1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Spin & Go Challenger #2

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от niceday4play, 5 февруари 2016.

1. niceday4play

niceday4play
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте колеги,
    След дълго разучаване и търсене на правилният формат за мен, го намерих, като постепенно ще започна и МТТ.Реших да започна от тук , защото е един от леките формати и определено бих се справил доста добре с него.Към момента планирам да играя около 20-25 турнира на сесия, като стартирам с 60БИ на ниво 3,5$. След като натрупам малко повече турнири и си изградя правилния начин на игра, ще започна да вдигам нивата като ще играя с около 50 БИ за ниво и връщане на предишно при 30БИ.

Цялостната идея е изграждане на приличен банкрол и естествено метод за препитание!
    ---------------------------
    Много благодаря за съветите и ще опитам 1-3$ спинове за начало и ако имам успех ще пробвам с програмата на BG Grinders. Все пак без проба не може да се открие най-подходящия метод за развитие.Ще ви държа в течение как се развиват нещата.

Стартова банка: 240$
    Формат: Spin & Go
    Нива: 1-3$
    Обем: 50-60 турнира/сесия (минимум 2 сесии/ден)

Последна редакция: 10 февруари 2016
  2. aazz

aazz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    107
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +88 / 7 / -6
    Покер ръце:
    Успех

3. kurukshetra

kurukshetra
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    50
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +27 / 0 / -6
    Покер ръце:
    В коя зала ще играеш? - Нямам наблюдения над други освен в PokerStars, дори и нямам идея дали в други мрежи съществува формата, но ако е упоменатата зала - ако позволиш бих ти дал препоръка!

4. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +140 / 9 / -3
    Покер ръце:
    gl

5. niceday4play

niceday4play
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    В PokerStars ще играя и с удоволствие бих приел всеки съвет :)

6. kurukshetra

kurukshetra
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    50
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +27 / 0 / -6
    Покер ръце:
    Като начало - без да те обезкуражавам - ще ти кажа, че дори и на този микро лимит ще се сблъскаш с доста добри сит и го машинки (няколко кратно съм играл срещу marin06, може би най-известния и успешен бг играч на fifty50 na 3.50$!, малко абсурдно може да ти се стори, но съм срещал и SuperNovaElite :))), разбира се и доста туристи. Добре е да знаеш какво се случва и имаш подготовката за точно този формат. Но определено - дано е по-бързичко, за да не ти доскучае бавното нарастване на банката - както се случи при мен! - ще имаш доста трудност на 7 и 15$ и там определено ще ти трябва професионална подготовка при добър тренер - запомни го, защото инак нещата няма да ти се получат! Постоянно ще се сблъскваш със SuperNova и играчи спечелели над 1 000 000 fpp, повярвай ми, не е приятно да се играе с/у тях! Дано си амбициран, пътят е труден!
    Успех! :)

7. niceday4play

niceday4play
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Тъй като и аз имам подобни впечатления, от около 1 седмица следя как върви играта в обедните и следобедни часове, когато аз ще правя сесиите.За моя радост реговете, които играят в това време на деня са не повече от 2-ма на маса , което е доста добре, защото голяма част от останалите играчи си мислят , че могат да играят този формат като хипер турбо снг :)

8. kurukshetra

kurukshetra
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    50
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +27 / 0 / -6
    Покер ръце:
    Само и да добавя - 25-30 турнира като за самото начало може и да са ок, но имай на пред вид, че това са изключително малко за този формат на ден. Ще трябва с времето непрекъснато да увеличаваш броя на масите и дано ти се удава мулти тейблинга, понеже решенията ти на балона във вече големите блиндове и анте, ситуациите на пуш и фолд не са кой знае колко трудни, но определено са най-важните! Този формат се печелят $$$ на час.

9. niceday4play

niceday4play
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Тези 25-30 турнира са само докато свикна (надявам се да не отнеме повече от 2-3седмици) , като това е на сесия и смятам да правя по 2 сесии на ден.В началото ще започна на 2 маси и след 10-15 сесии ще мина на 4 маси и до края на месеца ще са поне 6. Трябва да се има предвид ,че съм играл и турбо 6max турнири на по 6-8 маси и съм се справял прилично.

Довечера ще кача резултата от първата сесия. :)

10. niceday4play

niceday4play
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    След първата сесия реших , че трябва да настъпят малки промени в плана.Сесията беше много малка 23 турнира 13ITM и минимален профит от около 2-3$.Та промяната е следната , сесии по над 50 турнира и игра на 6-10 маси
    :)

11. kurukshetra

kurukshetra
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    50
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +27 / 0 / -6
    Покер ръце:
    Ако нямаш опит във формата - както останах с това впечатление - според мен е по-добре да я караш малко по-бавно, най-малкото за да усетиш динамиката и да понатрупаш опит. Ако след 23 игри си един вход + е малко, но нали е само в началото :) Както и да е, бъди сигурен, че на повече маси решенията ти едва ли ще се подобрят, но в крайна сметка ще продължиш на толкова на колкото се чувстваш добре.

12. niceday4play

niceday4play
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Първата ми по-голяма сесия, на 8 маси 80 турнира.
    -2БИ благодарение на лоша серия от последните 10 турнира само 3кешвания и загубени доста силни ръце, но все пак натрупан опит :)
    upload_2016-2-6_13-13-22.png

13. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Бих те посъветвал да се ориентираш към спин енд го формата. В момента всички риби в старса играят там и на ниските нива си е чиста печатница на пари. Освен това ТопОферта - Нова коучинг и стейкинг програма BG Grinders! ако погледнеш тук ще видиш че ако вкараш малко обем на 1$ и 3$ и покажеш добри резултати ще имаш всички шансове да те приемат в програмата.

14. niceday4play

niceday4play
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Би ли могъл да ми кажеш къде да намеря достатъчно информация за формата, защото съм играл няколко пъти по 1-2 , но не съм се интересувал от рейнджове , начин на игра и тн.?

15. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
  16. TeodorKAMATA

TeodorKAMATA
    Expand Collapse
    True Detective

Съобщения:
    105
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +22 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Daek, не съм съгласен с теб.В спин анд го формата има много голяма вариация.Гледам графиките (www.spinlyzer.com) на повечето регове и всички са назад преди някой голям множител.
    За начинаещ играч да е назад всеки ден направо ще му смаже психиката.Вариацията е доста голяма и трябва сериозен обем за добри резултати.Така че аз не бих препоръчал спин анд го за начинаещ играч.
    Към ОП - ако се включиш в някоя стейкинг и коучинг програма вече нещата са други,когато имаш гръб,но ако ще играеш със собствени пари те съветвам да избягваш спин анд го.Истина е, че на ниските лимити играчите са трагично слаби,но ако се качиш на $15 и нагоре ще ти е трудно.

фифти50 също не е най-удачния вариант ако искаш да играеш сит анд го.Проблема на фифти50 е, че след последните промени в покерстарс просто игрите умряха.Има някакъв малък трафик на микро лимитите,но ако се качиш нагоре просто няма да има игри и ще трябва да учиш нов формат.Така че не виждам смисъл да учиш формата и след известно време,когато нещата потръгнат да трябва да учиш нов формат.С две думи нямаш много място за растеж на фифти50 + това ICM знанията,които евентуално ще придобиеш изучавайки този формат няма да са приложими почти никъде другаде.

Аз те съветвам да играеш игри,в които може да постигнеш голям РОЙ и да платиш възможно най-малко рейк,а именно снг от 18 до 180 човека(рибай е за предпочитане).Игрите са добри и има достатъчно трафик.

Като заключение те съветвам да си намериш някой да те обучава и/или стейква възможно най-бързо.Това е начина да успееш с покера в днешно време.Сам няма да стигнеш далеч за съжаление.

17. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Принципно това което казваш е почти вярно ,но все пак човека няма да скача на 15ки а ще започва от 1-3$ а там си мисля че може да ги убива защото са трагични. На 7$ също са трагични и може да се прави приличен профит а оттам насетне ако покаже семпъл и добри резултати веднага ще бъде взет в програма и ще може да си играе 15ки и нагоре вече без този риск за който говориш. Напълно съм убеден че най лесния формат (от близките до снг) е спин енд го поне за микро нивата. В момента там рибата е с тонове и на ниските нива като им се падне 2х напълно не знаят за какво става въпрос.
    Само да спомена говоря от опит защото съм в програмата на бггриндерс от самото начало.

18. niceday4play

niceday4play
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Много благодаря за съветите и ще опитам 1-3$ спинове за начало и ако имам успех ще пробвам с програмата на BG Grinders. Все пак без проба не може да се открие най-подходящия метод за развитие.Ще ви държа в течение как се развиват нещата.

Стартова банка: 240$
    Формат: Spin & Go
    Нива: 1-3$
    Обем: 50-60 турнира/сесия (минимум 2 сесии/ден)

• Like Like x 1
  19. niceday4play

niceday4play
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Първите 80 турнира на 3$ минаха добре около 60$+ и над 40% ITM , но нямах HM на този компютър , на който играх.По-късно ще си импортна ръцете и ще кача статса от сесията.

Последна редакция: 9 февруари 2016
    • Like Like x 1
  20. niceday4play

niceday4play
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Вчерашната сесия нещо не мога да я заредя в HM..... Иначе първата за днес приключи преди малко и резултата е :
    upload_2016-2-9_19-55-4.png
    Макар че в тази сесия загубих много all-in-и с монстър ръце , покет пеъри и доста хитнати топ пеъри срещу рънър-рънър флъшофе и стрейтове, всевъзможни хитвания на 2 чивта и тн. успях да излезна от дупката благодарение на няколо добри множитела.
    Като цяло открих някои грешки в пост-флоп и пре-флоп играта си,но според мен са лесни за отстраняване.
    И не напоследно място , можете ли да ми дадете примерен HUD settings за Spin & Go?

Последна редакция: 9 февруари 2016

Сподели страницата