1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by PlamenPashov, Nov 30, 2014.

1. PlamenPashov

PlamenPashov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Poker Hands:
    PokerStars Hand #126007226476: Hold'em No Limit ($3/$6 USD) - 2014/11/30 8:45:31 EET 2014/11/30 1:45:31 ET
    Table 'Praecipua II' 2-max Seat #2 is the button
    Seat 1: Hero ($1214.50 in chips)
    Seat 2: rafaella0909 ($913.50 in chips)
    rafaella0909: posts small blind $3
    Hero: posts big blind $6

Dealt to Hero: :Th: :Tc:
    rafaella0909: raises $12 to $18
    Hero: raises $42 to $60
    rafaella0909: raises $120 to $180
    Hero: calls $120

FLOP
    :3h: :5c: :Jd:
    Hero: checks
    rafaella0909: bets $733.50 and is all-in
    Hero: calls $733.50

TURN
    :3h: :5c: :Jd: :9c:

RIVER
    :3h: :5c: :Jd: :9c: :Ac:
    SHOW DOWN
    Hero: shows :Th: :Tc: (a pair of Tens)
    rafaella0909: shows :8s: :4h: (high card Ace)
    rafaella0909 leaves the table
    Hero collected $1826 from pot
    SUMMARY
    Total pot $1827 | Rake $1
    Board :3h: :5c: :Jd: :9c: :Ac:
    Seat 1: Hero (big blind) showed:
    :Th: :Tc: and won ($1826) with a pair of Tens
    Seat 2: rafaella0909 (button) (small blind) showed:
    :8s: :4h: and lost with high card Ace

2. PlamenPashov

PlamenPashov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Мис и Мистър Drawing Dead

3. I3betyoufold

I3betyoufold
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    6
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Имаш ли идея защо човека е играл така тук?

4. PlamenPashov

PlamenPashov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Защото е идиот :D

5. SethPlate

SethPlate
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Интересно, каква е идеята да се покаже тази ръка и да се обсъжда (в смисъл как тя обогатява някой със знания). Първо с TT префлоп се набира като балканче на баир, после ни в клин ни в ръкав плаща 4bet от 30bb. Каква би била идеята тук? Ако му вярва, че има ръка, за какво му плаща? Шансът да флопне с TT е несериозен, а онзи ще натиска, 100% и ако е решил отсега да не фолдва (както предполагам е станало) защо не го рейзне още сега?!. После на флопа. Отваря се сух флоп, но с овъркарта, опонента се мята ол ин и нашия шоумен го колва безгрижно за 122bb. Просто ей така. Добре, дай да видим какво бием тук с този кол. AJ, KJ+ не бием и JJ+ не бием. Бием блъф и AK/AQ както и middle pair (66-99), макар последното да не е силно вероятно ако човека е стабилен играч (просто ще ги е хвърлил, а не да 4бетва). Не зная какъв е профила на опонента и донк ли е (както и дали са playmoney или истински пари), но за мен този с TT е играл ултра глупаво. Ако не е вярвал, че опонента му има ръка, защо не го е вкарал ол ин префлоп още след 4бета? Ако пък се е опасявал от ръка, защо на флопа е решил да плати 122bb рейз при обективен шанс за овърпеър и съответно 2 аута за него? Добър пример как НЕ се прави според мен.

Last edited: Nov 30, 2014
  6. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +40 / 2 / -2
    Poker Hands:
    xaxa basi komentara :D

7. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +89 / 3 / -5
    Poker Hands:
    First i was like omg! But then... Jesus dude are u drunk ?!

8. SethPlate

SethPlate
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Не знам дали стана ясно, но аз говоря български (и английски поназнайвам, но това е друга тема). Та що реши, че съм пиян, колега? Мисля, че написах аргументиран пост и направих собствен анализ на ръката. Ако имаш да кажеш нещо конструктивно, ще ми е интересно да го прочета. Ако пък не, защо се заяждаш без идея?

9. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    53
    Ratings:
    +25 / 1 / -2
    Poker Hands:
  10. SethPlate

SethPlate
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    @ngl11
    Ами много странно отиграване на нашия човек. Първо лимпва, после 3bet-ва извън позиция с трабъл хенд като AQo. От тук нататък си е рецепта за шамари. По подразбиране бутона няма да го сложи на премийна ръка, защото първо е лимпнал (освен ако не реши, че е слоуплейнал AA/KK с идеята да трапне някой заблуден рейзър след него, ама аз не бих разчитал на такъв филм). От тук нататък CBet-а е безсмислен - ще те снап колнат в 80-90% от случаите (дори с АК да е според мен), ама айде решил е, бетнал е. Защо бетва така стабилно на търна? Ако другия има някаква ръка, няма да го избута (ако е с AK/AQ евентуално ще стане). И накрая на ривъра - голям фал! С каква ръка ще бетне така смело 3 пъти, че да очаква да му повярват? Може би евентуално с АА/КК, ама пак си е смело, защото опонента може да е флопнал сет и да го трапва. Отделен е въпроса опонента що за донк е да плаща 3бет с 22 и още 3 улици стабилен натиск. За мен и двамата играчи са играли доста глупаво. Единия е предобрил работата с натиска, а другия си е играл като колинг стейшън отвсякъде.

11. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    53
    Ratings:
    +25 / 1 / -2
    Poker Hands:
    axa, mersi

12. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +89 / 3 / -5
    Poker Hands:
    Ti osaznavash li che komentirash race deto sa na 600nl plus i logikata koqto vadish e na 5 nl, osaznavash li che moje bi sadish nai dobriq 6 max bg igrach bez da si nikoi i govorish s mnogo samochuvstvie bez da e relevantno i na posledno mqsto osaznavash li che v rakata na hadesa se igrae range a ne prosto dvete karti?

13. SethPlate

SethPlate
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    @DevilsTime
    Виж пич, тук коментираме ръката и отиграването и съм наясно, че се играе срещу рейнджове (именно затова казах, че ако не се мята ол ин префлоп, как изведнъж на флопа вече е ОК да влезе ол ин?). Ясно е, че ако опонента се знае, че е агресивен и лууз, ол ин с TT е стандартна игра, не разбирам само защо на флопа а не префлоп (има една ръка на Том Дуан срещу Хелмют по темата, точно хедс ъп). Няма как да знаем историята между двамата играчи и ако евентуално има надиграване на по-високо ниво поради простата причина, че няма как да проследим начина им на мислене. Ако играчите са много добри какато казваш (на мен не са ми познати), изглежда че просто единият е опитал да блъфира и са го хванали. Като цяло ако трябва да сме честни, ръце извадени от контекста на сесията си е малко ала-бала да бъдат анализирани, заради това, че не се взема под внимание историята между двама играчи - нещо, което при топ играчите смятам, че е основно. А това кой съм и какъв съм няма значение. Тук коментираме ръце и си чешем езиците. Не сме излезли по телевизията и не съдим никой. Всеки си казва мнението. А в случая ти си просто голословен. Обясни ти каква е гледната ти точка за ръката вместо да ми се правиш на остроумен и да се подиграваш назидателно отстрани. Да видим твоите разсъждения какви са. В крайна сметка нали не очакваш тук да влезе Фил Айви или Неграну да изкоментират ръката, която е постната?

P.S. Ръката е хедс ъп. Не видях връзка с "най-добрия 6-max" играч. За мен двете нямат много общо и коментара ти не е много релевантен. Нали е ясно, че от това, че си добър на белот, не следва автоматично, че си експерт и на бридж-белот?

Last edited: Nov 30, 2014
  14. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +89 / 3 / -5
    Poker Hands:
    Kakto i da e marzi me da ti obqsnqvam i nqma da dalbaq samo shte ti kaja, parvo hu raka ne mojesh da komentirash bez info, nikva raka ne moje da komentirash bez info, da predolojim che q komentirash gto, ti imash li ideq gto kakvo e osobeno na tiq niva? Komentarite sa ti bezsmisleni totalno pomisli si malko me izglejdash da si tap mislq che shte razberesh, btw pokera ne e kato standartnata rabota, kill the ego or go jobs.bg

15. SethPlate

SethPlate
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    @DevilsTime
    Коментарът ти не е конструктивен. По твоята логика не трябва да се коментират чужди ръце заради липсата на инфо и история. Е да де, но тук е форум и секцията е именно такава. Идеята на форумите е да се обменят мнения (правилни и грешни, субективни или не). Ръката е постната за коментари и анализи. Аз просто написах моята гледна точка, а ти дотук говориш главно общи приказки и се държиш като топ анализатор (какъвто силно ме съмнява да си!), който е влязъл да нагледа ламерите във форума. Извини ме, но поведението ти е смешно в очите ми. Както вече писах, направи твой анализ и стига си се изказвал пренебрежително. Ако пък не искаш или не можеш, просто си замълчи и не замърсявай темата с хапливи коментари. Така или иначе, не мисля да се занимавам повече с теб. Мисли каквото искаш, все тая ми е.

16. thefan

thefan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +7 / 0 / -4
    Poker Hands:
    За сметка на това DevilsTime разбира от 10НЛ до 2000НЛ. Евала!
    Може спокойно да адвокатсвта и по двете страни

17. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +365 / 4 / -8
    Poker Hands:
    Човека си изказва аргументирано мнение, а другите коментари са безидеен хейт. Това видях аз....

18. SethPlate

SethPlate
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    И моето виждане е такова. Ако не искате да се коментират ръце, защо се постват тогава? А кой колко може и знае не се определя с безцелен хейт, както колегата спомена. Не знам защо никой от разбирачите по-горе не направи дори опит за анализ на ръката. Не е ли това смисъла на тази секция? Защото по логиката на колегата DevilsTime не трябва дори книги да се четат и анализират, защото няма как да сме 100% убедени как е разсъждавал автора и какви са били мотивите му да я напише. Хайде малко по-спокойно и дайте вече по темата, стига офтопик.

Last edited: Dec 1, 2014
  19. Peio

Peio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +25 / 2 / -2
    Poker Hands:
    Браво, пич! Ей такива анализи на ръце искам да виждам по-често!

20. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +46 / 13 / -6
    Poker Hands:
    Не може да се коментират (критикуват) ръце от играчи, които не играят на тези нива. Не че е забранено, безсмислено е и не е етично хахаха
    Можеш само да питаш, но и това е безсмислено. Защото има вероятност да не разбереш правилно, какво ти пее радиото. Ако нямаш знанията, уменията и опита, ти не знаеш къде си и какво става. Не се заяждам само ти подсказвам, как стоят нещата. :)

Share This Page