1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Tough river spot

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Glista, 1 декември 2009.

1. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 5102187442231 (On Game)
    $10.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , December 01 , 09:18:36 ET 2009
    Table Irvine (Real Money)
    Seat 7 is the button
    Seat 8: alina20 ( $34.56 USD )
    Seat 9: scan9577 ( $11.84 USD )
    Seat 10: miss2010 ( $14.90 USD )
    Seat 1: Hero ( $9.85 USD )
    Seat 7: borz9 ( $9.85 USD )
    alina20 posts small blind $0.05 .
    scan9577 posts big blind $0.10 .

Dealt to Hero: :Kc: :Qc:
    miss2010 folds
    Hero raises $0.30
    borz9 folds
    alina20 calls $0.25
    scan9577 calls $0.20

FLOP ($0.90)
    :2s: :Kh: :4c:
    alina20 bets $0.90
    scan9577 folds
    Hero calls $0.90

TURN ($2.70)
    :Js:
    alina20 bets $2.70
    Hero calls $2.70

RIVER ($8.10)
    :6c:
    alina20 checks
    Hero bets $5.95

За опонента статса ми е 79/29/1.8 за 15 ръце, на мен това ми е от първите ръце на масата и нямам идея от флоу и тенденции в отиграванията. Харесвате ли бета ми на ривър и мислите ли че той може да фолдне ръка, която ме бие. След като чекна на ривър реших че няма сет, нито пък 2П на мен ми изглеждаше или на чушки или АК, под внимание взех факта че е и с почти 4 стака на масата, което означава че трябва да има идея от играта и може и да знае да фолдва. Според ВАС бета ми + или - ЕВ е на нивата до 100НЛ???

2. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +107 / 9 / -2
    Покер ръце:
    Значи искаш да кажеш, че бетваш, за да блъфираш?!? втф.. Пич мн. се левелираш на тея ниски нива, а то е просто -АБС покер.... Иначе аз ривъра си го чеквам щом си нямам идея за опонента, вече срещу някои валюбетвам, ама да си превръщаш ръката на блъф в такъв спот.. грехота е.. Смисъл, ако не си се уточнил и това е валюбет по-стаа, ма без рийд - не бетвай..

3. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Няма как да фолдне ръка която те бие, дори и АК, и много добре го знаеш, но постваш ръката с надеждата някои да ти каже нещо друго и да спиш спокойно, нали :) Е life sux понякога :)

Бета ти на ривъра е за валю, обаче трябва да си зададеш въпроса дали би колнал с КТ тук или с по-слаб поп. Това което ме притеснява са тези донк пот леадове и факта, че не знаеш с какво ги прави.. Бета ти на този флоп на ривъра в определени ситуации е +ЕВ, в други –ЕВ, но точно тук е второто, защото не е оферта да бетваме за тънко валю 60бб срещу непознат играч който ни донк лийдва два пот бета. Чекни си ривъра, напиши бележка с какво го прави и така.

Jully беше казал една много умна фраза: " Когато не знаете какво става, фолднете и питайте после в форума", в случая важи същото, но не фолдваме, а чекваме :)

Последна редакция: 1 декември 2009
  4. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    :) Мерси много за мненията и те напълно се покриват с моето след като обаче вече бях изиграл ръката(защо ли все така става) просто ме учуди чека му на ривъра, понеже бях приготвил бутона за фолд и той като чекна се стреснах и се позамислих и реших да се правя на хитър..
    Юли отново е избухнал с мъдра фраза :)

5. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Или чек търн кол/бет ривър или бет търн/чек ривър .. просто не пробвай да thin valuebet-ваш на НЛ10 (да.. в тоя спот валюбетваш по-скоро), няма смисъл :)
    2 улици value с тая ръка са предостатъчни, независимо от статсовете на опп.
    Да се опитваш да превръщаш ръката в блъф е безмислено :)

6. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Аз съм за шов - ще го накарам да се замисли поне, а не е ли това най-важното ?

Иначе по-силно, няма да ти фолдне - просто чек-ва с намерението да ти плати*. Ти блъф, така или иначе биеш, а КТ е по-вероятно да пот контролне търна (*). Бета на ривъра не е нито за валю, нито е и блъфф ... просто да си има е така... и съм съгласен де... така че БУТАЙ ! Поне ще се замисли :)

7. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +107 / 9 / -2
    Покер ръце:
    "Бета на ривъра не е нито за валю, нито е и блъфф" Това просто е НЕВЪЗМОЖНО като си в позиция след чек на ривър...... Замисли се.. А пък това, че той трябвало да се замисли и да бъде изправен пред трудно решение са простотии отсекъде, шото общо взето той ти плаща ВСИЧКО което ни бие, а фолдва може би почти всичко което ние бием и няма да му е много трудно решението ;). Аз не виждам къде ни е офертата тук.. :/

8. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Това което си написал е точно така ако аз Цбетвам 2 улици след първоначалния рейз :) само че педераса ме пот лийдна 2 улици и ми чекна ривъра...

9. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    И аз тука бих бетнал....опонента е голяма маймуна и подозирам че е потвал на дупчак или някъв покет :)

10. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Какъв АК може да има той?По-скоро твоята ръка е АК.В 90% от случаите той е на чифт 4, чифт 2 или еър.Бих бетнал нещо дребно около $2.50, да му дам шанс за геройства.

11. ThuNDeR

ThuNDeR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    377
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -0
    Покер ръце:
    "След като чекна на ривър реших че няма сет, нито пък 2П на мен ми изглеждаше или на чушки или АК"
    е с този риид снап чек бек

ако ще бетвам за тънко валю бих бетнал алл ин колкото ми остава.looks bluffy,но все пак не знам каква ръка,която биеш ще ти колне

12. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Аз точно така направих моя бет е АИ ама идеята по-скоро на бета за мен не е да ми колне по-слаба ръка, а по-силна да фолдне (въпросният АК) понеже според мен това е единствената ръка,която той може да има,която да ме бие...

13. ThuNDeR

ThuNDeR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    377
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -0
    Покер ръце:
    на 10нл никаф шанс да фолдне,който и да е ТПтк тук.. :)

както няма и смисъл да обръщаш готови ръце на блъфове и като цяло няма смисъл да рискуваш такива големи суми с маргинални ръце.просто си валюбетвай когато знаеш че си много напред от рейнджа на лошия и това е ...
    изи гейм :)

14. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Развитието на ръката е че той ми плати АИ и обърна АК :)
    Просто чека му на ривър ми заприлича на пот контрол и че иска да види евтин шоудаун и се набих, за да му е гадно :)
    Като резултат ми беше гадно на мен :)
    Добре че сесията завърши +4.5 БИ :)

15. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Чисто хипотетично ако нивото беше 100НЛ и сумите същите само умножени по 10 щях ли да го поставя в трудна ситуация на ривър?

16. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Недей да мислиш щуротии, той тук е на АК 1 от 50 случая, а на ривъра ще фолдне ако мискликне ;)

17. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    "Аз точно така направих моя бет е АИ ама идеята по-скоро на бета за мен не е да ми колне по-слаба ръка, а по-силна да фолдне (въпросният АК) понеже според мен това е единствената ръка,която той може да има,която да ме бие..."

На 10 НЛ не фолдват АК ,тва го имай предвид :)

18. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Ти щом не можеш да ми различиш левъла от истинското ми мнение...няма к'во да коментираш :)

Сподели страницата