1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

troubles with 88

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Tapun4o, 17 януари 2013.

1. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Table Anon Holdem 3 100 Max (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: Player 1 3 100 ( $49.45 USD )
    Seat 2: Hero ( $108.50 USD )
    Seat 3: Player 3 3 100 ( $138.19 USD )
    Seat 4: Player 4 3 100 ( $83.48 USD )
    Seat 5: Player 5 3 100 ( $233.76 USD )
    Seat 6: Player 6 3 100 ( $166.35 USD )
    Player 5 3 100 posts small blind $0.50 .
    Player 6 3 100 posts big blind $1.00 .

Dealt to Hero: :8d: :8s:
    Player 1 3 100 calls $1.00
    Hero raises $5.00
    Player 3 3 100 folds
    Player 4 3 100 folds
    Player 5 3 100 folds
    Player 6 3 100 calls $4.00
    Player 1 3 100 calls $4.00

FLOP
    :3s: :6c: :Th:
    Player 6 3 100 bets $7.50
    Player 1 3 100 folds
    Hero calls $7.50

TURN
    :Ah:
    Player 6 3 100 bets $15.00
    Hero calls $15.00

RIVER
    :Jd:
    Player 6 3 100 bets $15.00
    Hero raises $81.00

Здравейте, окуражен от полезната информация в предишната ми тема, пускам ново питане :)
    Преглеждах ХМ - ръцете от сутрешната сесия и ми се стори интересна тази ръка. За съжаление нямам много спомен какво знаех за играчите в онзи момент. При всички положения не много защото беше съвсем в началото на сесията.
    Питатията ми са свързани с проблеми на всяка улица:
    Рейнджът за лийд на ББ на флопа е твърде широк предполагам, така че ми се стори рано да фолдвам. Въпреки че допускам да има всички монстъри префлоп в рейнджа си заради рибата.
    При търн А донква отново халф пот, така че не си сетва добър амаунт за ривър шов ако е с монстър. Прилича ми повече на търсене на евтин ривър със semi bluff/second pair type of hand. Реших да колна с идеята, че все още може и да съм с най-добрата ръка-това по-малко вероятно ми се стори, но основно защото ако съм назад борда започва да се реди по-скоро в полза на моя рейндж и едва ли ще устои с Тх докрай.
    Ривър бета му е доста наклонен към weak value hand, която бет-фолдва, но не чек-колва. И така реших че мога да репна достатъчно валю ръце ако шипна.
    Как бихте я изиграли и има ли тенденциозност в разсъжденията на различните улици?
    Мерси! :)
    Поздрави!

2. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +108 / 9 / -2
    Покер ръце:
    Така изиграно ривъра е ок, но мисля че търна е фолд, защото не знаем нищо за опонента. Твоята логика че бета му е малък следователно е слаб(релативно слаб, имам предвид Тх на търна) не е базирана на рийд - може да си прав, но може и да има монстър (сет/топ2) и да не мисли че ще му се изплати голям бет на търн + шов ривър - нямаме инфо как мисли в подобно ситуация (твоя рейндж прилича на 77-99, Т9с+, 78с, 89с, АТ, сетовете, овърпеъри). Също така е 3уей + фиш и той лийдва сух борд, тоесто рейнджа му е валю ориентиран (също търна не би бетнал толкова малко с гътшотите си, тоест търн рейнджа му е Тх най-често, но ще има и монстъри от време на време). Последно, ако ривъра е бланк ще ти е трудно да обърнеш ръката си на блъф срещу Тх, защото не знаеш дали ще чек/колне, чек/фолдне, или бет/фолдне бланк (и не знаем дали ще индусне с малък бет когато има монстър при овъркарта над Т, което не е никак лошо ако включва в рейнджа ти 67, 78, 89 купи или 77-99)

Нооо в крайна сметка не мисля че е толкова зле и така отиграно, защото при всички положения ще получиш добра информация и като фолдне, и като колне ривъра с каквато и да е ръка(заради нестандартния му сайзинг) и ще създадеш интересна динамика ако те колне :)

3. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Не ми харесва с/у непознат на търна съм фолд и продължавам ако видя да прави отново такава линия на игра тогава вече може да се замисля за алтернативно отиграване.

Според мен не рядко ще играе така и монстърите на този борд.

Плана ни в ръката се променя на всяка улица и както си описал ръката общо взето блъфа на ривъра явно е бил прибързан и необмислен.

4. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Расъжденията ти са добри в по-голямата част от времето.
    Има обаче няколко основни проблема които не ми харесват.
    1) Нямаме достатъчно (може би никаква) информация за опонента и правим плей като рискуваме целият си стак в изключително марджинал ситуация.
    2) Може целта на непознатия да е точно такава. А именно да си е помислил че няма с какво да му колнем голям търн и/или ривър бет и да прави малки бетове които да бъдат колнати или да индуснат рейз.
    3) Според мен рейнджа на ривъра му е доста странен, защото човека определено не блъфира (няма изпуснати дроус) с този бет. Така че остава с монстъри 2п+ както ти сам каза тънки валю ръце който са бет фолд.
    4) Това май трябваше да е първа точка. Опонента може да е риба и да си има нещо страно и да натисне просто копчето кол без много много да мисли за рейнджове итн .
    5) След направеният анализ не мисля че ни е нужен толкова голям рейз за да накараме лошият да фолдне KJs или дори ниско Ахs.
    6) Аз лично след изиграване на такава ръка, ако ми колнат със сет се чуствам много тъпо и обикновенно трябва доста да се боря със себе си за да продължа да играя. Тоест заради тази необмислена ръка може да направя 300 ръце сесия вместо 4к примерно което е голям риск за мен :)

За конкретното отиграване мислите ми се припокриват предимно с тези на Pro2type

5. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мерси, за отговорите на всички:)
    Основният извод, който си направих след размисъл върху прочетеното е, че спекулирам с рейнджовото и логическото подреждане на ръцете от страна на противниците без да съм наясно с тенденциите на конкретния играч.
    Мисля си, че основното което ме мъчи около тези ръце е: докъде трябва да се простира т.нар. "креативност" на "Анонимките". Аз лично мисля, че е малко остаряло да се чака до напълно ясно информация. Може и да бъркам, но доста от реговете играят праволинейно, особено без история, а това не е ли довод да се опитваме да ги експлойтваме, докато чакат да натрупат история и да започнат да отвръщат, а това на анонимка е "никога":D ако правиш кратки сесии?
    Поздрави!

6. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце: