1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Staking

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от neveroddoreven, 7 септември 2009.

1. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Интересно ми е, но като че ли в България този похват е доста непопулярен.
    Защо не направите секция във форума ? ;-)
    Има ли стейкъри тук, има ли "коне" :)D).. изобщо, какви са плюсовете и минусите на това според вас /и за двете страни/.

п.п. И да, естествено, че правя темата, и защото в момента се нуждая от стейкър. Дори да няма, пак ми е интересно защо е толкова малко популярно у нас.. може би защото самия покер е малко популярен, знам ли..

Последна редакция: 7 септември 2009
  2. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Лично мнение - непознати хора е опасно и губещо да се стейкват, както и да ви звучат в чата или форума.

Първо - има много неблагонадеждни и недобронамерени хора които са едновременно с това изобретателни.

Второ - за да се нуждае някой от стейк, особено за кеш игри, дори да е напълно коректен и свестен като човек, е по-вероятно да е -EV цялата работа :p.

Това са ми изводите от доста месеци занимания с 50 free и някои други наблюдения и случки за които зная, като има и доста брутални и изненадващи случаи.

3. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Почти напълно съм съгласен с това, което казваш.. обикновено сериозните стейкъри изискват доста повече от думи в чата. Става въпрос за документи, графики, хора, познати из покер обществото.. Естествено, че винаги можеш да вземеш стейка и да се покриеш, но надали ще получиш втори такъв оттук нататък.

Отделно, 50$ фрий са си фрий.. и са 50$, почти никаква сума. Аз говоря за по-сериозни суми - НЛ50+ БРс и т.н.

Колкото до -ЕВто, тук вече не съм съгласен, въпреки че има доза логика в думите ти. Вярваш или не обаче, има добри играчи, които се нуждаят от стейк по една или друга причина - финансови проблеми, дисциплина (да..), сигурност и т.н.

4. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Всичко което си изборил като причина да бъде стейкнат някой за мен са причини да не го стейкна. Ако има финансови проблеми много лесно може да се принуди да прибере стейка и да изчезне, в такъв момент реномето е на заден план, липса на дисциплина - тогава какъв е смисъла от стейк пари на вятъра са, сигурност - ако факта че играе с чужди пари ще му носи успокоение не мерси.

Според мен единствения вид стейкване минава през уроци заедно или стейкване за турнири, но само с познат който е в добър рън или прочие, както направи трино наскоро когато беше в добър рън и поигра доста турнири и си продаде част от екшъна.

Предвид характера на българина стейкването е много трудно приложимо, понеже ние сме хем недоверчиви хем повечето ще те измамят. Аз лично също познавам хора които се опитаха и имат само негативи от цялата история.

5. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    899
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +116 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Аз стейквам хора и мен също ме стейкват. Мисля, че основните елементи, за да има подобен бизнес са: вяра, че човекът може да ти възвърне инвестицията; че играе много добре/отлично покер; че няма вариант да открадне парите.

6. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Под финансови проблеми имам предвид, че в момента не е в състояние да си позволи да играе с собствена банка, дисциплина.. различно е да играеш с чужди пари, поне на мен ми действа така, може би е до човек.

Колкото до болднатата част, това отговаря на първия ми пост и намирам доста логика в него, колкото и да мразя подобни обобщения.

7. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да но това доверие се базира на факта че го познаваш него и играта му. Такъв вид стейкване се получава, но с непознати е -ЕВ.

8. trino

trino
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    306
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +6 / 0 / -1
    Покер ръце:
    +1

9. n1ck

n1ck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    205
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Никой няма да те stake-не тук. Губиш си времето да ни обясняваш, че има ползи и за двете страни от подобни занимания, когато всъщност има риск само за едната...

10. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Остави го човека, няма лошо да попита, но истината е че с непознати няма как да стане.

Според мен единствения вариант да се стейкне някой е ако го хванеш и да го учиш и да си направите дийл. Примерно играе през твоя сметка обучаваш го и го следиш изкъсо.

11. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    899
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +116 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Да, разбира се, че е нужно да е с някого, когото познаваш и можеш да го следиш какво прави. С непознати няма как да стане.

12. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Напълно ми беше ясно това отначало. Исках да видя дали е практика и у нас, тъй като навън е нещо нормално. Ако мислиш, че се опитвам да убедя някой да ме стейкне - жестоко се лъжеш. Просто опитвам да водя нормална дискусия, тъй като смятам да се занимавам с това сериозно занапред.. и не говоря само от страната на получаващия.

Бтв, поста ти е леко объркан. Уж за ползи говориш, пък изведнъж се хвърляш на рискове. Ползи има и за двете страни.

Може би трябва да добавя едно "и" в първия пост.

Последна редакция: 7 септември 2009
  13. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Стейкс само за турнири и то с make up

14. IliyanIliev

IliyanIliev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    109
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    доста е рисковано при положение че не познаваш човека, въпреки това аз съм пращал пари и съм си давал акаунта за игра само на 1 човек които не познавам но за сметка на това излезе много точен (Винаги има изключения) но само да поясня че моята история не е точно за Stacking :) Както по горе споменатото дават се пари така ако следиш играта му изкъсо и в съсщото време го обучаваш което в следствие ще донесе печалба и на двама ви.

15. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    аз бих стеикнал някой само при определени условия -
    Първо - видя се с човека лично и той ми даде някакви гаранции за парите ми било то лична карта или и аз незнам какво не съм го мислил хаха (малко като заложна къща става ама поне си е успокоение за стеикъра )
    Второ - човека ми покаже лонг терм графики с резултати и съответно аз да съм доволен от резултатите
    Трето - играе там където му кажа с мой акаунт - няма да знае паролата и няма да може и да си я земе
    Четвърто - погледам го да играе поне 2-3 часа за да имам представа дали все пак показаните графики са реални
    И това всичко е ако въобще ми се занимава - все пак е доста време за горе долу нищо казвам нищо защото човек който би дал 1-2к стеик трябва да играе 200нл+ и ако му сметнем $/час евентуалният профит от такъв стеик ( дори да е на 50% вин + стеика при удвояване на банката което се получава 1000$) е не особенно голям.
    Сигурно има около 50 грешки ама в момента играя хахахахаха

16. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Не и аз точно това си мислих, ако дадения човек е 200нл рег, но поради една или друга причина няма банка за 200нл и играе 50 или 100нл.След такъв стейк, като си дава 50% от победите на стейкара неговия win rate практически си остава същия дори може да е по-малко от колкото, това което ще има на 50/100нл и няма да има причина да иска стейк.Само при малко по-брутални условия може би, би искал стейк примерно да е дръпнал цялата банка или нещо такова, но такива хора рядко се срещат

Докато за турнири всичко стои много по-различно

17. 5TOV

5TOV
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    195
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Добре де, няма ли някой навит да ме стейкне да играя ДоН в Страс за бонуса :) От къде да извадя 150БИ за да се чувствам сигурен :)

18. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Що се отнася за кеш игра...
    Обикновенно искащият $$ почти никога не е сериозен играч...
    Помислете ако е сериозен играч.... защо няма $$$ а иска ???
    Много лесно ...НЕ Е СЕРИОЗЕН защото не си е подредил нещата добре и няма $$$
    (98%) :) другите 2 % са човешки нещастия (злополуки ,болести...и.т.н) но след злополуки и болести не виждам причина да се гази пак надълбоко ...
    т.е ако цъкате 1к нл и стане нещо ...катастрофа кадето губите близък ...и след това фалирате ...ще е странно да искате стейк за да се върнете на 1к нл ...защото вие няма да биете това ниво!!

19. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз стейквам shortstacker-и и после делим rakeback-a..... xaxa шегувам се но идеята не е лоша да се наеме един апартамент с 5-6 пс-та и shortstack grinders и да се бори рейка

20. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    1к нл надали стейква някой.
    100-200 макс .. нататък играчът си продължава сам в зависимост от уговорката.

Сподели страницата