1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Tournament - satellite

Дискусия в 'Покер турнири и SnG' започната от sashn1, 14 ноември 2010.

1. sashn1

sashn1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте!
    Имам един въпрос относно този тип турнири. Кое е по-добре - сателита да е голям (100+ човека) и 10+ човека да се класират или малък (10-100) и да се класират по-малък брой играчи? Защото искам да се пробвам на такива сателити, но не знам кое е по-добре - неудобен час и по-малко хора или удобен и повече? Ако може да споделите вашите мнения. Благодаря!;)

2. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Всичко зависи от това за кои турнири искаш да играеш сателити. Аз лично играя ребай сателити като фреезаут (без да правя ребай) и доста често взимам лесни билети.

Пример:

5.50+R в старс за 55$ DNG +9добавени места. Събират се към 300 човека а местата които печелят са средно между 85 и 110 , което е супер оферта а доста от хората го играят много агресивно заради възможноста да ребайваш. При един тайт агресив стил много често този турнир се изплаща. аз лично от 8-9 опита (45$) съм взимал 4 билета (220$) , което си е оферта дори и да играеш за Т-money.

Общо взето по лесни билети за взимане са тези които са с ребай и имат добавени места.

Там където е фрийзаут всичко зависи от съотношението размер на вход (Buy in) и стойност на билет.

Пример:

Сателит с 1$ вход и 100$ стойност на билета , ти дава шанс 1 към 100 , което е доста малко и в повечето случай няма да успяваш.

Сателит с 11$ и награда 100$ ти е 1 към 10. Ако си добър играч това е добър коефицент и от 3-4 пъти в повечето случаи ще взимаш билети.

Лично аз играя сателит , като предварително имам цел. Ако не успея да взема билет просто не играя турнира.

Инвестирам винаги макс до 30% от стойността на турнира за който играя и ако успея супер , ако не успея просто не го играя :)

Това е от мен , дано да съм бил полезен :)

Последна редакция: 15 ноември 2010
  3. sashn1

sashn1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Много ти благодаря! Това ще ми е доста полезно за напред ;) Успехи!

Сподели страницата