1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Смяна на нивата

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от subwoolfer, 15 март 2010.

1. subwoolfer

subwoolfer
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте,пичове!
    Преди 3 седмици си бях вкарал в старса 10$ колкото да проверя как стоя на ниските лимити и веднага почнах да си цъкам 2нл на 3 маси по 1-2 часа максимум на ден.В момента в банката имам ~35$ и се чудех кога ще мога да сменя нивото и в същото време да ми е комфортно.Мислех си да достигна 50$ и да сменя на 5нл, но ми се струва малко много, пък и винаги мога да си се върна на стария лимит.Бих искал да чуя и вашето мнение, защото честно казано си нямам никаква идея колко БИ трябва да имам за най-малкото да ми е сигурно, че една неуспешна сесия няма да ми срине банркола.Също така си мислех да започна да играя 1$ СНГ, но отново не съм сигурен дали банката ми го позволява?Мерси предварително ! :)

2. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Минимума е 20стака за нивото, нормалното е 50, а ако си банкролл нит - 100 :)
    Някой даже качват и на 200. Аз лично качвам като бия старото ниво и свалям като ме бият на новото :)

3. piskun

piskun
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    730
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Лично мое мнение е да изградиш банка до поне 80-90$ с игра на SIT & GO турнири и след това да се хвърлиш на 5NL игрите :)

4. subwoolfer

subwoolfer
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз не си падам много турнирен играч и нямам много успехи в СНГ, с които да се похваля и затова ми беше някак си некомфортно първият път като опитах да играя 1$ СНГ.Преди 2 дена намерих една книжка безплатна книжка в интернет(Lets Play Poker) и в нея е описано с подробни детайли "Как да печелим 1$ СНГ" и смятам да се "посветя" на тази глава :D . Мерси за мненията!

5. RanGE9304

RanGE9304
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    66
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ти не играеше преди cs в esl ? А по темата по добре си играй кеш НЛ2 до към 100 $ за да ти е малко по спокоино като качиш

6. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    това от личен опит мога да кажа че е добра идея и работи, аз точно така започнах. обаче DON-овете са още по-добра идея от s'n'g-тата. даже в момента се лигавя с 3-4$ в покерстарс, дали мога да бъстна само от донове :D
    от друга страна, знанията и уменията от ниските снг/дон са почти неприложими в кеша, затова няма лошо и в това да си играеш само кеш. относно банкрол мениджмънта, около 40 стака трябва да са достатъчни за нивото, дори за начинаещ. ако можеш да си позволиш, вкарай още малко пари, та да станат 40 стака. иначе рискуваш скоро да ти се наложи да депозираш пак, но понеже си бъстнал (и това е изпитано :p )
    а направиш ли тези 80$ (!) на 200$, ще си готов за 5нл и като умения и като банка.
    @ EasyGame: такива банки от по 100-200 стака се препоръчват за губещите играчи :D

7. subwoolfer

subwoolfer
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да, преди повече от година и половина :) Мерси за мненията отново!Последната седмица нямах много време за покер, така че още не съм пробвал сериозно да играя 1$ СНГ, но мисля от почивните дни да отделя няколко часа :).А също искам да попитам 6макс или 8-9макс масите са за предпочитане ? Досега съм играл само 6макс кеш, но си мисля да сменя на 8-9 и да видя дали ще ми е по-удобно

8. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    6max е по-добрия вариянт.

А иначе споделям мнението на EasyGame i Piskun. Като усетиш, че ги биеш наред на 2нл (макар, че си е трудно и тилтвавщо да се играе с пълни катили :D ) и си събрал 20тина БИ можеш да се качиш на по-горното ниво. Също така съм съгласен с Piskun, че не са необходими точно 20 БИ, защото все пак нивото е доста лесно и можеш да си позволиш по либерално управление на банката.

9. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    направи ги 100$ на 2нл и тогава качи на 5нл, 3-4 Би се губят за минути

10. kardzhaligrind

kardzhaligrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    160
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    + 1

11. rimpev

rimpev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    206
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Правиш банка от 100-120$ както каза колегата по-горе, че все още явно не си се сблъсквал с doomswitch-а :D. Няма смисъл да скачаш на 5НЛ с 10БИ, защото 3-4 куулъра и банката ти ще отиде :)

12. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    абе пичове, вие говорите с каква банка ВИЕ в момента бихте играли тези нива (с вашия опит). но аз допускам че subwoolfer-а е доста начинаещ, и макар нивата да са лесни, докато усвои някои неща като тилт, стоплос и т.н. е добре да има повечко банка, за да си спести неприятни емоции. казвам го най-вече защото наскоро наблюдавах няколко начинаещи, които си позволиха либерален банкрол мениджмънт и си създадоха ненужни трудности.

13. subwoolfer

subwoolfer
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мерси отново за съветите, наистина ги оценявам ! Предполагам, че още дълго ще се задържа на тези нива,но за момента не мисля да депозирам още.Опонентите ми на 2нл са неописуемо некадърни и понякога ми се губи желанието за игра като ме бият с Q3o...

14. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Toва ще те научи на още нещо - ДИСЦИПЛИНА, истината е че в покера психиката и емоциите са много по-важни от колкото някой искат да си признаят

15. subwoolfer

subwoolfer
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    и такааа... от известно време реших да спра изцяло кеш масите и след като пробвах СНГ и не ми харесаха, реших да си цъкам лоу бай ин турнирчетата в Покерстарс.Засега нещата вървят повече от добре - откакто съм преминал на tournament poker съм утроил скромната си банка и то с $1,10 и $0,10 турнири only.Обаче ми се появи друг основен проблем- не мога да цикля няколко турнира едновременно.Дори и 2 да са ми е трудно да следя опонентите ми и да взимам математически правилните решения.Не мога да си позволя обаче да играя по 1 турнир и ако кешна малко да започвам нов(най-често играя $0,10 турбо редовните снг турнири с по 360 човека).А като си прочета поста отстрани изглежда направо смешно на сумите, на който играят повечето тук ама пак си остава leak :D И сега се чудя как да увелича мтт-тата и да си запазя winrate-a ?

16. rimpev

rimpev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    206
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    С тренировка, приятел, с тренировка :). На тези нива не е нужно да следиш стила на играчите за да ги биеш, просто играеш ABCpoker и всичко е готово. Всички играчи на ниските стейкове са риби, просто си чакаш картата и наливаш :). А относно математиката- като поиграеш още малко просто ще започнеш механично да смяташ одс и т.н.

Сподели страницата