1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Тейбъл селекшън или избор на доходна покер маса - от Jully

Тейбъл селекшън или избор на доходна покер маса - от Jully

1. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,151
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +11 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Admin submitted a new resource:

Тейбъл селекшън или избор на доходна покер маса - от Jully - Grinders.org

Read more about this resource...

Последна редакция: 20 април 2015
  2. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Има ли нящо друго важно за ТС освен статистиките на хора преди нас и след нас? Статистиката на маста играе ли някаква роля?

3. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Всичко е навързано, няма как масата да е с високо VPIP и на масата да няма риба с високо такова. 1во си избираш масите, после си преценяш позицията. Естествено ако не си в позиция на рибата е доста по трудно да му вземеш паричките. От друга страна дори да си му в позиция, ако в ляво от теб има LAG играч, който да те засича редовно, когато искаш да останеш само с рибката и ще ти направи живота черен.

4. Rua

Rua
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    2
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Макар да не разбирам половината от термините в тази статия,ми прави впечатление начинът по който е написана,а именно с голяма доза хъс и стратегическа насоченост към детайлите от играта.Желая успех на автора и неговите последователи.

5. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    10х :)

6. JoZ

JoZ
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    24
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте, нов съм в спорта и повечето от термините са ми неясни, а наистина искам да се науча да играя правилно. Може ли някой да ми даде линк с термините или просто да ми ги обясни накратко? Става дума за термини от сорта на,НЕМ, Р тракер, сибет (макар че знам какво е бет), лимп/кол, CO BTN, тилт, нитове и тн.

P.S. Наистина много надъхваща статия!

7. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,151
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +11 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Еми да, не е лоша идея да направим нещо такова като речник. Ще опитам набързо да отговоря за тези, за които питаш

HEM - ХЕМ - Holdem Manager, покер програма от RVG Software, която създава база данни от нашите изиграни (понякога само наблюдавани) покер ръце. Има вграден HUD (Heads Up Display), който изписва директно на масите статистики за противниците ни въз основа на събраните ръце.

PT3 - Рoker Tracker 3 - покер програма от PokerTracker Software, която създава база данни от нашите изиграни (понякога само наблюдавани) покер ръце. Има вграден HUD (Heads Up Display), който изписва директно на масите статистики за противниците ни въз основа на събраните ръце

C-bet - сибет - Continuation bet, това е бет на флопа от страна на префлоп рейзъра, независимо дали е за bluff или value

Limp - лимп - само плащане префлоп без да рейзваме и без да е рейзнато преди нас (Limp-call - първо лимпване, след това плащане на рейз направен от някой след нас)

CO - Cutoff - позицията преди бутона

BTN - Button - позицията на дилърския бутон

Tilt - тилт - състояние на афект, при което играем различно от нормалното за нас

Nit - нит - предпазлив играч, който играе само най-добрите ръце и фолдва лесно

8. JoZ

JoZ
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    24
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Наистина страшно много благодаря! Всичко разбрах и колкото повече разбирам, толкова по интересно ми става ;]

Сподели страницата