1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Speed/Rush/Zoom poker група

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от kreatora3, 11 април 2013.

1. kreatora3

kreatora3
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    21
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Идеята е ясна. Да създадем група от хора, които играят тези формати с цел обсъждане на стратегии и напасване към този сравнително нов формат.

2. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    poker is poker, няма какво да му се пасва :)

3. kreatora3

kreatora3
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    21
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Еми има брат, при тази скорост нямаш време за ХУД, а като добавим и повече маси става мазало. Скоро ще направя малко снимки от ХЕМ-а, че първите ми 80к ръце бяха добре, но после настана яко шибинг и така до към 350 хилядната ръка. Не знам къде бъркам просто.

4. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    На какво ниво играеш?

Гледам, че си поствал ръце от 5нл. До 10нл не ти трябва HUD. На 25 и нагоре вече има повече смисъл.

Ако ползваш - можеш да изкараш повече статистики по масата, а не да се ровиш из pop-up-ите. Ако ти е бърза играта - намали масите и след като свикнеш пак ги увеличи.

5. kreatora3

kreatora3
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    21
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На НЛ5 играя, защото гоня HandRace и няма смисъл да играя на по-високо ниво. Худ-а не може да се подкара, че съм с няква версия 6112, но ще трябва да се разровя за ъпдейт, но както и да е до към 80к ръце всичко вървеше ок ...играех примерно 3-4 маси ... откакто съм ги увеличил на 6 започна шибинга. Свалих на 5 получи се известно подобрение и после пак надолу. Реално при по-малко маси няма смисъл да отделям толкова време на Спийд покера защото взиманките не си заслужават.

Общо взето това са ми статистиките 20,8 / 17,7 / 7,7
    WTSD% 30.9 W$SD% 55.6 , Cbet 49.7 / Fold to Cbet 64,2 Cbet success 48.5
    Това е за 341 000 ръце

Но примерно за мен е необяснимо как се получава сесия от 11к ръце при следните статистики
    19.6 / 16,9 / 9,5 WTSD% 30.3 W$SD% 57.4 и съм назад 47$

А сходни статистики съответно

20 / 17.5 / 9.2 WTSD%29.6 W$SD% 60.6 за 8200 ръце съм напред 30$
    или
    18.4 / 15.3 / 7.5 WTSD% 33.2 W$SD% 61.4 за 9850 ръце съм 21$ напред

Цбет и успеха на Цбет са съответно 43/44 към 47/48 за тези две сесии, тоест доближават се до общата картинка.

6. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Еми тя вариацията си е голяма, особено ако гледаш сесия за сесия (или на части по 10к ръце).

Аз над 3-4 маси speed покер не бих играл - ставам като бот и няма много смисъл. Нито имаш време за статистики, нито да мислиш по някоя ръка... просто става -EV (е, има хора дето печелят от такава игра, но аз не съм от тях).

Съвета ми е да намалиш масите. Иначе покера си е покер и няма какво толкова да му се напасва - на ниските нива си играеш картите, на по-високите вече се съобразяваш с тенденциите на опонента.

7. kreatora3

kreatora3
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    21
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    260к ръце вариация .... wtf :)

Последна редакция: 12 април 2013
  8. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    зоом 6 маси ми изглежда доста сик

9. kreatora3

kreatora3
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    21
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На 5 маси е добре положението, но ще намаля до 4 и ако трябва до 3, за да видя дали има подобрение. В нета липсва информация или по-скоро тя е доста оскъдна по повод спиид форматите. Общо взето на това на което се натъкнах е идентичен на моя случай супер добър старт за около 50к ръце и после само надолу.

10. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    От доста време нон стоп в Кардрънърс, ДС, лего прават клипове на тази тематика.

11. kreatora3

kreatora3
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    21
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Кой прави клипове, че не разбрах ?

12. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Вариация са примерите който даваш за по 10к ръце - дето си печелил или губил повече

260к ръце са дето си играл повече маси...

Питаш кой правел клипове... еми той RealSot ти е изредил сайтове за покер клипове, които правят такива (специално за този формат).

13. Ivailo15

Ivailo15
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    22
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз от 3-4дена играя само това на 2 маси. В началото имаше някакви успехи, но сега за 5000 ръце съм +4,6 бб/100, което ми се вижда доста малко. Едно от най-важните неща, които съм забелязал и смятам, че би ти било от полза е, че играчите, когато са на бутона или на блайндовете доста се филмират и правят глупости. 3бетват на блъф и после забравят да фолдват. Пример от днес аз на СБ с АА на ББ ТА играч с КДо, аз отворих, той 3бет, аз 4бет, той 5бет и го вкарах.
    Прави ми впечатление обаче, че след като теглих от старса и нещата здраво се сговниха и вече 40 000 ръце не се оправят. Загубите основно са от това, че не печеля достатъчно често със силните си карти а не защото губя много. Някой друг с такъв проблем?

14. kreatora3

kreatora3
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    21
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Поради спецификата на формата, хората тук стигат до шоудаун само с най-силните си ръце. Според мен трябва да се наблегне на сет майнинга и да не се надценяват АК когато удариш А на флопа нито да се надценяват АА и КК когато срещу теб има яка съпротива след като сте видяли флопа .... най-често се стаквате и се оказва, че лошия има я 2 чифта, я сет ако не и по-лошо. Ако ги няма той просто ще фолдне и ще се впусне в следващата ръка. Трябва да се уважават рейзовете от ранни позиции тъй като никой няма да играе с боклучава ръка оттам след като има фаст фолд бутон на разположение ... малкия блинд също ... кой ще чака да стигне до него действието със боклук след като може да си фолдне и да си играе следващата ... щом те чака да те трибетне значи има за какво ;) И не на последно място ... не блъфирайте ... тук май 2 барел не минава почти никога без последствия. Забелязвам понякога, че тези със сетовете и двата чифта само си кесят и ти колват всеки бет без да ти се напъват ... бъдете внимателни с топ и овър пеарите когато ви колкват до ръвъра ....

15. kyoMIS

kyoMIS
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    231
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Бате, ти си най-подготвения пък в първия пост се правиш на умрял. Кажи от коя позиция какъв процент ръце отваряш и какви амаунти?

16. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Бе и аз играя на 2 маси и не виждам нищо различно, спрямо нормалните покер маси, ама айде. Ти ако искаш отвори 12 зуум маси и гони рейк рейсове, пък искай да си печеливш играч, а не рейкбек про.

17. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Аз съм на противоположно мнение. Много е изгодно да се блъфира, 3бетва и 4бетва на блъф, в сравнение с обикновените маси, просто защото тук е много по-трудно да си изградите лош имидж. Хората ви дават доста повече кредит. Реално опонентите ви почти винаги играят във вакум и предпочитат стрейт фоуард отигравания, което прави рейзването на сбети и плейбекването доста по-изгодно. Също съм забелязал, че хората крадат доста от сб и ги 3бетвам почти винаги от бб с голяма успеваемост. Профит се прави главно от хора, които ви дават повече кредит от необходимото.

18. kreatora3

kreatora3
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    21
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:

19. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    От това, което виждам нещата са много зле, играеш някъв мега роботизиран стил fit or fold и най-вероятно проблема идва от масите.
    1)Не може да губиш толкова много от Блиндовете
    2)Не може да печелиш толкова малко от БТН и КО
    3)Не може да цбетваш толкова малко на флопа
    4)Не може да скуизваш толкова малко
    5)Не може да 4бетваш толкова малко
    6)Не може да ходиш толкова много на шоудалн
    7)Не може W$WSF да ти е толкова ниско

20. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Напротив, проблема не е в масите, като му гледам статистиките.

Сподели страницата