1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Търн?Ривър?

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от montman, 12 март 2013.

1. montman

montman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    83
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 3007361513 (Boss)
    $50.00 USD NL Texas Hold'em - Sunday , March 10 , 02:34:46 ET 2013
    Table Micro BBJ2 TH 24 (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Seat 1: _ManDark_ ( $41.74 USD )
    Seat 2: Skirllex ( $55.96 USD )
    Seat 3: _Leverage_ ( $34.42 USD )
    Seat 4: jackyM1 ( $56.21 USD )
    Seat 5: Hero ( $95.09 USD )
    Seat 6: daniel737 ( $54.91 USD )
    _ManDark_ posts big blind $0.50 .
    daniel737 posts small blind $0.25 .

Dealt to Hero: :Jd: :Qd:
    Skirllex folds
    _Leverage_ folds
    jackyM1 raises $1.50
    Hero calls $1.50
    daniel737 folds
    _ManDark_ folds

FLOP ($3.25)
    :Kd: :9d: :7s:
    jackyM1 bets $3.00
    Hero calls $3.00

TURN ($9.25)
    :4d:
    jackyM1 checks
    Hero bets $7.00
    jackyM1 raises $17.00
    Hero calls $10.00

RIVER ($43.25)
    :2d:
    jackyM1 bets $34.71

Лошия е 24/10 за 726 ръце.Опен ЦО и Бтн 17%,фолд то 3бет от Цо100%(2).ЦБет ООП 70%(10) трн 33%(3),Цбет ИП 21%(14),трн 100%(2).Давам и ИП понеже ми е малко старнно...Имаме няколко ръце на масата ,като не сме имали заигравка в тази сесия.Като цяло наблюденията ми са ,че е пасивен постфлоп и не прави някакви лудници .Плана ми за префлоп беше да си игря в позиция и да го флоутвам доста често.На търна реших ,че няма смисал да го рирейзвам ,защото ръката ми става очевидна и ще си фолдне изи ,но сега като се замисля пота не е малак и няма нищо лошо да си го взема на търна.
    Въпроси... имам няколко.Префлоп срещу 17% опен ок ли е да го колвам ,като доста често ще му вземам търновете?Търн какво правите в тази ситуация ? Ривър? И ,ако някой има свое виждане за ръката , да го сподели :)

2. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Така както си го изиграл би трябвало да сме фолд на ривъра. По тези нива не рейзват така, аз лично не виждам сет да го направи с такъв сайз. Много често ще има нътс и от време на време ще е на сет. Аз лично бих ре-рейзнал на търна.

3. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Шов търна. Ако чек/рейзне и фолдва Ад, ние сме щастливи, защото така или иначе когато колнем, той няма да блъфира достатъчно на ривъра с него.

В кът-оф рейнджа му има не-малко по-слаби дроуве, тоест не мисля, че се вкарваме назад.

Бих включил и няколко комбота сетове, защото не е съвсем изключено да ги играе по този начин.

4. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Мисля лесен ри-рейз и стак-оф на търна, не само защото най-вероятно имаме най-добрата ръка и е много вероятно той да не фолдне а и защото все пак има не малко ривъри, които не искаме да видим...като този например.
    Така изиграно трябва да фолднеш на ривъра.

Префлоп кол-а е ОК, няма как да сбъркаш с такава ръка от позиция.

П.П. Все пак е хубаво да видиш чек/рейза му на търна, както и на флопа обича ли да чек/рейзва като префлоп рейзър.

5. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Кола пре е супер.
    На търна може да си го засилиш защото се съмнявам такъв човек да ти направи подобен плей като ПРР и да фолдне на 3-бет на търна. Търн 3бет ми харесва срещу този човек.
    Както си я изиграл съм си кол на ривъра, само нът флъша ме бие, а силно се съмнявам описаният човек да прави това плейче с голо Асо.

Сподели страницата