1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by Twitchy, Jun 30, 2015.

1. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +138 / 9 / -3
    Poker Hands:
    Seat 2 is the button
    Seat 1: Player1 ( $32.37 USD ) - VPIP: 22 , PFR: 15 , 3B: 5 , AF: 2.0 , Hands: 5457
    Seat 2: Hero ( $25.00 USD ) - VPIP: 22 , PFR: 18 , 3B: 5 , AF: 2.3 , Hands: 30856
    Seat 3: Player3 ( $23.42 USD ) - VPIP: 29 , PFR: 10 , 3B: 4 , AF: 2.2 , Hands: 332
    Seat 4: Player4 ( $57.06 USD ) - VPIP: 20 , PFR: 14 , 3B: 4 , AF: 2.3 , Hands: 2998
    Seat 5: Player5 ( $25.63 USD ) - VPIP: 26 , PFR: 21 , 3B: 8 , AF: 3.1 , Hands: 681
    Seat 6: Player6 ( $21.63 USD ) - VPIP: 42 , PFR: 19 , 3B: 6 , AF: 1.6 , Hands: 48
    Player3 posts small blind $0.10 .
    Player4 posts big blind $0.25 .

Dealt to Hero: :Tc: :8c:
    Player5 folds
    Player6 folds
    Player1 folds
    Hero raises $0.75
    Player3 folds
    Player4 raises $2.10
    Hero calls $1.60

FLOP
    :2d: :7s: :8h:
    Player4 bets $3.20
    Hero calls $3.20

TURN
    :5c:
    Player4 checks
    Hero checks

RIVER
    :3d:
    Player4 bets $7.46
    Hero calls $7.46
    Player4 shows :Jc: :Jh:
    Player4 wins $24.82 USD from main pot

2. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +54 / 1 / -4
    Poker Hands:
    Кола на ривъра мисля че е спю, не мисля че някога този блъфира, а ако имаше АК, АQ може да пробва да ч/к.

3. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +138 / 9 / -3
    Poker Hands:
    На теория тук трябва да платя с всички топ пеари, но работата е там че с АК АQ ще х/c отколкото да бетне.
    Има и вариянт да му шипна на блъф щото имам QQ JJ тук, но като че ли ще е по добре да му шипна А7s K7s.

4. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +54 / 1 / -4
    Poker Hands:
    Мисля че ще може да презентваш само А4 и 33. Как би играл 87 и сет в тази ситуация? Не мисля че колваш пф с 96с и 64с

5. Tumbleweed

Tumbleweed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    28
    Ratings:
    +85 / 2 / -3
    Poker Hands:
    bet turn

• Like Like x 1
    • Agree Agree x 1
  6. Sefi87

Sefi87
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -1
    Poker Hands:
    Съмнявам се че лошия ще мисли да слага достатъчно блъфове с линията б/ч/б спрямо сайза си на ривъра, за да те накара да му плащаш с всички топпеъри. Той си има сигурно и А4с и 96с на ривера + овърпеъри и не мисля че може да шипваме за валю валета примерно. Не знам колко отваряш префлоп, ама К7с не ти ли е вече прекалено далеч в 3бет дефенда, особено пък с кол, 4бет блъф по - може... И аз бих бетнал търна....

7. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +138 / 9 / -3
    Poker Hands:
    33 не го дефендвам, зависи от вилана на ББ но с/у някои хора нямам 4б рейндж. Специално с/у тоз му флатвам целия рейндж (нямам 4б рейндж). Ту пеарс+ ги бетвам на търна за валю+някои блъфове(главно ъндърпеари и Овъркарти). 96с и 64с вече става прекалено лууз, даже тук като се замисля може да фолдна повече сютед 1-гапар ръце и по-слабите сютед конектори, че този почти няма 3б блъф рейндж.

Освен да се страхуваме да не ни аутдроуне с AK-AJ type hands не виждам много смисъл от бет на търна. Струва ми се че стаковете са такива, че ще го поставим пред фолд/шип ситуация и мисля че ще губим повече от овърпеарите и дори и да х/шипне АК-АJ, колът едва ли ще е ЕВ+ Някой който е по-непаред в тия сметки да каже...

Ако отваряш 50% дефолт рейндж от бутона, в тази ситуация ми е толкова защото има риба на СБ, това са ти към 670 комбинации, на 3б трябва да защитаваш около 38% от тях(за да не те експойтват като ти 3б ани ту) което е около 260 комбинации и К7с-К6с е вече ботъм рейнджа. Отделен е въпросът че винала няма да има достатъчно 3б блъф за да ни експойтва, така че може и да стесним дефенд рейнджът (е това не го съобразих при отиграването на ръката).
    Другото е че на теория излиза, че трябва да блъфкечна ривъра с всички топ пеари, защото стигам с доста широк рейндж на ривъра. Но на практика съм съгласен с невърмайнд, че колът е спю, щото за да го блъфкечна трябва да обръща AK-AJ на блъф, което едва ли е така....

8. rEADy

rEADy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +62 / 0 / -1
    Poker Hands:
    Не ме кефи бет търн , един вид си обръщаме ръката на блъф , а имаме showdown с нея. Ако бетваме търна трябва да бетваме и ривера. Бет на търна с JT,9T,87,22 примерно и чек 88,77,8х,7х. Иначе ривер съм фолд освен ако нямам нещо за противника.

• Agree Agree x 1
  9. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +327 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Фолд пре срещу този. Малко са хората, които блъфират с бет/чек/бет линия и предполагам, че не е сред тях.
    Малък бет търн е добре, защото голяма част от рейнджа, с който чеква трябва да са АК и АQ.

• Like Like x 3
  10. aPoStolCH0

aPoStolCH0
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +14 / 0 / -0
    Poker Hands:
    И аз съм за фолд пре.Незнам защо се обсъждат въобще дефенди на К7с,които да обръщаме на блъф,при положение че човека играе с тот 3бет 4%.Вече ти ще кажеш колко му е 3бет-а в този спот,но едва ли ще е повече от 7-8%

• Like Like x 1
    • Agree Agree x 1
  11. rEADy

rEADy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +62 / 0 / -1
    Poker Hands:
    Е да срещу 4 % 3бет си е фолд , освен ако няма някви супер скандални лийкове като х/фолд 100 % и т.н за голям семпъл.

• Like Like x 1
    • Agree Agree x 1
  12. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +138 / 9 / -3
    Poker Hands:
    Дори по-зле 6%...