1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Сделката ни в 7777.bg през този месец е с главозамайващо value и е най-доброто ни предложение от последните няколко години! В комбинация с двата варианта за софтуер и VIP съпорт горещо препоръчваме на всички наши играчи да се преориентират към игра в тази зала. За повече информация ни пишете по имейл на grindsupp@gmail.com или по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Сериали

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Zografa, 27 септември 2013.

1. Mariya

Mariya
    Expand Collapse
    Administrator Staff Member

Съобщения:
    1,647
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +890 / 10 / -29
    Покер ръце:
    Чернобил гледахте ли? Голяма дискусия се вдигна по социалните мрежи...

2. mudkicker

mudkicker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +16 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Да,на мен ми хареса.
    Каква дискусия-защо няма негър ли :D:D:D

• Funny Funny x 4
    • Like Like x 1
  3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    4,031
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +867 / 17 / -21
    Покер ръце:
    Cheryl, my name is Cheryl - short for Chernobyl

• Funny Funny x 2
  4. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    The One, the Only, Misteeeeeeeeeeeeer...!

Съобщения:
    1,491
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +614 / 15 / -11
    Покер ръце:
    "Чернобил" ми беше слабичък на мен, въобще не ми хареса, загуба на време.
    "The Sinner" от др стр изгледах двата сезона на един дъх (за 3 дни).

• Disagree Disagree x 3
    • Agree Agree x 1
  5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,031
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +867 / 17 / -21
    Покер ръце:
    Чернобил е потресаващо добре направен, гледах първи епизод само, но аз и хората с които го гледах бяхме безмълвни след края. Супер качествено беше всичко, даже кофата за боклук в началото ме върна в детството ми :D Доста силни емоции изпитвах и то само в рамките на един епизод. Днес ще гледам втория, дано пак е силно.

• Agree Agree x 5
    • Winner Winner x 1
  6. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,482
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +390 / 3 / -15
    Покер ръце:
    Ама щом и вие вече не ми четете постовете докъде го докарахме.... :D

• Funny Funny x 2
  7. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,932
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +835 / 27 / -102
    Покер ръце:
    Целият свят се кефи на чернобил, тука има нещо гнило, баси тъпият сериал.
    чакаме руската версия

8. mudkicker

mudkicker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +16 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Ако изобщо има такава,иначе сме за братушките разбира се,няма сме за американските маймуни...нокакво не му хареса на Чернобил....

• Agree Agree x 1
    • Disagree Disagree x 1
  9. Hypnotix

Hypnotix
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Като цяло съм фен на mystery/sci-fi жанровете и ще си напиша мнението по някои от сериалите. Няма да коментирам някои от топ заглавията, които така и така всеки е гледал и има достатъчно мнения по тях в предните страници.

Wayward Pines - Wayward Pines (TV Series 2015–2016) - IMDb
    Сериала е по романите на Блейк Крауч, а той самия е огромен фен на Twin Peaks и Lost.
    Лично за мен първите 5 епизода са може би едни от най-добрите в жанра и по нищо не отстъпват на най-доброто от Туин Пийкс и Изгубени. Все пак и Шаямалан е замесен в продукцията на сериала, а като цяло съм му голям фен.
    Актьорския състав е много стабилен, има носители на Оскар ( Мелиса Лео),както и номинирани за оскар. Във 2ри сезон по-голямата част от актьорите и героите са променени, като доколкото чух повечето от първи сезон са били ангажирани с други проекти по време на снимките и затова липсват или са с минимално участие във 2ри, все пак не знам доколко е вярно.
    Книгите, по които е написан са 3. 2 са излезли на български. Първи епизод обхваща 50% от първата книга, като книгата определено е много по-брутална от сериала и от него са премахнати някои доста тежки сцени. Оттам нататък в сериала разликите с книгите са доста големи - променена е възрастта на героите, расата на някои и като цяло хронологичните събития са малко разбъркани. След 5ти епизод нивото леко пада, а 2ри сезон е разочарование за повечето фенове, макар, че на мен ми хареса и там също имаше силни моменти.3-ти сезон едва ли ще видим някога.
    Лична оценка 9/10

Dark - Dark (TV Series 2017– ) - IMDb
    Когато излезе беше обявен от доста критици за най-добрия сериал на годината ( не просто най-добър чуждоезичен, а въобще ). В момента е сериала с най-голям зрителски интерес , като изпревари логично Чернобил. Абстрахирайте се от това , че е немски, сериала е страхотен. Гледах 2 пъти първи сезон и тая седмица мисля да започна с 2ри. Поне за момента казват, че 2ри е още по-добър, дано е така.
    Лична оценка 8/10

Nightflyers - Nightflyers (TV Series 2018) - IMDb
    Доколкото знам е по роман на Дж.Мартин. Сериала се оказа голямо разочарование, особено за тези, които са чели книгата ( аз не съм ). Определено сюжета е много интересен, но реализацията е много зле. И все пак имаше няколко силни епизода и едва ли някой фен на Sci-fi жанра е пропуснал сериала. На фона на сушата в жанра сериала става за гледане.
    лична оценка 6/10

Origin - Origin (TV Series 2018) - IMDb
    Една идея по-добър от към сюжет и реализация спрямо Nightflyers. Не знам дали ще има 2ри сезон, но ако има го чакам с нетърпение.
    Лична оценка 7/10

Riverdale - Riverdale (TV Series 2017– ) - IMDb
    Не видях по-горе мнения за този сериал, което ме изненада много, тъй като по популярност не е излизал от топ20 в последните 2 години.
    Нещо като олекотена версия на Twin Peaks е , макар че на моменти е дори и по-мрачен. Малко градче, много мистерии за разкриване. Първи сезон е страхотен, мистъри елемента е запазен през цялото време. 2ри и 3ти вече някои неща взеха да стават банални, а безумната идея 1-2 от епизодите да са по формата на мюзикъл направо сринаха рейтинга на сериала за известно време, добре, че след това излязоха по няколко силни епизода за да замажат положението. лошо впечатление в 3ти сезон прави и възрастта на главните герои - повечето са на 25-27г, а играят ролята на 17 годишни, което е смешно. Някои от актьорите вече участваха и в някои по сериозни филми, като вероятно част от тях ще станат големи звезди след време. През есента се очаква и 4ти сезон.
    Лична оценка 8/10

Sharp objects - Sharp Objects (TV Mini-Series 2018) - IMDb
    Една от приятните изненади на 2018-та година. Много стабилен актьорски състава и заплетен сюжет. За да се оцени сериала трябва да се изгледат всички епизоди, финала си заслужава, но няма да разкривам повече, че ще споилна ако продължа.
    Лична оценка 7/10

Big little Lies -https://www.imdb.com/title/tt3920596/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
    Не очаквах много от този сериал, но ме изненада приятно. Страхотен първи сезон, скоро ще изгледам и 2рия. Не случайно е в топ250 в IMDB. Актьорския състав е много стабилен (Никол Кидман,Рийз Уидърспуун), а във втори сезон участва и Мерил Стрийп.
    Лична оценка 7/10

Чернобил - Chernobyl (TV Mini-Series 2019) - IMDb
    Да, сериала е страхотен, драмата е голяма, ама чак пък номер едно за всички времена , WTF?!?!?! Разбирам, че за по-възрастното поколение сериала е номер едно, но колко от тях влизат да гласуват в IMDB? Наистина нямам обяснение за тази оценка на сериала. Пак казвам добър е , всичко е направено много добре, но все пак 9,6 е нереално висока оценка.
    Лична оценка 7/10

Скоро ще продължа, че се сещам за поне още 10-15 сериала, по които мога да изкажа мнение :)

Последна редакция: 2 юли 2019
    • Like Like x 1
  10. vellev

vellev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    180
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Къде да намеря Дарк С2 , с английско аудио?

11. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,031
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +867 / 17 / -21
    Покер ръце:
    Въпроса е защо искаш да е с английско аудио, като сериала е немски?

12. vellev

vellev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    180
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Жената го иска , дразнил я немския , аз го изгледах вече :)

• Funny Funny x 1

Сподели страницата