си ми е фън.
    моя съвет относно твоя въпрос е качи се играи си 10нл .
    но само защото се чустваш комфортно .
    Ако те смъкнат пот 10buyin-a се върни обратно на 4нл а ти явно вече си ги набил и си с 17.
    Ако започнеш също да не се чустваш така комфортно( което да се надяваме няма да стане) както преди също те съветвам да се върнеш на долното ниво докато придобиеш отново увереност или нужната банка и се качиш обратно.

гл и успех по масите.
    дано скоро да пишеш тема къде да играеш на 400нл :)

14. jordii

jordii
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    106
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ако примерно започнеш да се чустваш некомфортно на 2рия взет buy in не ти казвам да изчакаш да ти вземат 6 buyina преди да слезнеш на долното еми да си слезнеш още тогава.

а ако се чустваш добре през цялото време играи докато те смъкнат на 10.
    преосмисли си грешките и регриндни.

15. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    радвам се че има и други банкролл нитове :)

16. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    887
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +114 / 2 / -6
    Покер ръце:
    И аз играя с по 50-60 БИ за ниво.

17. ivan111

ivan111
    Expand Collapse
    Banned

Съобщения:
    42
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мерси, че ме повтори jordii!

Да чакаш да имаш 50-70 баи ина за нива под НЛ200 е сериозна грешка.

Много покер милионери са на мнение, че един играч да се развие трябва на прекъснато да опитва да играе на следващото ниво.. но да има дисциплината да слиза на по долно ниво ако се наложи. Всичко играчи които играя в "rail heaven games in FTP" са играли в някои момент в игри за които не са имали банка.
    Хора твърдят (Barry Greenstein,Daniel Negreanu), че дори ако загубиш 2-5 банки в неуспешни опити, то накрая този които ги е правил ще е далеч по добър играч с много повече пари от този които играе консервативно с по 100б. банка.

Стига да имаш таланта за това, не всеки може да го постигне :)

18. jordii

jordii
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    106
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Иване сещаи се ,че има ужасна разлика от играчи като даниел и нас.
    освен това играта която е била преди 2 години и играта сега е с ГОДИНИ по различна.
    Тези покер милионери ако тръгнат да играят сега с предните си банкрол мениджменти
    имаш ли си напредстава колко от тях ще са бъстнати по 10 пъти с днешната игра ?

играта на 5-10 не е като тая преди 2-3 години на която си сядал правил си +20к и е било нещо нормално...

освен това според теб колко тамън започващи играчи след като си бъстнат банката някои ще ги стакене ? или колко време ще им трябва да си вкарат нови пари и да регринднат докато стигнат старата си банка...
    така ,че няма нужда от изречения от типа на какво твърди Barry ....

освен това реших ,че коментара ти не е правилно обоснован и съответно позитивно настроен и надъхващ с изрази като " играи си плеумонеу" и си мисля ,че и аз имам право на мнение все пак .?

+ това аз лично смятам ,че човек който бъства повече от 5 стабилни банки е или тотален мечтател или идиот.

19. ivan111

ivan111
    Expand Collapse
    Banned

Съобщения:
    42
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Драги jordii,

1. Daniel е човек и покер играч, определено не е гении. Ти кое от двете не си, че казваш имало огромна разлика?

2. Знаеш ли, че същите тези хора са и в момента милионери в сегашните игри?

3. Играта е същата и винаги ще бъде същата, само времето се мени, Винаги ще има печеливши и винаги ще има губещи като този процент на тези хора не се мени.

4. Новите играчи наи-лесно могат да си сменят банката.

5. На Barry твърденията са закон в покера!

6. Човек които е средно интелигентен и бистне 5 банки защото поема рискове и след това почва от нулата, то след десет години този човек ще има повече пари и ще се е развил като по добър играч. Това е ако приемем, че двата играча са на едно са започнали от едно равнище и имат еднакъв шанс да станат печеливши играчи. Това е твърдение на Barry с което аз съм 100% съгласен.

7. Така ти се струва, аз съм много позитивен човек

8. Наи-великите играчи в покера, наи-богатите играчи в покера са бъствали по над 50 банки сигурно.. но сега са милионери.
    Да живее стекването между хаи-стеик играчите! :) Дали тези хора са идиоти? Или човека които написа последния ред в поста си е идиота

20. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,195
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Подкрепям ванката по точка 6, защото според мен има логика и се препокрива с голяма степен със стятията на Джеки, защото само който поема рискове - той ще спечели, а не нитовете като мен :)

Сподели страницата