1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Strange idea or total madness :)

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Pro2type, 23 януари 2013.

1. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Merge)
    $50.00 USD NL Texas Hold'em - Wednesday , January 23 , 12:35:41 ET 2013
    Table Waimea Bay XII (65854354) (Real Money)
    Seat 3 is the button
    Seat 1: Player1 ( $15.00 USD )
    Seat 2: Player2 ( $50.00 USD )
    Seat 3: Player3 ( $63.13 USD )
    Seat 4: Player4 ( $101.51 USD )
    Seat 5: Hero ( $110.78 USD )
    Player4 posts small blind $0.25 .
    Hero posts big blind $0.50 .

Dealt to Hero: :8s: :8h:
    Player2 checks
    Player3 raises $2.25
    Player4 calls $2.00
    Hero calls $1.75
    Player2 folds

FLOP ($7.25)
    :2d: :Kc: :7d:
    Player4 checks
    Hero bets $5.00
    Player3 calls $5.00
    Player4 folds

TURN ($17.25)
    :4s:
    Hero bets $12.00
    Player3 calls $12.00

RIVER ($41.25)
    :5s:
    Hero checks
    Player3 bets $24.00
    Hero ???

Здравейте,
    въпроса ми на пръв поглед изглежда тотално идиотски(може би не само на пръв поглед) но все пак да кажете безумно ли съм се левелнал тук.

Значи човека е 25/17 за 670 ръце, като изолирва доста широко а в случая с постър би трябвало рейнджа да му е още по-широк.

По принцип с/у донк бет нямаме инфо какви са тенденциите му, за 1 случай е платил. Агресията му е намаляваща към ривъра, като е в нормите на стандартното, по принцип от позиция С-бетва много и барелва много, а префлоп 4-бетва много за това предпочетох да лийдна.

Бележки:
    - рейзва х2 с/у донк бет (когато и той е бил колър) сет на силно координиран борд.
    - само плаща с/у УТГ от блиндовете с АКо и на 239-К-6 борд ч/колва 3 улици.
    - като префлоп рейзър извън позиция ме ч/мин-рейзна, бетна близо до пота и шовна(пот бет) АQ на 334-8-9

Имахме ясно изразена динамика с въпросният играч, като той всячески се опитваше да ме надиграе, като понякога успяваше и общо взето си разменяхме удари, без ясно изразен победител.

Като цяло филма идва от там, че от флопа и търна рейнджа му се дефинира като средна по сила ръка а този бет на ривъра е несвойствен за такъв човек с този рейндж, мислите ли, че по-скоро е тин валю бет от пропуснат дрол обърнат на блъф ?

П.С. Другият префлоп колър е 35/20 за 250 ръце, доста агресивен, не обича да фолдва на с-бети 33%(от 12 пъти) и дори по-малко, когато е в позиция, чек/рейзва с-бети 25% и донква 6%. Това да си призная не го видях по времето, когато стана ръката и го отчитам като грешка.

Последна редакция от модератор: 24 януари 2013
  2. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Харесва ми отиграването ти. Бих бетнал повече на търна (около 14-15, особено срещу въпросният човек голям бет е доста по-добре защото ако ни колне търна увисваме на ривъра). Ръвъра съм чек фолд. Изобщо не ми харесва големината на бета му. Доста повече бих се филмирал ако ми бетне 38 примерно.
    Бих ч/ф ривъра и ще го наблюдавам за напред да му чеквам ривърите като изпусне дров да видя дали блъфира в такива спотове и да придобия рийд за него.

3. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Както си описал Player3 ми харесва скуиз/5бет шов, щом 4бетва лайт, особено с постър. Може и кол заради дълбочината ви с Player4 и релативната ти добра позиция, но не отписвай скуиза като добра опция.
    Няколко неща биха ми направили впечатление, ако съм на мястото на Player3:
    Ако с-бетвам и барелвам много, защо ще ми лиидваш монстър, при положение, че Кхай борд е обикновено барелван още по-честотно?
    Когато се лиидва 3 уей и първоначалния рейзър e по средата, обикновено се прави, за да го поставиш в трудно положение, защо ти е ако си силен?
    Борда е сравнително сух, така че не те плашат много търн карти, защо тогава не дадеш възможност на агресивния Player4 да се включи в екшъна като изиграеш максимално стандартно флопа - демек запазиш рейнджа си максимално широк, ако си много силен?
    Какъв К може да имаш, с който да не си скуизнал в този префектен префлоп спот?
    След като се запитам тези неща от позицията на Player3 много рядко ще те поставя на топ рейнджа ти и бих заемал неговата линия и с доста чисти флоутове.
    Така започва прожекцията на филмите:) затова ми харесва и скуиз префлоп най-много:)

4. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И на мен не ми харесва донка на флопа. Това е борд който ще бъде сибетван 100% и няма никаква логика да го лийдваме, особенно с ръка която има 2 аута за нътс. В очите на Player3 си винаги слаб и ако ги мисли нещата, ще те експлойтва с флоатове и рейзове. Чек/кол флоп, така ще видиш и другият играч дали има нещо, ако плати той, сме фолд

5. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Донк на флопа е безумно слабо, като вземем в предвид това, че човека сбетва и барелва много. Трябва да имаме много сериозен рийд за да го направим и то да сме наблюдавали точно тенденциите му срещу лийд, за да смятаме, че има някакъв шанс да е с по-високо EV от чек/кол.

6. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    И аз не харесвам дбет на флопа. Чек/кол или дори чек/фолд на флопа имо.

Сподели страницата