1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Шортстак за начинаещи.

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от ev4007, 21 октомври 2009.

1. ev4007

ev4007
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    45
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте, казвам се Ев на 19 от Стара Загора.

Уверих се, че тук пост-ват достатъчно компетентни в сферата на покера хора (хвала). Това няма как да не ме радва, все пак общувай с най-добрите, за да станеш по-добър :p.

Исках да отворя темата за SSS (Шортстак стратегията). Последно време с фул стак доста се мъча с ниските нива и времето и парите (rake-a) не си струват. Не казвам, че не печеля, но единственото, до което водят вложенията на тайм и мъни, са tilt и bad play и съвсем малко пари месечно.

След малкото увод - по същество:
    Ако има желаещи можем да си оформим група в скайп за по-нататъчни занимания, ест. няма да се изолираме от грайндърите :). Искам да кажа, че нямам абсолютно никакъв опит в ССС, но предполагам админите от сайта пък и други стабилни играчи ще ни предложат някаква литература или съвет под друга форма.

Сега дори не знам какво да пиша, просто проучвам средата :).

Пишете мнения, отзиви, съвети - на всичко ще съм благодарен, а ако има желаещи и те да не си мълчат :).

Мерси предварително и good luck по масите на всички грайндъри,
    истински грайндър, Ев.

2. ThuNDeR

ThuNDeR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    376
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 5 / -0
    Покер ръце:
    Съвети:
    [1] Play 100bb poker
    [2] Profit

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +428 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Хаха, ами какво да ти кажа... Шортстак стратегиите са... най-противното за мен нещо в покера. Самият аз съм играл около 70-80 000 ръце шортстак и знам какво е. Но всеки сам си избира пътя в покера така че ако си решил няма кой да те спре. Ето ти моите наблюдения:

1. С шортстакване ти трябва мега изродски добра оферта за игра в залата в която го правиш(на нашият сайт има такива:)).
    2. Трябва да играеш ОГРОМНИ количества ръце(със сигурност над 60 000 месечно), тъй като основният ти приход идва от печелене на рейсове и рейкбек.
    3. Шортстакването на ниските нива определено си е чиста проба роботска игра - грам мозъчен труд няма от един момент нататък. Т.е ако ти доставя удоволствие да стоиш 4 часа на 10 маси и да натискаш бутона на мишката това е твоята игра.

4. roadrunner

roadrunner
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    86
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    разгледай pokerstrategy там има цяла описана идеология за шорт стакс, на какви маси да сядаш, на какви карти да се набиваш ол-ин и т.н, в зависимост от позицията

http://www.pokerstrategy.com/strategy/no-limit/1373/

5. beanit

beanit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,489
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:

6. orient33

orient33
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    191
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ами това, че някой е написал нещо в някой форум не означава, че то е правилно (принципно)
    Иначе има доста начини за минаване на ниските нива, и със ССС е възможно, но не мисля, че е особено приятно. Хайде късмет =)

7. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +97 / 6 / -2
    Покер ръце:
    В 2+2 имаше доста добра тема за ССС, виж я, после прецени дали си струва.

8. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    BANNNNNNNNNNNNNNNNN
    PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

9. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:
    +1

+1

10. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    Шортстакърите са наистина доста неприятна част от играта за всеки един гриндер играещ фул стак, НО и те са част от играта за това няма какво да му се хвърляте на човека. Ако няма нервите да играе фул стак ако се тилтва и не може да се справи с всички проблеми, които има около фул стак играта и ако ( за мен доста важно ) да се развива като покер играч не му е приоритет ами просто иска да изкарва X пари на месец, то тогава това е добро решение.

Както зографа каза, ако искаш да изкарваш пари от шорт стак, то това е равно на = RAKEBACK така че за да има смисъл трябва да играеш в зала с топ промоция и да не събират много рейк на ръка ( за това ако имаш въпроси в коя зала е най-оферта може да ми пишеш съобщение ). А за литаратура има разни писания тук там просто трябва да се разтърсиш ( ако знаеш испански има цял обучаващ сайт направен от хората от валенсия а те са най-добрите шорт стакери ).

11. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Успешните short stackers са ултра тайт, така че кво се оплаквате от някой, който в 90% от времето не е на масата:)

12. ev4007

ev4007
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    45
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз нямах за намерение да разбунвам духовете, просто попитах за съвет. Добре, че има хора като didi8bg, за да помагат. Както каза HI1KI1 90% от времето шортстакерите нямат участие на масата. В крайна сметка покера е средство за печелене на пари, а след като преминеш тази фаза (според мен) и след като натрупаш банкрол (в случая по ССС), чак тогава идва момента с развитието на уменията ;). Не искам да настройвам никой срещу себе си. След като на някой хора им е омразна тази стратегия, нека я разберат из основи и така ще придобият умения за още ЕV+ в играта на масата срещу шортстакерите. А някой като мен в по-извратените си мисли :p ще седне да разработва стратегия антишортстакер и ще сяда да играе на масата точно срещу тези играчи. Не знам как звучи като идея, още съм на абсолютната нула, но с времето ще си покаже.
    Успех и късмет на масите на всички грайндъри.

Последна редакция: 21 октомври 2009
  13. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз лично ти пожелавам успех по пътя ти към Bustoville

14. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +359 / 4 / -8
    Покер ръце:
    :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

15. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    739
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Като избираш зала гледай рейк метода да е dealt и рейкбека, колкото може повече ;щ

Понеже VP/PR standart са ~5/4

16. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,150
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +10 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Колкото повече имате, толкова повече удвоявате!

17. CLXG

CLXG
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    4
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз съм учил испански ,би ли сложил линк.

Последна редакция: 31 октомври 2009

Сподели страницата