1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Сделката ни в 7777.bg през този месец е с главозамайващо value и е най-доброто ни предложение от последните няколко години! В комбинация с двата варианта за софтуер и VIP съпорт горещо препоръчваме на всички наши играчи да се преориентират към игра в тази зала. За повече информация ни пишете по имейл на grindsupp@gmail.com или по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Стратегът винаги смазва Тактика от jully

Стратегът винаги смазва Тактика от jully

1. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    661
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +92 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Бан Газават.

:) Супер Юли :)

п.п. викайте ми кирчо

2. I3betyoufold

I3betyoufold
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    53
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    По-добра статия не бях чел:)Мен определено ме накара да се замисля тази статия.

Още веднъж браво на автора.

• Useful Useful x 1
  3. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,554
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +134 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря ви!
    Много се радвам, че съм бил полезен.

4. leopad70

leopad70
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +9 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Тази статия(и много други) е една от причините всеки ден да влизам тук!Този сайт за мен е номер1.Благодаря Ти Юли:)

5. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,554
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +134 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Хората като теб (отворени и готови за промяна) ми показват, че мечтата ми е реална, не само в моята глава и има полза от труда ми!
    Благодаря ти за силните думи и за подкрепата!

6. Beck

Beck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    210
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +147 / 5 / -12
    Покер ръце:
    Четейки тази статия успях да си задам правилните въпроси, на които отговора не беше за жалост това , което правя в момента. Определено ме накара да се замисля по-дълбоко и да открия правилния път за мен.
    Благодаря !

7. Clark

Clark
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    394
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +99 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Дори и да си мислите, че в момента играете само заради парите, ако си повтаряте по 200-300 пъти на ден "Аз обичам да играя покер" или "Покера ми доставя удоволствие", или и двете, то не след дълго, ще си препрограмирате ума и ще започнете да играете не само заради парите, а и защото обичате играта. Аз съм имал периоди, в които въобще не ми се е играело. Играех на сила. Играех за пари. Търсих ден и нощ начин да върна тази страст към играта, която имах, когато започвах да играя. Е, това е начина.

Другото, което върна любовта ми към играта, е непрестанното развиване на покер уменията ми. Например днес ми хрумна една идея. Много добра, според мен, идея за това как да играя по-оптимално. Преди да ми хрумне идеята се чувствах уморен, направо скапан от 2 часа чистене на сняг, но като се сетих за това определено нещо, веднага забравих за умора, за сън, за всичко. Изпитах огромно желание да седна да играя, да пробвам тази нова идея, да тествам дали наистина е толкова добра, колкото си мисля, че е. Сега вече е късно вечерта, играл съм близо 9 часа и реших най-накрая да си легна. Да ама не.. Не мога да заспя. Тази промяна в играта е толкова добра, че просто искам да играя 24/7.

Първата техника е изключително лесна за изпълнение, но има и също толкова изключителен ефект. Повтаряйте си тези утвърждения в продължение на 2 седмици всеки ден по 5 минути 3 пъти на ден и ще се убедите сами.

Хубава статия. Много се радвам, като виждам и други хора като мен. Хора, които помагат без да искат нищо в замяна. Помагат, просто защото са добри хора. (тук май направих комплимент не само на автора на статията, а и на себе си хахаха)
    Jully, продължавай да правиш това, което правиш, пък дано успеем да пробудим желанието и в другите да помагат. Да допринасят за общото благо на нашето мини общество. :)

Последна редакция: 8 март 2015
  8. gosuboy

gosuboy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    59
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Финансовата грамотност е хубаво нещо,но за страна като нашата,където царуват корупция,мафия,беззаконие,смятам че не помага с кой знае какво.Да,в идеална среда,където нещата зависят основно от това колко предприемчив си,и колко съобразителен си,една финансова грамотност би ти била от голяма полза.Иначе хубава статия,well done Jully

Последна редакция: 10 март 2015
  9. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,967
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +950 / 40 / -126
    Покер ръце:
    Аз вчера я видях темата, голям пропуск, доста вълнуващо четиво и какво мога да кажа, респект и евала си е направо малко. Не мога да скрия обаче, че се комплексирах и то доста. Истината е, че в предвид и стандарта в България и доходите, за повечето покер играчи да постигнат това което ти в самото начало си постигнал не зависимо, че тогава игрите са били много по доходни, но по 40 стака средно на месец на 50нл с рейкбека си е страхотно.

Впечатлен съм и от това, че (ако не се лъжа) при теб никога не е имало големи сривове и започване пак от нищото и това е защото си банкрол нит, а това е най-хубавото нещо и това не само заради протекшъна от фалит, но и заради стреса, който така е много по малък, а всички знаят колко е вреден този стрес за здравето.

Това съм сигурен, че ти е помогнало да се развиеш по бързо и да прогресираш, дълбоките банки си дават спокойствие и по малко нерви в гадните рънове.
    Много вдъхновяващо четиво, но за риба като мен направо се комплексирах :p

Дано скоро да имам възможност да си наема ментор и всичко да се промени.
    Мисля, че и други играчи които са се лутали дълго време са постигнали нещо, чак след като са взели уроци, това освен получените знания действа и доста мотивиращо, да искаш да се докажеш и пред ментора си.

А тази книга на Ryan Fee, аз я бях напечатал на хартия и я четох, но трябваше да я чета няколко пъти, за да се запомнят по добре нещата, аз не го направих, тъпо е да се оправдавам с това, че защото не играя на тези нива, но те игрите така се промениха, че тези неща в книгата те са приложими и за най-ниските нива си мисля.

Въпроса си ми е тъй като и игрите се променят, дали тази книга е все още актуална и ще помага на 50-100нл ? Говоря само за стратегическите съвети, за математическите то е ясно, те са си закон !

10. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,554
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +134 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря ти Христо.
    Това което казваш за банкрола е точно така, не само съм банкрол нит, аз съм мега банкрол нит :)
    Това наистина е едно от нещата, което ми е осигурявало нужното спокойствие, без това спокойствие, нещата са доста по-сложни, поне за мен. Скоро мисля да направя материал за банкрол мениджмънт и да споделя няколко насоки, които мисля че ще са доста полезни за част от играчите и които ще накарат някой хората да се замислят какви предимства им осигурява подходяща стратегия свързана с банката им.
    Книгата я четох преди много години и не мога да дам на 100% адекватно мнение как тя ще се съпостави с днешните игри, затова не бих коментирал това.
    Мога да кажа обаче, че винаги ще е на мода да отделяме време да се учим и да се развиваме, да ставаме по-добри, по-качествени и непрекъснато да разширяваме вярванията си (знанията си) и да се учим от по-добрите.
    Откъм книги за покер, горещо препоръчвам.
    1) Mental game of poker - Jared - Ментал книга.
    2)Aplications of no limit holdem -Техническа.
    Ако знаем и прилагаме тези две книги имаме много стабилна основа да играем нива над 1к нл!
    Не казвам, че е лесно да се приложат :)
    Но поне така знаем от къде да учим, което според мен това е много важно.

11. palanzata

palanzata
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +6 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Jully, поздравявам за поредното добро попадение и за себераздаването във всички твои материали! Говорейки за покер, финансова грамотност, инвестиране и т.н много бих искал да се свържа с теб по някакъв начин... мобилен телефон, skype (kiki_player11), както ти е удобно. Благодаря :)

12. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,554
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +134 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря!
    Пиши ми в facebook: https://www.facebook.com/misli.bg

Последна редакция: 15 март 2015
  13. dudu343

dudu343
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    2
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Евала жив и здрав :)

14. antipraslak

antipraslak
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    128
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +30 / 3 / -9
    Покер ръце:
    gg

15. Shany

Shany
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    59
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Отлична статия! Кара те да се замислиш за неща за които обикновено не си даваш сметка.
    Благодаря!

16. ivaylo666

ivaylo666
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    78
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +21 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Много добра статия наистина ,поздравления! Аз от много години чета подобни книги и мисля в тази насока, но поради една или други причини не успях да направя всичко което исках( поради факта че живея в USA и разходите ми са 5 -6 к долари на месец + всичко е много по скъпо и сложно тук) именно затова се прибрах наскоро в БГ и мисля да изпълня всички тези неща за които мисля от доста време. Важна част от успеха на всеки индивид е средата в която се намира и хората с които контактува. Би било интерсно да се направи една такава група тук в която да се дискутират подобни теми стига да има заинтересовани.
    п.с. Търся книгата Най-богатия човек във Вавилон откакто попаднах на статията но се оказа ,че я нямат никъде вече и издателя не я преиздава засега( поне така ми казаха в Хеликон ) ако някои я има и продава бих я закупил,
    Поздрави и продължавайте с добрите статии!

17. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    933
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +461 / 6 / -4
    Покер ръце:
    Мисля, че мярнах въпросната книга скоро в Orange Center.

18. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,678
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +494 / 11 / -11
    Покер ръце:
    Юлката има доста копия от нея, ако не се лъжа :)

19. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
  20. Shany