1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by Queen, Sep 21, 2010.

1. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    16
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Hand History for Game 584118358257 (On Game)
    $30.00 USD NL Texas Hold'em - Wednesday , September 22 , 12:59:59 ET 2010
    Table Freeport (Real Money)
    Seat 8 is the button
    Seat 1: AMPOV ( $34.40 USD )
    Seat 2: Hero ( $30.64 USD )
    Seat 4: mexiiii ( $11.41 USD )
    Seat 5: stavroszxz ( $12.48 USD )
    Seat 8: Bird_Flu_Fin ( $30.53 USD )
    AMPOV posts small blind $0.15 .
    Hero posts big blind $0.30 .

Dealt to Hero: :Tc: :Ts:
    mexiiii folds
    stavroszxz calls $0.30
    Bird_Flu_Fin calls $0.30
    AMPOV calls $0.15
    Hero checks

FLOP ($1.20)
    :Td: :Ks: :6c:
    AMPOV bets $0.75
    Hero calls $0.75
    stavroszxz calls $0.75
    Bird_Flu_Fin folds

TURN ($3.45)
    :Qc:
    AMPOV bets $2.40
    Hero calls $2.40
    stavroszxz calls $2.40

RIVER ($10.65)
    :Qd:
    AMPOV bets $7.80
    Hero raises $27.19
    stavroszxz folds
    AMPOV calls $19.39
    AMPOV wins $63.53 USD from main pot
    AMPOV shows :Th: :Qs:
    Hero shows :Tc: :Ts:

2. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +56 / 7 / -3
    Poker Hands:
    префлоп - чек ?!?!?!?

3. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    16
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Poker Hands:
    на блинда съм - кво да направя при 2ма лимпера и извън позиция?

4. JimRaynoR

JimRaynoR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Poker Hands:
    reiz do 1,5?:)

5. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    na koqto i ulica da reiznesh nqma da sgreshish imo
    call na flopa i na turna voubshte ne mi xareswa

6. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    16
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Ако рейзна на флопа - губя всички. Ако рейзна на търна, вече може да ми колне или рирейзна някой дето е по-силен от мен. На ривъра ръката вече ми се е подобрила до фул-тогава рейзвам, защото е най-силната която имам от всички улици. Реално само QT (и KQ) са се е по-добрили също от по-слаба към по-силна и ме бият. 2(4) аута!

7. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    na turna osobeno wsqka spatiq 9 J A ti preebawat rukata taka che tam call mi se wijda mnogo zle,osobeno i 3way ne mi se wijda oferta samo da callwash za da chakash da se pairne boarda ako ne se kwo prawim c/f ? :D

8. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    16
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Poker Hands:
    има безброй много ръце на ривъра,които правят ръката ми безсмислена и няколко, които я правят доста силна. Всяко А, J, 9 и всяка спатия ще ме накарат да фолдна (в голяма чст от времето) при бет на ривъра. И мисля, че ще е правилно. Ако трябва още тук да реша ръката, то трябва да направя такъв залог, че да не им давам имплайд одс да ми колнат. Т.е. какъв рейз трябва да направя, базирайки се и на факта, че играем 3ма а не 2ма и не се знае, кой до кога ще флоутва...
    Ако рейзна до 8$, то този след мен трябва да плати 8$ в 14$ а той е доста шорт. Никой не знае как би реагирал и с каква ръка. Но най вероятно ще фолдне.
    Този пред мен трябва да даде 5,5$ в 14$ и са ни останали по 21$. Спокойно може да си колне и като излезе някоя от картите, които споменах по-горе, да изстреля някакъв бет от рода на 8-10-12$. Т.е. какъвто си иска - и ще е на + от цялата тая работа , щото на търна спокойно може да е на флъш + стрейт дроу (~ 10 аута = 20% = 1/5). Да губи 4 пъти 5,5 (=22$) и да печели 1 път 14$ + бет на ривъра поне 8$. Сметките са приблизителни и доста тънки. Не включват участието на 3тия играч.
    Мога да рейзна и повече - да речем до 10$, но тогава дефинирам доста точно ръката си и ставам лесен за преценка и аутплейване. Ясно е че, че съм на готов стрейт или на сет, което автоматично води до фолд и на двамата.
    Така че е много трудно да се прецени коя е правилната ситуация. Сметнах, че ако изчакам да видя евтино още 1 карта имам следните 2 варианта: ако картата е лоша за мен, мога да колна бет със размер максимум 1/2 пота или да фолдна. Ако дойде ниска карта, която не перва борда, мога да колна бет до 2/3 пота (защото евентуално с 2 чифта би бетнал) или да бетна 1/2 пота ако ми чекнат (пак заради подобен тип ръка у него). Ако борда се пеърне - тогава мисля имам най-голям шанс да направя най-много пари срещу най-много ръце. И съответно губя срещу най-малко.
    Така, че прецених, че кол-а е добър вариант на търна - хем не разкривам ръката си - хем на ривъра действам от гледна точка на човек с позиция...

П.П.: Под аутплейване имам превид - противника ми да вземем правилно решение: фолд с по-слаба ръка, кол с по-силна или с достатъчно силен дроу.

Last edited: Sep 23, 2010
  9. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    bro ako mi kajesh che tova si si go mislil po vreme na rukata she te priznaq za nai golemiq ... :) inache ok shom si imash plan za rukata np no ne mislq che na 30nl xorata si mislqt dori za takiwa raboti viziram oponentite ti,ediniq ot koito e s 1/3 stack taka che ne mislq che trqbva da razsujdawash na takowa nivo osobeno na 30 nl :)

10. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    16
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Poker Hands:
    оооо, не не - не съм ги мислил по време на игра - разбира се. Предимно ги мисля преди играта, някои неща са интуитивни, други очевидни. Абсурд е да се направи талъв анализ за 10 секунди докато се чудиш какво да правиш. Но по някакви мои си наблюдения които съм имал в други ръце, съм забелязал, че рейз на търна или значи голяма слабост, или голяма сила. За да не си издам ръката , която и така или иначе беше доста уязвима, реших да изчакам още малко, преди да разкрия, че съм силен. Иначе като нищо някой още тук ще ме рирейзне до ол-ин и трябва да колна ... и да ми покаже AJ или J9. По-добре да ми чек колне на ривъра или аз да му колна бет на ривъра, вместо ол-ин при условие, че може и да съм бит.

Share This Page