1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Теглене от Skrill

Дискусия в 'Общи приказки' започната от c0rp1, 14 януари 2015.

1. c0rp1

c0rp1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +15 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Здравейте съфорумници.

За първи път ми се налга да тегля сума от Skrill сметката си, та имам няколко питания.

Сметката ми е в USD. Ходих до банката да си отворя доларова сметка, тъй като видях, че има 3.99% такса в случай на превалутиране. Въведох си новия IBAN в Skrill итн, оказа се обаче, че независимо че новата ми банкова сметка е в долари, Skrill продължава да си иска да ми ги праща в лева (The transaction will be carried out in BGN).

Свързах се със съпорта, от там ми казаха, че за да изплащат парите "по-бързо", си имат local bank, а именно ПИБ, с която работят, и за това всяка транзакция първо се осъществява в лева, а чак след това се обръща във валутата на посочената сметка. Било едно и също както при теглене към банкова сметка, така и при теглене към кредитна/дебитна карта. Предложиха ми да си направя Skrill карта в долари, но като отида на банкомат или на постерминал, все ще трябва да ги обръщам в лева, така че превалутиране по този начин също има.

Та въпросите ми са следните:

1. За хора, които често използват Skrill за теглене на сериозни суми, как избягвате въпросното превалутиране от валутата ви в Skrill към лева (дали EUR, дали USD, те винаги искат 3.99%) ?

2. Има ли някакъв по-лесен и подходящ начин да си дръпна парите, без да се налага да им плащам всякакви подобни fees? Желанието ми беше да си дръпна целия баланс във долари, но ако мога да пропусна таксите по някаквъ начин, бих се съгласил и на лева/евро.

Благодаря ви предварително !

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Има как да ти пращат парите във ваултата на сметката и това е като станеш VIP, иначе мисля в момента е невъзможно и като цяло е най-добре да направиш това което са ти предложили а именно:
    1. Карта към скрил, Серго мисля тегли често през нея и твърди че курсовете са отлични и няма такси(което мен малко ме съмнява че ще бъде така ако не си VIP какъвто е твоя случай)
    2. Банкова сметка в Лева(защото те наистина изпращат парите в лева по техния курс мисля и ако сметката ти е в долари ще стане двойно превалутиране - долар-лев-долар и ще ти смъкнат едни 5-10% от тегленето). В този случай се примияваш с техният курс(който мисля че не е толкова лош) + таксата от 3.5$ и париците ти идват директно в лева + 3.99% такса превалутиране.

С други думи - възможно най-бързо ставай вип:)

Последна редакция: 14 януари 2015
  3. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    аз често тегля от картата и си я ползвам и за онлайн разплащания и за други тем подобни транзакции и съм доста доволен,но вече ако сумата е по-голяма е неудобно.
    Иначе ми зимат 205 евро за 400 лв,което е окей и често ходя и си удрям по 400 хляба от банкомата профилактично.А по темата за избягване на каквито и да е било такси и за инста транзакции аз си имам познати хора,на които се обаждам когато искам да тегля и най-често те искат да депозират и просто разменяме пари скрил/кеш без никакви такси (п.с досега откакто ползвам скрил - 4 години само един път съм теглил през банка,всичко друго през хора)

4. c0rp1

c0rp1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +15 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Благодарности за бързия отговор ... има ли някакъв по-бърз вариант за ставане VIP от стандартния? Като гледам (https://www.skrill.com/bg/vip/benefits/?l=DE) то пак си има такси, ама при Silver вече има и две валути.

То така би било най-удобно, но за съжаление подобни познати нямам. Ако има някой от Бургас, който би желал да депозира скоро в USD да драсне едно ЛС :)

5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Когато си вип можеш да трансферираш USD в USD без превалутиране, но има и тук един проблем - ползват банка кореспондент която си удържа такса, така че пак си в джаза:). Като цяло няма идеален вариант, освен да теглиш директно към банкова сметка от залата в която играеш.

6. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Tо и без хора, има една такса 3 евро когато теглиш към банка (като си ВИП и валутата на сметката в скрил е еднаква с тази по банковата сметка )и парите ти пристигат точно,колкото си ги пуснал.Вече от българските банки някои взимат % такса,ама ЦКБ,към които съм аз - нямат.

Иначе картата и аз я ползвам от както я имам ( че и я подновявах вече ) и действително е изгодно с нея да си теглиш кеш и да пазаруваш където и да е. Лимита и е 500 евро кеш и 3к евро на пос терминал на 24 часа.

7. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    Лимита на картата зависи от вип статуса на голд е 2 500еу на теглене и 5к на пос терминал на 24 часа , на платинум е 5к на теглене и 10к на пос терминал,на бронз е 500еу теглене 2,5к пос терминал.

8. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Limits per day
    Paying in shops, restaurants and online

Bronze level: €3,000
    Silver level: €3,000
    Gold level: €5,000
    Diamond level: €5,000
    ATM cash withdrawals

Bronze level: €250
    Silver level: €500
    Gold level: €2,500
    Diamond level: €2,500

Реално ако искате да теглите по-големи суми с картата трябва да сте Gold+, иначе си е играчка.

Най-изгодно е скрилл в евро, сметка в евро, вип статус(няма значение какъв) - тогава таксата е 3 евро и си теглите по 15 000 на транзакция(май това им е макса?). Това ако играете в евро сайтове. Ако играете в долари oh... well...

Може да миксирате и с neteller разбира се - там няма превалутиране и ви пращат парите във валутата в която ги теглите, но таксата е по дебела - 7.5 EUR.

Последна редакция: 14 януари 2015
  9. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Да,добро уточнение.

Въпреки че повечето хора няма как да стигнат голд или платинум, при положение че още не са вип ;)

10. c0rp1

c0rp1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +15 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Еми ... явно ще ги прежаля въпросните 3.99%, ако не се намери някой в района да има нужда от Skrill balance в долари.

Благодарности на отзовалите се !

11. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    1.Можеш да депозираш в старса, да обърнеш доларите в евро и след 6 месеца ще имаш право да теглиш към банкова сметка в евро без никаква комисионна.

2. Можеш да теглиш от Skrill долари или евра през сървърите на Visa директно във валута без превaлутиране. Има само малка такса. Повечето БГ банки таксуват 1% комисионна, но има няколко без такава. В ЦКБ и Прокредит няма такса. Все пак провери дали не са променили условията са, но до скоро нямаха такси. Правиш си дебитна карта в долари, верифицираш я в skrill и после нареждаш плащане с пос терминал на Visa. (тегли се с номера на карата, не с банковата сметка към която е закачена) . Така ще платиш само $3.45 такса за теглене на skrill.
    3. Можеш да дърпаш или плащаш с картата на skrill , както ти казаха колегите.
    Има и други начини , но тия са основните.

12. c0rp1

c0rp1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +15 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Благодаря !

1. Възможен ли е първия вариант, но парите да си останат в долари? И защо трябва да се чакат 6 месеца?

2. Частта с нареждането на плащане с пос терминала на Visa не я разбрах. След като верифицирам дебитна карта (примерно на ЦКБ) в Skrill, какво точно правя? Не нареждам теглене през Skrill, а ... ?

3. Като гледам, за 10 евро на година, и добрите курсове, които предлагат Mastercard, това май е доста приличен вариант. Някой има ли представа дали и там не се начислява някаква такса ?

Последна редакция: 15 януари 2015
  13. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Това със старса мисля че не е така, когато се тегли първо ти връщат депозираните средства към източника и чак след това теглиш към където искаш по желание. Т.е ако само ще правиш схема няма да стане.

14. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    1. Те могат да стоят в долари, но ПС праща пари с банков превод само в Евро. Безплатно. Трябва да чакаш 6 месеца защото докато не изтекат можеш а теглиш само с методите с който си депозирал, подредбата е във вид на стек. След 6 месеца инфото се занулява. На практика е излишно да се чака, написах го само информативно.
    2. Ами теглиш от skrill към доларовата карта. Влизаш си в акаунта в SKrill и избираш теглене с VISA пишеш номера на картата и по процедурата докрая. След 3-4 дена си получаваш парите в сметката. Те не са преведени с банков трансфер а чрез сървърите на VISA. Тия дето ти ги пращат ги пускат по ПОС Терминал на VISA. Повечето банки таксуват 1% , но както писах има и такива които не го правят. Долари пращаш, долари пристигат . Няма превалутиране. После вече в банките в БГ имат условия и такси за превод и тегления на валута. Но и там има начини да се заобиколят таксите. Тегленето на падеж е безплатно. :)

2. Да супер е офертата. Таксата е 10 еврака на година и толкова. После само за теглене те таксуват. Ама плащанията са безплатни. Ако си много пестелив. Купуваш на познат, съсед или който и да е телевизор, лаптоп, спалня или друго а той ти дава парите на ръка. Курсовете са добри, не съм сигурен но би трябвало да са на Борика. Само си поглеждаш лимитите и вдигаш ако трябва.

15. c0rp1

c0rp1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +15 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Т.е. излиза, че ако си направя карта в USD в ЦКБ и пусна теглене на целия баланс, няма да има надпис "The transaction will be carried out in BGN" и няма да си цакат 3.99% fee? Е то това би било най-добрия вариант. Но от Skrill ми казаха, че независимо дали дърпам към карта или банкова сметка, винаги изплащат в лева ...

16. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Ох твърде много сте писали за нещо, което се обяснява в 10 реда:
    1) Всички тегления от доларов скрил към българска банка, както и към други валути без евро (без значение дали сметката ти в банката е в долари и дали си ВИП) минават през превалутиране първо към лева, после към валутата на сметката.
    2) Всичко това от точка 1 не важи за евров ВИП скрил, където се минава тънко и се получават парите директно в евра при наличие на еврова банкова сметка.
    3) За да се избегне всичко това, се стараеш максимално бързо да станеш ВИП. Ако не можеш - си поръчваш тяхната MasterCard срещу 10 евро на година и си теглиш всеки път максимума на някой банкомат. Таксата ти е 1.80 евро (3.50 лв.) на теглене, като теглиш в курса за деня на банката, от чиито банкомат теглиш. Обикновено е доста близо до централния курс и не се гърбиш почти нищо. Ако си ВИП нямаш нито 10 евро годишна такса, нито 1.80 евро такса на теглене.

17. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,316
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    И си поддържайте вип статуса, защото го отнемат иначе.

18. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    те май само заплашват ?

19. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Не :) Вече е авто и наистина свалят

20. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    а качват ли ниво автоматично или трябва да се пише ?

Сподели страницата