1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Stars 6max Blind Play Ultimate Power Video

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Brobebrato, 24 октомври 2014.

1. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    http://youtu.be/zqzW4Uy-hNs

Реших да направя нещо интересно,
    буквално "off the bat " и бях доста дезориентиран в началото на видеото.
    Идеята мисля е доста силна и за себе си мисля да я тествам.

Добър начин е да осъзная колко кликам бутони по време на игра (сега кликах рандомайзера).

Давайте свежи мнения по формата и по-определени мои игрови предположения (предполагам няма смисъл да задълбаваме много, защото ще трябва да solve-неме играта...)

njoy

p.s. Как да го направя да се вижда thumbnail на видеото, а не линка ?

2. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Добре де, но става малко объркване така, примерно в ръката СБ вс БТН дето 3бетнахме и ни се падна топ 3% на флопа А32tt, търна да чек/фолднем, щото това идва обратно на логиката, когато играем рейндж.

примерно на флопа топ 3% са ни АА или 45с, на търна ботъм 10% са 0.5 комбота от тея нътсове, значи трябва да продължим да го играем отново.

Според мен за следващото ти упражнение ще е готино да изброяваш ръцете, които се падат в процентите от рандомайзъра, така ще се добива още по-ясна представа как да се играе. (може би 2таблинг ще е по-добре)

Последна редакция: 24 октомври 2014
  3. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Да, разбирам те, така е по-правилно.

Аз прилагах обратното, ако продължаваме с 60% от ръцете си, 1-60 продължавам, като в тези 60% са включени и валю и блъф частта на рейнджа ни.

Изкефи ме идеята и реших да я тествам веднага,
    предполагам, че не се разбира особено какво се случва ?
    Ще я тренирам и след време ще пробвам пак да направя видео :)

Давайте още мнения, някой от вас пробвал ли е да направи нещо подобно ?

п.с. т'ва видео е поздрав за Юлката :)

4. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Не ми стана ясно само като отваряме УТГ например и се падне 1, дали това е ръка топ 1% или просто една рандом ръка от УТГ рейнджа ни.
    И когато имахме май пак 1% за префлоп спота , защо трябва да хвърляме пак зара при положение, че сме топ 1% или просто като се падне 1 то е ръка от рейнджа а не топ 1%.
    Иначе беше яко как ги ownvashe без да си гледаш картите :)

П.С. Как се казва програмата дето хвърляш зара? (и как пускаше зара, програмата има хот-кей сигурно ? )

P.S. За youtube пускаш линка без накрая &feature=youtu.be , аз поне така го направих.

Това, което предлага Miserry също ще е добра идея да се казват ръцете, които попадат в тези проценти.
    https://www.youtube.com/watch?v=zqzW4Uy-hNs

5. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    xaxa,човек без работа :p

Tова което казва Ицо да изброяваш ръцете ще е много добре,ако го направиш :)

6. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,011
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +252 / 27 / -33
    Покер ръце:
    Брото президент

7. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Доста е забавно! :) Според мен е добра идея 1 да отговаря на топ 1%. Другото, което си мисля е, че трябва да си играеш рейнджа според бордовете. Да кажем си отворил утг, колнал те е ББ и идва добър флоп за твоя рейндж. Примерно 223 и стратегията ти е да барелваш 70/70/70 по улиците, съответно ако ти се падне число до 70 барелваш, ако не чекваш. Друг спот отваряш утг и СБ те 3бетва ти си кол и идва флоп - JTQss, ББ чеква и си ти, логично е да си доста агресивен - определяш си с какви честоти ще барелваш улиците и хвърляш зара. :) Също флопа може да е много добър и да кажем да го сбетваш 80%, но да дойде ужасен търн за теб или много добър за рейнджа на опонента и съответно да си променш плана на чек с целия си рейндж или да продължаваш да бетваш с много тесен рейндж. Благодаря, че сподели, Бро. :)

8. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:

Да, трябваше да формулирам концепцията преди да почна, но не ми се занимаваше. Все пак беше за опита. Но иначе това, което прилагах беше ако съм УТГ и на зара се падне число от 1-18 съм опън, и 1% е топ 1 % (спомням си че ми се падна за 4бет 1% и се израдвах как са ми дошли Аса :) ).
    Иначе вътрешно не ме кефеше да се комитвам и за това рънвах зара на всеки екшън (гембъл да има)
    Мисля, че трябва зара да се рънва 1 път на улица, но ще го помисля.

Нали :)))

Иначе това, което казваш Весо, се опитах да го приложа за всеки спот индивидуално.
    Със сигурност ако се гледа пак видеото, ще се видят по-ясно някои отигравания, но то е толкова хаотично, че надали си заслувава.
    Аз и за това казах, да коментираме някои мои предположение и не мисля, че в този момент ще е добра задълбочена дискусия. Но все пак може да пробваме, за да видим дали може да е качествена.

Ако ви се занимава извадете 2-3 предположения и да ги обсъдим.
    Със сигурност доста са ми неадекватни - и тук ще идва валюто си мисля.

Незнам дали ще ми остане време да го помисля следващата седмица, но в близко бъдеяще ще избистря концепцията за Зара.

Ако някой експериментира, да обменяме опит :))), иначе да знаете, че съм го патентовал вече :D

п.п. зара се казва RPG dice roller by Zsolt Nagy

9. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Уааауу....хахахахаххаха
    Тва е много яко бе хахахаха
    Много се изкефих....
    Може би ще е подходящо на 1 маса да се играе щото е лудница хахаха
    Много ме изкефи как през цялото време се смееш и аз се счупих от смях в нас...на това колко ти е забавно :)

10. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Чаках да се падне 1 пре и да го играеш като АА хахахаха
    като това с KJ дето се каунтерфитна нътса на търна на А23 3 аххахах и пак нътс на ривъра и бет ...хахахаха ЕПИК!!! хахаха

Последна редакция: 27 октомври 2014
  11. winday

winday
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    375
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +24 / 5 / -1
    Покер ръце: