1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

HU Seth vs Sauce 100nl част 2

Хедс ъп на 100нл!

1. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    • Like Like x 2
  2. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Kachete nqkoe GOSU omaha video

3. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    8:00 QJo на втора маса на ривъра можеш да блъфираш с доста комбота, 96с, 86с, 5s6s, понякога и всички 56с, Кх фд-та, та това не е добра причина да не рейзваме за валю.

По-скоро не очаквам да валюбетва по-слабо от 7х и срещу рейз ще трябва да фолдва всички 7х и да колва Qx or better, което прави нашия валюрейз безполезен, освен ако не е минрейз.
    Тъпото е, че спокойно може да шовне всеки Qx и ние да сме фмл.

11:00 K4o сайзинга на ривъра не трябва да е голям, дори с Jx, защото рейнджа, който ще ти колва голям сайзинг е pretty much Jx, след 2 чекбека се съмнявам да има много 5х, 6х, та валюбетвайки Jx, би трябвало да е малък сайзинг за да ни колват някой А хай + Jx, иначе май идва малко тин ?
    Може би понякога 22-44 биха могли да колнат вс по-малък сайз също.

14:00 А8о е чист вбет на флопа дори не е близко, ако искам да имам Ах ръце в ч/б рейнджа си по-скоро ще чеквам А6.

19:20 2-ра маса съм съгласен с чека на 66, имат шоудаун валю вс АdXd, някои 5х, няма нужда да ги блъфира, предвид че има миснати кари, почти няма флъшове и ще вбетва предимно стрейтове и нищо по-слабо.
    На тоя ривър се очаква да се среща рейз от среща много често + това сайза му за бет трябва да е малък, което му позволява да има още по-малко блъфове.

37:30 на ривъра той има повече Кх, от колкото 8х ръце,не очаквам да рейзва с много 8х ръце, тъй като нашия вбет рейндж ако е KJ+, ще трябва да фолдваме всички Кх, кол АА+, тоест не е валюрейз.

Добро ревю определено!

Последна редакция: 9 май 2015
    • Like Like x 1
  4. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Благодаря за анализа, Ицо!

8:00 Да съгласен съм.

11:00 Jx има около 90% екуити срещу рейнджа, с който стига ривъра, който е предимно А-хай, К-хай и малко на брой ниски пеъри, както и някои Jx. Големият сайзинг ми позволява да блъфирам тази ръка, ако бетвам по-малко трябва да блъфирам само Qx ръцете си. Ако той фолдва винаги А-хай срещу този сайзинг, няма да дефендва достатъчно срещу бета ми и да може да се окаже, че с Jx се валюоунвам, но пък ще принтирам пари с блъфовете си.

14:00 Бих сбетнал тази ръка в 95%+ от времето. В случая съм избрал да я трапна. Той се предаваше доста срещу сбетите ми на бордове, които фаворитизират моя рейндж и е доста агресивен срещу чек бек рейнджа ми на флопа, който се предполага, че е капнат. С тези допускания не е изключено чек бек линията да е близка по ЕВ до сбет линията. Да изпускам 1 улица валю от по-слабите му аса, но пък генерирам валю от еъра му, който може да реши да блъфира, както и от някои по-слаби блъфкетчъри, които може да са по-склонни да ми се изплатят срещу дилей сбет.

19:20 Да добри аргументи. Не бих чек рейзвал ривъра много често обаче. Чек рейз рейнджа ми би бил повечето нътс флъшове, както и някои нътс блокъри.

37:30 Да той каза, че е гледал ръката на крев и не трябва да ч/р 8x ръце, но било близко.
    Трябвало да ч/р на блъф някои Kx или някои 9x ръце.

• Like Like x 1
  5. PaRaDiGmA

PaRaDiGmA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    337
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +67 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Гледах го пак(ще прегледам и първата част със слушалките) за да чувам по добре,но само на лаптопа ми не става.
    С тях няма проблем да се слуша,но без тях си нямам на идея защо при мен е тих звука,въпреки,че си си купил нови за целта.:)

Винаги съм харесвал подобни записани серии с коментари,но за съжаление са рядкост.Ако пък направиш такава и на 6-макс(или не играеш такава структура?),ще е прекрасно.
    А отдавна не съм играл на такова ниво(а ХУ кеш не играя),така че не е редно да правя коментар.:D

• Like Like x 1
  6. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Да разбрах, че пак не е добър звука. Микрофона ми е усилен на макс и е добър, не знам защо се получава така. Мога да го бустна, но тогава има едно пращене, което е леко дразнещо.

Играя 6-макс основно, вероятно ще запиша и такива клипчета, стига да има интерес. Пишете какви клипчета искате да видите. Мога да направя теоретични, анализ на ръце, toy game (това е свързано с основните gto концепции), лайв плей 6макс, зуум и други.

7. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Пипни настройките на програмата,с която записваш. Аз още не съм гледал нито една част, но тия дни ще го направя...

8. sniperfan

sniperfan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    51
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +6 / 0 / -1
    Покер ръце:
    6max лайв или коментар на записана сесия все тая ще е интересно.

• Agree Agree x 1
  9. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Силно видео, благодаря на Сет.
    Аз лично бих бил благодарен ако направиш видео което е по-теоретично ориентирано, ти си споменал няколко опции на мен всяка една от тях ми се се струва супер.

• Like Like x 1
  10. karataBG

karataBG
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    180
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И двете части са много силни, отдавна не беше записвано ХЪ клипче, при мен звукът е добре ( не знам каква е причината) . Отделно много ми допада самия ти начин на изразяване.. (анализа на ситуациите) Адмирации за отделеното време

11. hardwin69

hardwin69
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +33 / 0 / -0
    Покер ръце:
    @Miserry защо предпочиташ бет флоп с А8о? И на такъв борд 3 улици ли си я бетваш?

На 09:30 на 1ва маса с А9о бих си обърнал на блъф и бих бетнал ривър, щом чеква на тоя бланк търн най-вероятно нямям силна ръка и не пречи да си вземем пота.

С KJo в повечето случай си бих чекбекнал поради причина, коята спомена, че е на ръба бета, което няма да ни носи голяма печалба, ако тинвалю бетваме този ривър.

Браво за труда!

• Like Like x 1
  12. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Имаме 3 улици за игра и ръка, с която рядко 1пеър ръка ни бие.

Бетвам я, защото е чист валюбет, предполагам ще има към 70+ % екуити вс колинг рейндж на флопа.
    По същата логика бих бетнал и AQ, както тази ръка.

Дроуваме до много силен трипс и много силни 2 пеъра, можем да вземем 3 улици валю с големи бетове, като ударим, в противен случай бихме могли да вземем 2 улици без проблем, третата би могла да е проблемна вс Sauce, но по принцип и срещу него ще си го бетна.

• Like Like x 2
  13. hardwin69

hardwin69
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +33 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ясно, мерси за подробния отговор.

14. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Много солидно видео, винаги в ХУ спотовете има дълбочина (и да няма много екшън). И е много забавно да се гледа едновременно с видеото на Соус.

Сподели страницата