1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Телефонна измама

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Zografa, 2 октомври 2009.

1. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,727
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +427 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Тукощо се опитаха да ми направят скам по телефона. Получих позвъняване от номер +23222272728 и в момента в който дигнах от другата страна затвориха.

Стана ми чудно от къде е това позвъняване и проверих кода - на Сиера Леоне е. После съвсем случайно гугълнъх и самият телефонен номер и какво излезе:

http://whocallsme.com/Phone-Number.aspx/23222272728

Общо взето излиза че си правят някакви измами с хората. Аз за всеки случаи се обадих в Мтел и обясних за какво става дума да не дойде някоя фактура 500 лв. после.

Това го пиша защото доста от хората тук играем по сайтове чиито съпорт е някъде по тези страни, и някой може да реши че го търсят от някой сайт за нещо важно и да вземе да им се обади и после да си има проблеми със сметката.

2. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Сигурно е някакъв импулсен телефон и искат после да им се обадите. Иначе на мен са ми званяли от UB и Betfair и нямаше проблем (освен това че не ме разбираха, но това си беше техен проблем) :D

3. Dobo

Dobo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    51
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +13 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Само като вдигниш и ти взима пари.Сериала Hustle не сте ли гледали :D

4. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    не сме - какво се случва там?

5. Dobo

Dobo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    51
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +13 / 0 / -0
    Покер ръце:
    един от главните герой прави същата измама :)

6. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +288 / 11 / -50
    Покер ръце:
    А па я едно време съм гледал един филм дето един психо килър се обаждаше на разни хора по телефона и им пускаше ток и ги изтрепваше [​IMG] беше си страшен филм, а и аз бях малък тогава.
    Веднъж един мангал ми се обади на домашния и почва да пляка нещо и вика познали кой се обажда а тоя имаше много ама много идентичен глас като на един семеен приятел от друг град доста далече от нашия и аз веднага - "чичо С... кво става" и он ми вика: Има тука едни части трябва някой да ги вземе с кола ако може да дойдеш ще делим еди колко си пари и някви е такива глупости и ми каза някъв град който не беше неговия и много далече от моя, и я му викам: Ама аз съм в П... как да дойда, и той: Е знам, че си в П..
    И аз се усетих и затворих, сега всеки ден чакам някой да ми се обади и да му направя кур капан с куките, ама те се звънят на възрастни хора повече.

7. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    739
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И аз много искам да участвам в няква такава акция ;]

8. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Е как така ти взимат пари като вдигнеш - да не е нещо като роуминга ? :D

9. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    739
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Нещо като игрите във вечерните часове като бързи пари и т.н предполагам

10. delnegro

delnegro
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    като вдигнеш ти взимат 15 паунда за 1 секунда
    ако си заинтересован да им звъннеш след това 80 паунда на минута

11. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Е обяснете как точно ги всимат тия 15 паунда за 1 секунда. Ако е така - нямаше да затварят на Zografa.
    Как точно ги взимат тия пари... нали този който се обажда - той плаща...

12. firata

firata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    249
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 1 / -0
    Покер ръце:
    haha i na men se opitaha da mi napraat telefonen scam predi okolo 3 sedmici. Seda si az u nas i izvednaj nekafa blejka pod vratata "Zdravei idvah da te tursq no teb te nqmashe izgubila sam ti telefona obadi se - Petq i nekfi 3 telefona napisani" Mn sa dolni jalko 4e ne gi sbarah kak mi puskat belejkata. Sigyrno nekfi babi im se vruzvat na tiq fishove.

13. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Едва ли ще се получи кур-капана, защото голяма част от тия измекяри имат ятак при ушевите. По-добре събери една групичка авери и ги счупете от кютек.
    И аз ги чакам от сума време да звъннат, че преди две години малко остана да литнат баба ми (бог да я прости) с осем бона и го приех лично. И тая събота почти успях.
    Звъни ми домашния телефон и неква почва да реве:
    - Чуваш ли мееееее? Ъ-ъ-ъ-ъ-ъ :( (реве).
    - Чувам те, кажи какво има - отговарям аз. С един такъв загрижен-притеснен глас, а на акъла си викам "Хубаво те чувам, ама защо не те виждам и да си ми в обсега". И започвам да прехвърлям вече списък на аверите, които да събера за малко "веселба" :p
    - Къде си-и-и-и-и :( ? (нема такава артистка)
    - Ами вкъщи съм си, какво има, какво се е случило (тук вече звучах като малкото братче на майка Тереза).
    - Катастрофира-а-а-а-ах :( (продължава да реве). Блъснах едно дете-е-е-е-е :( .

Е тука вече се тилтнах и не можах да продължа в ролята, за което съжалявам. Аз също имам малко дете и просто откачих как може някой да спекулира по подобен начин с чувствата на хората. Пулсът ми скочи на 150, адреналина отиде в небесата и само успях да процедя през зъби:
    - Карай по-внимателно маматидееба, щото ако те хвана ше ти стопа лагерите, курво мръсна...

Не съм сигурен дали чу това за лагерите и комплиментите към нея и роднините й от женски пол след това (спестявам ги заради детската аудитория), защото затвори. Голям тъпак съм. Трябва да поработя върху самодисциплината си и да съм готов за следващия път... ;)

Последна редакция: 6 октомври 2009
  14. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    SickOffItAll, такива хора и аз не знам как спят вечер, е га ти мастиите гадни. И е ужасно често срещано, направо е плашещо. На баща ми са се опитали така веднъж по телефона, и на разни познати. Дори не личи да правят кой знае колко сериозно проучване, пробват на посоки за какво да се представят.

15. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ами някои си правят проучване. Тия, дето се опитаха да хлъзнат баба (лека й пръст), са цитирали имена и факти, които не може да се налучкат - знаели са, че има брат, знаели са името му, знаели са, че баба ми в момента е сама и че в следващите два дни ще е сама. Имат инсайдър и ако разбера кой е - жална му майка. Така че имайте едно наум - голяма част от пишещите тук играчи печелят от покер, разполагат с някой-друг лев и това е известно на определени хора. А има и хора, които са банки за информация - събират всякакви дребни детайли и в един момент дори и форумна тема с онлайн печалби на потребителите може да се окаже кофти автогол. Може и да звуча като праноик, но от известно време съм адски ревнив към всякаква лична информация, каквато и да е тя.

Но има и такива, които разчитат на случайността. В офиса телефоните ни са поредни - завършват на 12, 13, 14 и т.н. Преди две седмици в разстояние на 4-5 минути са прозвънили четири поредни телефона да се пробват, в т.ч. и на моя (на работа сме с IP телефони и на дисплея се показва номера, от който те търсят, но на "missed calls" пишеше само Unknown number). Мен ме нямаше, пиех си обедната биричка с Mitiozo :p , обаче колежките вдигали телефоните на поразия и после разказваха яко развълнувани. Естествено ги запсувах, задето не са заформили някоя интрига, да влязат в роля и някой да дойде до офиса да вземе парите когато и аз съм там ;)

А напоследък се оформя нова тенденция - искат пари за ваксина срещу свински грип. Да го имате предвид, ако някой "роднина" ви ревне по телефона...

16. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Те обикновено хващат някой от улицата и му предлатат определена сума пари, за да вземе от някъде някакъв пакет или плик и да им го занесе.

Иначе и на родителите ми са званяли и майка ми се шашна, но се усети. Пак за катастрофа, а баща ми тогава беше на път. Тогава не разполагаха с имена, а задават въпроси и като кажеш някое име и казва "А да, той...". Отначало даже често започват с въпроса "не ме ли позна?". Тогава баща ми един път им отговорил "Познах те, ти си от тия телефонните терористи" или нещо такова.
    На доста мой познати са им сваняли уж от Техномаркет, че са спечелили телевизор, ама трябвало да си кажат адреса и да платят предварително транспорта (някакви такива глупости). В такъв случай не си издавайте имената и искайте да си получите телевизора от магазина (да го вземете лично). Ще ви напсуват и ще затворят :)
    Друг вариант е да ви искат да пращате ваучери за въпросният телевизор - да ги купите и да им диктувате номерата по телефона. Не знам кой ще се хване на подобно нещо, но явно действа.

На мен преди ми звъна телефона от непознат номер и се обади женски глас - на около 20 годишно момиче. Почна с общи приказки като "не ме ли позна", като аз отговарях с "не" и постоянно питах "кого търсите", а тя "еми теб търся" и аз пак "кого по-точно" и т.н. Ако кажете име на някоя позната, веднага ще се престорят на нея, но това е ясно. Иначе като "фон" се чуваха доста гласове (предимно мъжки) и ми се струваще, че ми звани от някакво заведение. Е при мен не мина номера и повече не са ми званяли. Добре ще доста пъти преди това са ми бъркали номера и като не ми кажат, че търсят точно мен - не се набутвам сам.
    Казано по по-разбираем начин - вие сте им в позиция, а позицията е +EV :p
    Изчаквайте те първо да предприемат нещо и т.н.
    А иначе съм учвал дето при така наречената катастрофа искат пари и ако се усетиш и кажеш, че ще ги издадеш на полицията заплашват, че те знаят къде живееш и че ще ти запалят дома. Сигурно блъфират.
    Иначе съм чувал за случай като на SickOffItAll, където "хората" разполагат с точни данни за лицето - случая беше с възрастна жена, като внукът й бил в щатите и нямал пари да се прибере или нещо такова, но са имали доста информация (че жената е сама, че внукът й е в Америка и т.н.). Такива неща може да се научат и на някоя седянка, но по-добре запазете тази информация за себе си.
    Има всякакви хора...

П.С. Който го е прочел цялото - евала :p

17. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Извода къв е, махнете си домашните телефони изи гейм :) (ако звънят на домашни телефони де)

18. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    На мен ми звъняха на мобилния, а домашния седи заради интернета

19. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:
    На мен някакъв гръцки номер ми спами телефона в момента.Ако ви се случи моля обърнете се към полицията

20. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ne be prosto tyrsqt evtini prostitutki 6toto nali e nqkva kriza v garciq sq i nqmat pari za po-dobro ka4estvo

Сподели страницата