1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Стратегът винаги смазва Тактика от jully

Стратегът винаги смазва Тактика от jully

1. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,151
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +11 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Admin submitted a new resource:

Стратегът винаги смазва Тактика от jully - Grinders.org

Read more about this resource...

Последна редакция: 20 април 2015
  2. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    #inspiration by Jully :)
    very good.

3. poverty

poverty
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    21
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    много добро!

4. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Спирайте покера!

5. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Когато разбрах какво искам от покера, той за мен се превърна в нещо много по-хубаво. Именно той ме захранваше с парите, които ми бяха така нужни за инвестиране. Покера за мен беше, страхотна тактика (инструмент) в цялостната ми стратегия за това, да бъда финансово независим. Определено го препоръчвам на хората, които изкарват добри пари от него или могат да изкарват ако искат!
    Когато придобих базова финансова грамотност + парите от покера, само за две години успях да постигна целта си.
    Без финансовата грамотност нямаше да я постигна никога.
    Без парите от покера вместо за 2 години, сигурно щяха да ми трябват поне 10 години.
    Така че съм много благодарен на този мой скил и изобщо не съжалявам че толкова много години съм играл тази невероятна игра.
    Просто не искам да ме разбирате погрешно, че мразя покера или нещо подобно, точно обратното, много съм благодарен, че съществува и за всичко на което ме е научил.
    Покер играчите, можем много лесно да направим транзишън към бизнес или към инвестиране, защото покера е много чиста форма на risk menagement.

Последна редакция: 26 февруари 2015
  6. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Интересно, много интересно!
    Напиши няколко думи за тая финансова грамотност, ако не е тайна. Какво е? Що е? :)

7. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Убедихте ме. Спирам покера.

8. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    'начи, Юли не че нещо, ама говориш за финансова грамотност, пък дискредитираш една от основните си инвестиции ... мхм.

Ей го само в тази тема вече 6 човека прецениха, че ако имат 1к под възглавничката всяка сутрин скипват покера -> Grindersbg.org (-6) :)

Последна редакция: 26 февруари 2015
  9. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    toxic: Под финансова грамотност, имам предвид да разберем как работят парите.
    Базови знания за това как работят парите и защо едни хора имат много, други малко.
    Като интересен факт вече 50% от парите са в 1 % от хората :)
    Ако искаме да имаме пари е хубаво да знаем правилата на парите.

В тези две книги има всичко което ни трябва, за да имаме солидна база:

http://www.helikon.bg/books/95/-Най-богатият-човек-във-Вавилон_171386.html

http://moneymasterthegame.com/

Разтърсих се и намерих аудио версия на книгата безплатно, ако не ви се дават пари да си я купите.
    Препоръчвам ви да си я купите, в нея има много графики, също така парите отиват за благотворителност. :)
    https://www.youtube.com/watch?v=LLMlb46CbqA

Митко, моята мечта е да накарам хората да погледнат нещата от друга гледна точка, да се замислят какви искат да бъдат наистина, да се стремят да бъдат най-добрата версия на себе си.
    Давам всичко от себе си, за да правя качествени материали, които карат хората да се замислят!
    Ако целта ми беше да ви взимам парите, повярвай ми нямаше да пиша такива неща.
    Когато разбрах какво искам от тази игра (пари), станах най-добрият играч който мога да бъда, защото видях, че големите пари в покера са във високите нива. За да играя високи нива трябваше да стана по-добър играч, за да стана по-добър играч, трябваше коренно да си променя мисленето.
    За това съм тук, за да дам различна гледна точка, която може да промени на някой мисленето, както имаше хора които промениха моето.
    Единственият начин да станем добри покер играчи е като променим мисленето си за играта!
    Grinders.org за едни хора е просто един "посредник" за добри сделки, за нас е много повече от това, ние всички сме едно чудесно общество и мисля че трябва да си помагаме както в покера, така и във всяка една сфера от живота. Да се развиваме заедно и да се дърпаме нагоре. Предпочитам един от нас да намери това което наистина обича и го прави щастлив, на страниците ни, отколкото да е нещастен и да ни носи рейк опитвайки се да свърже двата края, псувайки колко е тежък живота и как покера е ужасна игра, но няма друг начин.

Последна редакция: 27 февруари 2015
  10. s7eL

s7eL
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    69
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +3 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Тежки думи на истина :)

11. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Като цяло не лощо четиво Юлка, само искам да разясним няколко момента:

Значи си свободен да правиш всичко (което обаче явно не струва значителни средства), навсякъде (стига да не е много отдалечено, защото ще е скъпо пътуването), с всеки (стига и той да иска да го прекара с теб ... освен ако не го отвлечеш и затвориш в мазето си)
    т.е. свободен си да се разхождаш в Южния парк но не да караш МакЛарън П1, свободен си да ходиш в Скара бар-а, но не и на Ultra фестивала в Маями, може да прекарваш времето си с когото искаш но не и с Майкъл Джордан.
    Примерите умишлено са преувеличени за да се разбере гледната точка.

Идеята тук не е да хейтна а да обясня, че понятието "пълна сбобода" е имагинерно и в реалния ни живот не може да се постигне, единствения начин за социално животно, като човека да бъде наистина свободен е ако може да живее без нужда от нищо и никого, в пълно щастие само със себе си а както е казал Аристотел такъв човек е или звяр или Бог.

П.П. Повечето от покер играчите, които познавам имат крещяща нужда от базова финансова грамотност, Юлката е прав, че вероятно е смислено да я потърсите.

12. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Pro2type:
    Пеничка, напълно съм съгласен с теб!
    Не мога да го кажа даже по-добре, евалата брато :)

"" Идеята тук не е да хейтна а да обясня, че понятието "пълна сбобода" е имагинерно и в реалния ни живот не може да се постигне, единствения начин за социално животно, като човека да бъде наистина свободен е ако може да живее без нужда от нищо и никого, в пълно щастие само със себе си а както е казал Аристотел такъв човек е или звяр или Бог.""
    Това беше много силно, много ми хареса!
    Ще го използвам в някоя статия, много добре казано :) , за авторските права може да "измислим нещо" сега като се позатопли времето ахха :) :)

13. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Няма никакво значение какво, важното е как. С други думи в какво инвестираш не е от голямо значение, от значение е как инвестираш. Не мисля, че е коректно да се противопоставят неща, които са идентични като аспекти. Дали е наука,лечение,изкуство,образование, покер, спортс бетинг или "реален" бизнес( хиляди възможности за такъв) е все едно. Когато знаеш КАК! Мотивацията да правиш нещата, с които си се захванал може да бъде различна за всеки. Ако вас ви мотивира правенето на пари, друг ще го мотивира обучението на хора, трети изкуството, четвърти спасяването на животи( хора, животни).
    Тъй като статията е насочена към конкретен сегмент от обществото, който се отличава с определени характеристики и извежда заключение в посока, финансова грамотност за правенето на още и още пари, много би ми било любопитно да прочета продължение с конкретика, но едва ли ще имам подобна възможност( и то съвсем разбираемо няма да се случи).
    Мисля си, че Стратегът трябва да бъде извор на мотивация във възможно най-много направления, а не просто ограничен в правенето на пари и финансова култура. Нали големия набор от тактики изгражда цялостната стратегия?!

Поздравления за разширяването на тематичния кръгозор!

Последна редакция: 27 февруари 2015
  14. webber

webber
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    64
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря за статията jully! Наистина провокира всеки да се замисли дали следва правилните цели и какво следва, след постигането им.

15. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ngl11: Благодаря. Съгласен съм с теб. "Мисля си, че Стратегът трябва да бъде извор на мотивация във възможно най-много направления, а не просто ограничен в правенето на пари и финансова култура. Нали големия набор от тактики изгражда цялостната стратегия?!"
    Това с парите и финансовата грамотност е просто пример (доста горещ, както виждаме :) )
    Стратега, наистина е извор на мотивация в каквото пожелаем. Много се радвам че мислиш така.
    webber : И аз Благодаря, радвам се че си се замислил над това, онова :)

16. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    С риск да разваля хубавата дискусия, не мога да не споделя моя опит:

Аз лично спрях покера и си инвестирах парите тук: https://pokeram.com/video

Колебаех се дълго, но видеата ме убедиха категорично и сега парите работят за мен!

От време на време обучавам хора, за някой лев отгоре.

17. paev10

paev10
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    194
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ..

18. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    @off

Това прилича на HYIP пирамида. Структурата е същата. Съмнявам се парите на депозиращите да се разиграват по покер масите. Имай едно на ум.

19. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    :D :D :D