1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

таблет

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Pleasure, 11 октомври 2012.

1. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    http://prodavalnik.com/tablet-9-android-4-0-3-cpu-1-5ghz-512-mb-ram-8-gb-nand-flash-i10677983

Трябва ми нещо евтино и г/д с голям екран до 200 лева. Това намерих, за какво ми трябва: WIFI да хваща и за скайп (разговори).

Бюджета е малък за това съм се насочил към китайски таблет не лаптоп.

Ако някой има идея и разбира, да даде мнение ще съм благодарен. За брат ми е, ще ходи да бачка извън БГ за малко време, няма пара, няма лаптоп за това аз искам да му взема нещо с което ще има рвъзка от там и така.

2. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не съм толкова запознат с тези китайски изпълнения, но имах един познат, който ги вкарваше в БГ и за един мой рожден ден май беше ми беше подарил един. Е 2 пъти го пуснах, наподобява айпад, но 3-ти път така и не можах да го пусна. Някакъв дефект даде и така си седи.

3. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    От smartphone не можеха ли да се провеждат разговори чрез скайп? Все си мисля, че можеше

4. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Предполагам, че може, но телефона му е някаква избушена Нокиа от ти с първи симбиън и не е много ок ;)
    Иначе да, поемаш си риска като взимаш такъв китайски, може да изгори и след 2 дена, но май ги правят да издържат поне година :D

5. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не знам как вървят китайските, но според мен по добре обиколи заложните къщи и си виж за някой марков. Че е краден и оставен от някой изпаднал комарджия или наркоман е ясно, но ти ще си видиш дали работи и ако работи мисля че ти е по оферта отколкото някакво китайско менте без никаква идея колко ще изтрае!

6. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Тия умрелите китайци вървят по $70-$80 и са пълни боклуци. Ако все пак рещите да купите, вземете го от добър магазин с гаранция. Така от ръка, все едно си хвърляш на вятъра парите. Вземат ги от такива места и ги препродават. Ама това са боклуци.
    http://dx.com/c/laptops-tablets-1499/tablets-1409?sort=price&sortType=asc

Ако брат ти отива в бяла страна, дай му 100 евро да си купи от там.
    ЕТо например нещо което става, за 150 лири е чудо.
    http://www.ebuyer.com/338360-lenovo-ideapad-k1-tablet-pc-m715luk
    За 200 долара -200 лири има таблети с NVIDIA Tegra 3 Quad Core и нетбуци с Atom процесори.
    http://www.ebuyer.com/388913-asus-google-nexus-7-tablet-pc-90ok0mi1100550u
    За 200 лева по-добре вземете стар но добър модел с Андроид 2 или 3, например някакъв Archos.

Последна редакция: 11 октомври 2012
  7. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз купих подобен, 7" от Америка за сестра ми. Върши идеална работа, много е удобен за facebook, skype, някви игрички, филмчета, музичка, абе за нея беше идеално щото тя друго и не ползва. Ако имаш претенции за нещо по-функционално, по-добре се насочи към марковите таблети. Правят досадни бъгова тия, някои мои приятели си взеха и явно не случиха на модел и се наложи да ги връщат. Говорил съм през него по скайп и макар камерката да насичаше леко се изненадах от качеството на картината. Имай впредвид, че не са от най-издръжливите машинки и във всеки един момент може да се скапе!

Edit: Да, по-добре да си купи от там защото са мнооого евтини, а и за тия пари може да си вземе нещо по-добро !

Последна редакция: 11 октомври 2012
  8. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Честно казано нямам му доверие какво ще вземе, ако му дам парите на ръка :) Предпочитам аз да му го купя и да му го дам да го ползва.
    Ето това ще взема, другата седмица, има си гаранция и изглежда добре. Пък и един приятел има същото и каза, че до момента няма забележки.
    http://www.pctableti.com/таблети/android-4-di

9. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Таблет без име от псевдо магазин.

10. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Че те повечето китайски нямат име :D Все още ще го мисля, сега ще излизам така или иначе на един курс съм и ще видя какво има из заложните къщи

11. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,316
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    toxic, най-лесното е да го напишеш това :)
    Обаче конкретен модел таблет за бюджета на човека не си предложил. 150 паунда му идват почти двойно на бюджета.

12. 2easy4me

2easy4me
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    165
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ето ти малко опит от мен.

Преди година си взех Samsung Galaxy Tab 7' - машинката е супер, но я продадох, тъй като не ми вършеше работа и просто след 2рия месец стоеше вкъщи и събираше прах.

Относно скайп разговори - по онова време таблетите (или поне моя) не можеше да прави разговори, просто скайп апликейшъна не го предлагаше.

По същото време се наложи да купя още 1 таблет за близък човек, заминаващ в чужбина. За $70 докарах един от Китай, като на митниците имах ЕБАСИ проблемите... реално имаше шанс властите да ме задържат, защото тъпите китайци бяха написали, че пратката е някъв ebook четец, който струва $30 (Нямам идея защо така бяха решили да направят, после като се свързах с тях ми обясниха, че е за мое удобство, за да платя по-малко на митниците ... wtf бе китайци ненормални). Гадното е, че на митниците си имат явно някакви таблици и гледат кое колко средно струва... както и да е, разминах се.

Относно китайското чудо - работеше доста добре, дойде с накрайник за включване на USB и интернет кабел (самсунга нямаше такова лол). В USB-to каквото и да сложиш - работи.. мишка / клавиатура, опитах дори с охладителната система на лаптопа :D

Общо взето попаднах на доста добър модел, който работи и до сега... но напълни ли му се паметта започва да бави и си трябва преинсталация. Имам познати, които решиха, че и те искат таблет за $80, но не случиха на добри...

Батерията в началото се държеше добре като за тази цена, но в момента работи по 1-2 часа. Ако си пуснеш филм, тъкмо на най-интересното ще загасне :D

Късмет

Последна редакция: 12 октомври 2012
  13. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да, така е ако попаднеш на някакъв читав доста доволен ще останеш, но има и много които на втория ден ще изгърмят.
    За това гледам да има поне гаранция или да им го върна там в 7 дневен срок :D Минах през две заложни къщи имаше само 1 в едната и беше 40 лв... пишеше нещо irobot :D

14. kyoMIS

kyoMIS
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    231
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Батка това е прахосмукачка. :D

15. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Не може да се вземе от България читав таблет за 200 лв, тука търговците са печелбари. То за 200 лева няма какво толкова да се измисли.
    Добре, нямам време, но ще се прежаля.

Най-евтиния вариант с добър таблет е Kindle Fire, ама трябва да се купи от Америка.
    http://www.amazon.com/Kindle-Fire-Amazon-tablet/dp/B0083Q04IQ
    Няма камера и микрофон, но може да се върже допълнително.
    Оригинално няма скайп, но може да се сложи от маркета на Андроид.
    Излиза малко над 200 лева, но Америка е далече. :)

Вариант 2, китайски но брандиран таблет, купен от чужбина.
    Например нещо такова.
    http://www.ebuyer.com/386278-sumvision-astro-7-tablet-pc-astro-7
    Защо от чужбина?
    Там са дъжни да дават 1, 2 или 3 години гаранция и да я обслужват.
    За това стоката се подбира, нямат сметка да продават боклуци.
    Не може като в България да те пратят да пиеш една студена вода.
    Каквото и менте да е, трябва да работи 2 години, това е.

Вариант 3. Ако ще ползва само скайп и нищо друго не му трябва, има едни скайп телефони с WIFI. Повечето от тях може да се хакнат и да се ползват и като SIP телефони. Марковите са скъпи около $200. Има някакви ала бала по $50-$100, ама не и в България.

Вариант 4. Смарт GSM с опция за скайп.

Вариант 5. Втора употреба лаптоп или нетбук. От 100 до 200 лева.
    По форумите има много, но е пълно с дефектни и преди покупка трябва да се направи сериозен тест. Ако намериш от приятел с гаранция, това е друго.
    Има много тука.
    http://prodavalnik.com/ads/?q=atom&search[filter_float_price%3Afrom]=%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D0%B0+%D0%BE%D1%82&search[filter_float_price%3Ato]=%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D0%B0+%D0%B4%D0%BE&search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[filter_enum_price]=price
    Ако не си в час с компютрите по-добре е да купиш втора употреба от фирма с гаранция. Дават 6 месеца гаранция.
    Има много вносители на техника втора употреба.
    http://pcvtoraupotreba.start.bg/
    За предпочитане е IBM в краен случай Dell.
    Нещо от рода на Intel Pentium M 1700MHz, RAM 1024MB DDR HARD 40GB
    Това например. С магнезиево шаси, стар но истински лаптоп.
    http://www.rmania.net/laptopi-ibm--thinkpad-t42-1196.html
    Има и 12", те са по-компактни. Някой провават и докинг станции и порт репликатори за без пари към лаптопите. Хубаво е рама да е 1GB, ако не е искай да ти добавят.
    Тая рам е много евтина, без пари е.
    Минус е, че няма да имаш батерия.

Вариант 6. Намираш един мангал, наркоман или някакъв сульо да купи на изплащане на свое име, каквото пожелаеш. Даваш му 20-30% от цената.

Не знам в България дали има такива, но навън са ми предлагали.
    Влиза бродягата в магазина и ти купува каквото му поръчаш.
    Плащаш 50% от стойноста на стоката.

Последна редакция: 12 октомври 2012
  16. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6