1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Теглене от MoneyBookers

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Mitiozo, 17 март 2010.

1. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Като тегля от МБ към банкова сметка много яко удря курса. Еврото ми го смята по 1.908.
    Към еврова сметка не може да се тегли :(

Споделете вие как оперирате. Има вариянт към кредитна карта в евро, но пък наличната ми е в долари :(

Интересно ми е и ако превеждам евро към МБ, който е в долари пак ли ебава курса?

--------
    Може да се повтаря темата, за което се извинявам.

2. moholovka

moholovka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    126
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ако имаш ВИП акаунт можеш да си теглиш директно в евро.

3. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Kakvi sa usloviata za VIP account?
    P.S. Sorry za latinicata

4. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Условията са всеки месец да депозираш минимум по 5К евро с МБ.

5. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз ползвам Виза Електрон на ЦКБ, добавена като кредитна карта и тегля към нея без проблем.

Относно ВИП, доколкото знам трябва да направиш оборот от 10к еднократно и те сами ти предлагат да станеш ВИП, след това не можеш да загубиш статуса си.

Ако превеждаш от друга валута кам евров МБ ще ти откаснат главата.

6. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    739
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз превеждам от moneybookers евро към банкова сметка лева, какъв процент се губи?

7. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Aз оня ден така преведох и курса беше 1.908

8. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Това ми се струва наистина ниско, при мен е обикновено 2-3 стотинки разликата. Сигурен ли си че нямаш някакви такси от страна на банката.

9. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ами не знам. Бакната е ДСК. Днес или утре ще ходя да ги тегля и ще питам от къде идва разминаването. Но не е само при мен така. Имам приятел който тегли по-големи суми и пак курса му идва някъде там.

10. XaReX

XaReX
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    93
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Сигурно са някакви междубанкови такси, защото аз като тегля от МБ, което ми е в евро към левова сметка в Райфайзен, нямам почти никаква разлика...

11. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +289 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Няма кво да питаш само ще те гледат като извнеземен, има банкови служители (мнозинството) не са чували за moneybookers. Толкова ли не може да загрете защо едно от условията за добавяне на банкова смета в букърса е тя задължително да е във лева ?! Разбира се, че това е точно заради тези 5 стотинки на евро които ги лапат от превалутирането, които ги взимат на всеки. Парите ги лапат от букърса и ако имате онлайн банкиране ще видите в преводното нареждане, че сумата която вие сте изтеглили от букърса към банковата сметка сумата е наредена във лева !

Това не са международни преводи, това са вътрешно банкови и moneybookers има основна разплащатена сметка за България в Райфайзенбанк и за това, който има сметка в Райфайзенбанк той си получава парите най бързо. Не случайно ще забележите, в раздел - теглене на букърса, срещу опцията за теглене към банкова сметка има - 'recommended' и това е именно заради тези 5ст. на евро които лапат защото ако теглите към карта, там има такса от 2% върху сумата за теглене, но тази такса не я взима букърса.

Безплатен обяд няма, а букърса опредлено разибрат как да печелят пари, но когато преминем към евро валутата, тогава тази им далавера ще умре !
    Винаги съм изпитвал голям респект към тази машина за пари наречена moneybookers. И този които я е създал определено много му сече пипето, подобно и на създателите на борсата за залози Betfair.

Последна редакция: 17 март 2010
  12. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    622
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +11 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Разликата идва ако имаш обмяна на валути.Мен еврото ми при депозит отива 2 лв... Навремето си отворих сметка в левове в МБ и още си патя от това...

13. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Изкарваш си master card на MB и ще теглиш от банкомат при 1.95 курс. Лошото е че дневният лимит е 250Е за теглене от банкомат и при за всяко теглене таксата е 1.8Е.

14. slowgrind

slowgrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    177
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Как става тая работа и какви са условията?

15. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Аз малко да ъпна темата понеже ми се наложи да тегля и разликата ми се стори меко казано фрапираща. Имам Вип сметка в МБ , даже е Silver статус и тия дни ми се наложи да направя 3 тегленя към картата съответно 500 , 4000 и 5000 евро. Днес за 4000 евро ми изпратиха 7649 BGN , което ми се стори смешно но все пак това се нарича житейски опит. Въпроса ми е към днешна дата какъв е най-добрият начин за теглене на пари от МБ към банка в БГ , съответно с най-малко такси. Ако направя сметка в ЕВРО ще стане ли ?

Ако има и някакви други варианти от сорта на това да си открия някаква Гръцка сметка например в евро и за по големи суми да ходя до Гърция да си тегля парите или и така няма как да стане ?

16. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Ти пък да си VIP и да правиш такива глупости ?!
    Ако MB ти е в евро си отваряш сметка в евро и си пускаш парите в нея. Няма превалутиране и щеше да си получиш 4000.
    Мисля, че само първия път когато теглиш трябваше да им пишеш за да не превалутират и после само теглиш без да пишеш повече.

17. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    лошото е че им писах след това да ми пускат парите само в ЕВРО. Значи отварям си сметка в ЕВРО , линквам я , тегля към нея и преди това им пиша да ми пращат само в евро ? А сега към БГ сметката не може ли пак да ми пратат в ЕВРО и просто банката да ми превалутира по нормален курс 1.95 а не МБ ?

18. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    То не е само превалутирането. Те имат някаква "застраховка" която да поеме курсови разлики, което в случая с левове няма смисъл, но си я прилагат.
    Мисля, че няма как да ти изпратят евро към левова сметка. Няма какво да се чудиш толкова, отваряш си утре една еврова сметка с карта и си готов.

19. viko

viko
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    116
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Това само за ВИП узерите ли се отнася, ако имам банкова сметка в еуро МБ ще искат ли да се разберем да ми ги пращат в еуро без да ги превалутират :D?

20. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +360 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Само за ВИП-а е - да .