1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Seth is the best коч:) (MGU Final)

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Tiesto, 2 юни 2015.

1. Tiesto

Tiesto
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    34
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте,

Аз съм един от класиралите се за MGU. Искам да изкажа на кратко отзивите си, първо искам да благодаря на три субекта, които са свързани с моето участие в MGU , като ще ги подредя по номерация/важност :
    1. seth
    2. grinders
    3. danger

1. В нашата мила родина, манталитета на повечето хора е, че "пари за акъл не давам, аз си го знам" Явно аз също спадам като повечето, щом до сега не съм намерил някой като seth (той е n1) за коуч.
    Не съм вярвал, че има покер играч, като seth, който да обяснява по толкова ясен и достъпен начин. Ако бях на негово място, да съм бил шута на цялата група още първия месец или седмица, че да си призная, бяхме доста незайнтересована група (поне така смятам). Този човек има слонско спокойствие, винаги е бил стриктен и точен с нас до последно. Ако в някой университет/колеж има дисциплина покер, seth спокойно може да стане професор или ректор :)
    Няма да пиша повече за него, че ще се получи страшна реклама и ще завалят оферти към него, а ние вече го отказахме от коучването :)

2. Чудесна инициатива. Grinders си е Grinders не се нуждаят от реклама.(регкламите в замунда са грешни пари:) )

3. Много се радвам, че danger се отказа от второто място за MGU, че и аз да участвам, иначе още да си цикля.

Играя покер от 5-6 години, като последните 2 зациклих на 10 NL и няма мърдане. Играя на много маси и добре, че е рейк бека.
    Това са част от резултатите ми :

Преди

Знам, че съм мега нит, като играя между15-20 маси, като рейк бека прави всичко за оцеляването ми, около 200000 hands на месец.

сега

Вече играя на 20nl, като шотвам на 50 по малко.
    Разбира се това е само началото има още много да се работи, но разликата от преди се вижда.

п.п Благодаря!

• Like Like x 4
    • Winner Winner x 2
    • Funny Funny x 1
  2. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +289 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Дека шотваш 50нл като не можеш да биеш 20, а и каква е разликата между резултатите от 10 и 20нл ?
    Аз виждам едно и също - "брейк ивън играч"
    Първо бий 20нл и тогава припка на следващото ниво, поне така съм чувал от старите кучета в занаята, че е правилно !

Последна редакция: 2 юни 2015
    • Like Like x 1
  3. nukie88

nukie88
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    36
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +1 / 2 / -0
    Покер ръце:
    това някаква изтървана поста от първи април ли е ?

4. Tiesto

Tiesto
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    34
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Преди играех само на 10 и губех доста, сега играя спокойно на 20, разликата е , че съм си отворил доста играта, в сравнение от преди. Преди играех 14 VPIP 10 PFR. сега играя 21 - 15.

5. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    постфлоп > префлоп

• Like Like x 1
  6. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Преди си играл 15-20 маси, сега колко играеш ?

Иначе подкрепям, че Seth е супер за коуч.

7. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    и двете са доста сложни и свързани... когато си играл 12/10 едва ли прехода е много лек без да знаеш какво точно правиш.. колкото и да ти е добър постфлопа, има ръце, които е почти невъзможно да са ти печеливши в дългосрочен план.. както и обратния случай.. колкото и да ти е слаб постфлопа има ръце, които няма как да не са ти печеливши.. като оптимизираш едното ти помагаш и на другото.. но солидния префлоп е най-важната основа затова да играеш стабилно и постфлоп.. докато обратното не винаги работи.. ако не се правят дата база анализи чат пат.. могат да изтичат много пари от дадени ръце.. или да има ситуации, в които печатаме повече отколкото предполагаме, и като не го правим пак имаме пропуснати ползи.. доста се подценява префлоп играта, което мисля че е много грешно... особено за леко губещ и губещ играч това е най-основното и важното нещо, на което трябва да се обърне внимание... един път като изчистиш префлоп играта си имаш наистина една добра основа да си развиваш играта.. т.е. имаш ясни рейнджове и знаеш кога и как да се отклоняваш от тях.. което ти оставя и повече време и енергия за постфлоп решенията.. доста неглижирате и работата на учителя и на ученика.. ако беше толкова лесно всичко.. досега всички да бяхме превъртяли играта...
    аз дълго време съм скатавал да си работя над играта и знам отдавна, а и в момента виждам голяма разлика за не знам кой път.. че всичко става все по-добре и се изпитва все по-голямо удоволствие и от самата игра, и от свършената работа и естествено от парите :D
    защо всички решихте да удряте ентусиазма на момчето и вместо да го насърчите или нещо градивно да кажете, сега всички остроумничат и тролват.. ей затова нищо свързано с покер не се пише и коментира... във времето се пишат някакви блогове, които са уж дългосрочни и докато са на гребена на вълната и докато продължава да ги мотивира, блогърите пишат и се създава някаква илюзия че се върши нещо.. и от автора и от подръжниците му... и след 2 седмици потоп... грайндърс е супер афилиейт(сделки, подръжка, сайт), но няма как да направи форума по-добър.. това трябва да свършат потребителите.. а според мен(може би не само) форума е много, ама много под нивото на афилиейта

• Like Like x 3
    • Agree Agree x 2
  8. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    735
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +91 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Помеждодругото знаеш ли и че долу дясно ти пише никнайма в залата ? :D

9. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +289 / 11 / -50
    Покер ръце:

Печелиш златен скункс лимитирана серия ! Смешно е това изказване, пълни глупости !

• Like Like x 1
    • Disagree Disagree x 1
  10. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    хахах.. някой друг притежава вече златен скункс ли е, оскар ли е за приноса му... трябва да има и такива потребители като теб по форумите.. ама този главната му идея е покера.. а за покер нищо не се пише.. теб не те интересува и имаш поле за изява.. но много хора освен да си убият времето искат и да научат нещо.. иначе няма проблем какво печеля или губя от това изказване.. аз рядко се изказвам така или иначе, май ми е по-добре и рядко като чета.. но и аз имам явно доста време за губене.. особено щом решавам и да ти отговоря.. но здраве да е.. всеки прави грешки

• Like Like x 4
  11. capone

capone
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    318
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 0 / -1
    Покер ръце:
    +1

12. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    То тия 2 цифри само по себе си нищо не значат.

На повечето хора префлоп играта им е горе долу солидна и проблемите им са постфлоп. Префлоп играта е горе долу решена и се знаят range-овете по позиции и повечето хора са ги научили. Затова и edge-овете префлоп са по-малки. Затова писах, че постфлоп > префлоп.

13. antipraslak

antipraslak
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    91
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +9 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Успех :)

14. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    това че е по-лесно да се оптимизира, не го прави повече или по-малко... и какво му помагаш с този коментар.. или колко хора мислиш, че не осъзнават, че е по-трудно да си развиеп постфлоп играта от тази префлоп?
    еджовете може и да са по-малки, но много лесно до 50-100нл може да си дигнеш уинрейта с 2-3 бб-та сигурно, ако си оправиш префлоп кочинката, а за да си оправиш постфлоп играта, дори с някакви стандартни неща, като в тоя спот cbet-вам толкова и толкова и т.н. има и много други, добър хъд и разчитането му, поставяне на рейнд, солиден ментал гейм.. а префлопа са просто едни таблици и леки корекции.. но ако не му отделяш внимание и си играеш цял живот просто 22/18/5 или 12/10/3 няма да си помогнеш особено .. има много да се говори по темата, не смятам че съм толкова голям капацитет и предпочитам да не вкарвам грешни представи на хората... айде успех по масите на всички..

15. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Споделих мнение кое според мен е по-важно за играта му и от къде може да извлече повече полза. Също така че не трябва да се фокусира само върху VPIP/PFR. Смятам, че мнението ми е "градивно" и ще му помогне.

Нито съм го хулил, нито го тролвам. А за насърчаването (за да може dg7al да спи спокойно) - успех Tiesto. Продължавай да подобряваш и другите аспекти от играта си :)

16. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    много градивно.. работи си над играта все едно му казваш! браво..
    и да вече ще спя спокойно..
    въобще ми е през оная работа, кой какво пише... но все си мисля, че човек като няма какво смислено да каже.. по-добре да си мълчи, всеки може да си прави каквото му е кеф естествено, но съм писал достатъчно с кое какво имам предвид.. айде за да спим спокойно всички, най-добре да приключим

Сподели страницата