1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

ще продължите ли?А как и защо?

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от nqkoisi, 10 ноември 2009.

1. nqkoisi

nqkoisi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1946748621 (IPoker)
    $2.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , November 10 , 03:01:02 ET 2009
    Table Rovigo (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Seat 1: 3670907 ( $2.45 USD )
    Seat 3: Zeherrr ( $0.77 USD )
    Seat 5: ForestofSSS ( $8.22 USD )
    Seat 6: lalahulala ( $4.97 USD )
    Seat 8: zalbert5 ( $4.83 USD )
    Seat 10: Hero ( $2.69 USD )
    Zeherrr posts small blind $0.01 .
    ForestofSSS posts big blind $0.02 .

Dealt to Hero: :Jd: :Jc:
    lalahulala raises $0.10
    zalbert5 folds
    Hero raises $0.34
    3670907 calls $0.34
    Zeherrr folds
    ForestofSSS folds
    lalahulala raises $1.29
    Hero ???

Едва от 5 ръце беше на масата и няма инфо за него,но според наблюденията ми в Ипокер играчите са склонни да се заиграват още в първите си ръце и доооста често им връзва.Но след като 4Б на 3б-рейзър от СО и кол на играч от бутона бях с мисълта,че е на АА.

Този тук е моя грешка,че стоя въобще на масата с играч като него след мен.
    С 3б се надявам да го изгоня от ръката,видях че краде лимппотове и се надявах точно тук да се покаже разумен,особенно с тази заигравка преди него.Ако се беше фолднал целта ми щеше да бъде да се стигне до олин,което едва ли би трябвало да е трудно :p.Е,плати ми 3Б,а и това някак си се омаловажи след 4Б на lalahulala.
    Въпреки че 90% съм убеден че lalahulala е на АА,искам да видя флоп,но с трима ми е трудно решението.

Правилно ли мисля,какво бихте направили тук?А екстремните играчи,които биха продължили,как биха играли?

Надявам се да няма коментари от рода "Не ни занимавай с 2НЛ",опитвам се да свикна от сега с правилния начин на мислене :p

Последна редакция: 10 ноември 2009
  2. nqkoisi

nqkoisi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Poker Hero calls $1.05
    3670907 raises $2.10
    lalahulala raises $3.58
    Poker Hero folds
    3670907 calls $0.01

FLOP
    :Tc: :7h: :Jh:

TURN
    :9s:

RIVER
    :5s:
    lalahulala wins $8.42 USD from main pot
    3670907 shows :Kc: :Kd:
    lalahulala shows :Ad: :Ah:

Изядох си ушите от яд,но едва ли имаше начин да изгоня 3670907 от ръката.Доядя ме,защото преди това доста се постарах да вбеся 3670907 и се появи тоя идиот и го събра всместо мен,напоследък все така става ...аз ги раздразвам,а други ги взимат :mad:Все пак ако не беше паднало валето пък щях да се радвам,че съм се разминал само с толкова.
    Ужасна ръка :mad:,пожелавам си да не виждам повече такава.

Успех

3. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    АААААААА оффффффф...бъгна ми се написаното...Ох, както и да е. Кол-а ти е тук е ужасен (ако не знаеш как да реагираш на 4бет, само колни пре-флоп)...След като плащаш и 4бета на УТГ-то, нямаш фолд ("инвестирал си 1/2 от стака си и трябва да доплатиш ~1.25 за ~6.3 ...)

Успех по масите

4. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,013
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +258 / 29 / -33
    Покер ръце:
    snap fold
    limp/3bet = nuts

5. nqkoisi

nqkoisi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Нътс префлоп някак си не мога да го възприема.АА префлоп са само един пеър,както и JJ де.Вече избледняха спомените,но мисля че бях напред сесията и мислех да си позволя да изиграя тая ръка на интуиция,но трима в ръката ми дойде в повече.Все пак 3 високи чивта на 6макс маса,кой да предполага :DНезависимо кой от другите двама беше останал в ръката щях да се радвам да се стакнем,макар ръката ми да не е първа хубост.Между другото,в тая ситуация не мога да се надявам на повече от сет,но ми се случи една сесия (вчера) с 680 ръце,35 чивта и нито веднъж да се сетнат на флопа :eek:.Та във въпросната ръка ми се искаше да видя флоп,дори и на солена цена,и чак тогава да решавам дали да продължа.Е,цената която поискаха беше повече от солена и реших да се откажа.
    А съвета ти ще го помня,трябва да се учи човек :),дано е от една ситуация,а не от десетки,че не е добре за банката :confused:

Успех

6. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    АА може за теб да е само един пеър,но ще те взема в 8 от 10 случая.Така,че префлоп си е нътс.А щом плащаш само за сет,ми то тогава няма значение дали ще си с JJ или с 22 ,или,ако падне нисък флоп и ще се стакнеш с валетата?
    Бих ти препоръчал,ако нямаш сет одс да не си позволяваш подобни плащания,защото няма да си на печалба от тях.

Сподели страницата