1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Tin value ?

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Pro2type, 23 януари 2013.

1. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Merge)
    $50.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , January 22 , 02:41:13 ET 2013
    Table Waimea Bay X (65790072) (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Seat 1: Player1 ( $43.51 USD ) - VPIP: 17 , PFR: 15 , 3B: 9 , AF: 4.8 , Hands: 351
    Seat 2: Player2 ( $46.52 USD ) - VPIP: 49 , PFR: 26 , 3B: 5 , AF: 1.6 , Hands: 144
    Seat 3: Hero ( $68.41 USD ) - VPIP: 24 , PFR: 19 , 3B: 8 , AF: 3.1 , Hands: 152889
    Seat 4: Player4 ( $14.09 USD ) - VPIP: 18 , PFR: 17 , 3B: 2 , AF: 4.3 , Hands: 135
    Seat 5: Player5 ( $23.25 USD ) - VPIP: 62 , PFR: 11 , 3B: 6 , AF: 1.6 , Hands: 292
    Player2 posts small blind $0.25 .
    Hero posts big blind $0.50 .

Dealt to Hero: :3s: :5s:
    Player4 folds
    Player5 calls $0.50
    Player1 folds
    Player2 raises $0.75
    Hero calls $0.50
    Player5 calls $0.50

FLOP ($3.00)
    :Qs: :4s: :Td:
    Player2 bets $1.50
    Hero calls $1.50
    Player5 folds

TURN ($6.00)
    :3c:
    Player2 bets $0.50
    Hero raises $4.50
    Player2 calls $4.00

RIVER ($15.00)
    :7s:
    Player2 bets $11.25
    Hero ???

Здравейте,
    тук въпроса ми е очевидно имаме ли място да търсим тънко валю с един малък рейз на ривъра или просто плащаме ... може би някои и за фолд ще помисли, знам ли :)

Както е видно и двамата опонента са слаби играчи, но все пак да кажем няколко думи:

Рейзъра изолира с доста широк рейндж от тази позиция - 35%(от 26 пъти), очевидно големината на залога му е безумна но и друг път го е правил и от други позиции.
    С-бетва 55%(от 11 пъти) флопа и 100%(от 1 път) търна, за сега веднъж са го рейзвали и е фолдвал. Агресията му е нарастваща към ривъра и предполагам, че често отива за 3 улици. стига до шоудаун 42%(от 59 пъти) и го е печелил 52%(от 25 пъти).
    Бележки:
    - като префлоп колър в 3-уей е ч/шовнал за 20бб пълен еър на 336 след с-бет и кол от другите двама участници.

Колъра е лимпвал 50%(от 4 пъти) от тази позиция, като е лимп/колвал всяка ръка, която е лимпвал от всяка позиция. Фолдва на с-бет 100%(от 4 пъти) когато е извън позиция и 57%(от 7 пъти), когато е бил в позиция.
    Бележки:
    - поства блинд и 3-бетва с АКо, като е шорт с 20 блинда.
    - мин-рейз/шов за 35 блинда с QQ.
    На първо четене изглежда, като стандартна пасивна риба.

Въпроса ми освен очевидния е и за флопа, има ли вариант за рейз и до, както и на търна добре ли е според вас ?

2. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Доста е тънко положението тук. Така като гледам бетовете му на флопа и търна си бие на Draw, а може и комбо Draw. Рибите не играят така ривър без поне 2 чифта, но като цяло не се виждат такива в рейнджа му. Или е еър или е с флъш. За мен е кол на ривъра, но ще падаме доста често.

3. BiGb1rD

BiGb1rD
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    162
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +22 / 0 / -1
    Покер ръце:
    С най-слабия възможен флъш на ривъра няма как да рейзнеш. Ако рейзваш малко то това ще е с А или К хай флъш, защото ти очакваш да ти плати флъш. На търна този 1бб бет си е стоп бет от дроу хенд, след като само ти плати на рейза. С тоя бейби флъш не знам къде си се засилил. :)

4. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,727
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +428 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Тук съм само кол, ако имахме поне T хай флъш да рейзнем ама с 35 някак си.. не е оферта. Не разбирам идеята на рейза префлоп с 2ма лимпери точно с тая ръка?

5. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Зозо в случая малкият блинд е рейзъра а ние колваме :)
    Още от префлоп съм фолд, независимо че ми искат само един блинд.
    Ръката ни е изключително слаба и постфлоп ще сме в сандвич спот с невероятно слаба и доминирана ръка, да не говорим че лимпъра има под 50бб (това вече са подробности).
    Префлопа е основният фактор в тази ръка който изобщо не ми харесва!
    Въпреки добрият потоддс ще имаме само неприятности в този спот.
    Ако на търна мисля че нямам фолд екуйти срещу фиша само ще си колна и ще си дровна евтинко.Ако мисля че е слаб бих играл за семиблъф търн с някаква 5-ца+ и бих бетнал и ривъра на блъф...разбира се и за валю като хитна.
    По начина по който си я изиграл съм само кол на ривъра защото имаме най-слабия флъш и лошият показва странна и силна линия.

6. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Мерси за коментарите, и аз само платих но ми трябваше малко проверка дали не съм нитнал, относно префлопа Юлката прав си брат няма кфо да кажа а за търна рейзнах щото и според мен дефинирва ръката си като дрол, които ние смазваме и реших да взема малко валю, като реално можеше наистина да го направя по-голям :)

Благодаря отново за коментарите и успех по масите !

Сподели страницата