1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Първите два фрийрола (за ръце и рейк в залите на Betsafe/Betsson) с пакети за Grinders Summer Camp са вече в лобито на мрежата. За повече инфо четете в темата на промоцията. Ако смятате, че сте изпълнили изискванията, но не сте автоматично регнати за турнира, ни пишете веднага по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Ръководство за избор на лаптоп.

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от Quman, 22 септември 2010.

1. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте скъпи грайндъри тази тема има за цел да пробвам да ви помогна с избора на лаптоп.Ако има успех ( дано не стане мазало ) мисля че ще стане добра тема.
    За да започнете да избирате каквото и да било бих ви посъветвал да си зададете въпроса : "За какво ще го ползвам ??? "
    Отговори :
    1. Покер
    2. Игри
    3. Интернет
    4. И 3-те :)

Да не губим време ,за по-лесно ще номерирам нещата който са важни :
    1. Марки
    2. Екрани и Резолюции
    3. Видео карти
    4. Процесори
    5. Хард-дискове
    6. Други

1. Марки
    : Dell ,Acer, HP , Lenovo, MSI, Fujitsu-Siemens (вече са отделно),Asus ,Sony Vaio , етц.
    Бях чел че по продажби са подредени така : HP , Dell , Acer , .... (Не помня % но ако желаете ще се разровя )
    Ако нямате любима марка ,то една от тези 3те ще са добър избор .
    Не е от голямо значение каде се правят тези марки... е добре де повечето са в Китай.. Тайван .. Германия (WTF?) :) Те си имат нормативи и тестове за контрол!

2. Екрани и Резолюции
    : Ако мислите да играете покер то ви трябва голям екран (колкото вие си желаете) и огромна резолюция :D и все пак си направете сметка да не стане 10-инча 2000х2000 :) (продават и лупи сиг.)
    Зографа :
    "Покер играчите ви съветвам да се ориентирате към 17" лаптопи с резолюция 1920х1200." :)
    И все пак е добре да си направите сметка ВИЕ ,защото лаптопа си е ВАШ !
    Добре е да знаете че на онези листчета в големите магазини пишат РЕЗОЛЮЦИЯТА НА МАТРИЦАТА НА ДИСПЛЕЯ НА ЛАПТОПА ,а не колко подържа лаптопа това вече зависи от Видео картата .
    Пример: 16 инчов 1920х1200 Много маси, но инчовете идват малко и може да ви е неудобно,17 със 1600х900 По-малко маси но сичко е типи топ с размера :)

3. Видео карти : Това е нещо което е много важно,ако не сте на ТИ с технологиите в Видео картите лесно ще бъдете прецакани и то много .Ето защо ще си спестя гнева на разбиращите и ще кажа че ТУК - > http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-5650.23697.0.html можете да си видите картите кой клас са не според някой си а според истински тестове. ctrl + F HF :)
    Ако желаете да свързвате лаптопа към гигантен монитор то ви трябва и по-добра карта все пак няма да гледате на добър екран старкрафт на low детайли :)
    п>п Отдоло има тестове на игри ,за такива като мен .. под 20fps не е приятно .
    Пример : ATI Mobility Radeon HD 5650 която е дадена за пример спрямо ATI Mobility Radeon HD 4330 е доооста по-добра ..

4. Процесори : Tук ще говоря само за Интел (фен)
    За игри даже мисля че до i7 ви стига, За покер до i5 ;) ето как са разположени по пройзводителност Core Duo , I3 , I5 , I7 .
    "Какво е 3,5,7 и защо ДУо което е уж двоядрен е последен О_о? "
    С увеличаване на числото става по силен
    Много хора когато отиват да си избират лаптоп гледат лепенка Core DUo и си казват "двуядрения къъъърти о , i3 не е двуядрен начи зле.. "
    i3 Също е двуядрен ,но има повече КЕШ --- > повече пройзводителност, по-нова технология , повече кеф.

5. Хард-дискове
    : Лесно колкото повече повече - за ГБ и за обработката на данни. Все пак няма да обърна внимание на това,защото с новата технология трудно ще намерите тъп хард.

6. Други
    RAM - Колкото повече толкова повече
    Батерия - ---------------//----------
    USB ports - -----------------////------
    HDMI -задължително ако искате да го свързвате към як екран!

Ако желаете да ви дам съвет м/у разни модели няма проблеми!
    Ако желаете да добавите нещо или да ме поправите няма проблеми!
    Ако желаете дискусия - скайп (да не става мазало)
    Всичко което съм писал - мое лично мнение и не ангажирам никой с него !
    Всичко което съм писал, съм го минал вече и имам добър (не идеален) лаптоп.

Постарах се много,надявам се да го оцените!
    Благодаря!

Последна редакция: 22 септември 2010
  2. ThuNDeR

ThuNDeR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    384
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +103 / 6 / -1
    Покер ръце:
    good stuff.

toq e za mene mai4e.az iskam da sam s pove4e cash :D

3. swordsman88

swordsman88
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    86
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Много полезно четиво,особено за непросветлените като мен! :) В момента си тарса лаптоп и Quman страшно много ми помогна в избора!Спокойно можете да го питате каквото и да е ще ви отговори :)

4. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мерси и късмет с избора ;)

5. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодарност easygame благодарност нещо което ти никога няма да разбереш!
    НЕ МИ ОМАЗВАЙ ТЕМАТА !

6. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    258
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +8 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Съгласен съм с Quman. Една забележка за лаптопи HP. Имам опит с такива, в момента съм с HP Pavilion dv5. Мога да кажа че са неуспешен модел за HP, специално за Pavilion. След по-малко от година работа батерията не работи ( трябва да се смени, не подлежи на ремонт - около 100лв е цената), тъч скрийн бутоните половината не работят след по-малко от 6 месеца работа, и най-неприятното - подсветката на дисплея също се скапа ( гаси когато си иска), в последствие рабрах че е фабричен дефект, инвертора на дисплея изгаря. Така че имайте едно на ум за HP. За мен Dell, Acer и Toshiba са по-добрия избор. Иначе който е маняк - www.alienware.com ей тея са луди :)

7. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Само не вземайте АМД, нищо че са по-евтини и блазнят.

8. sirtoni

sirtoni
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    499
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    abe 4ovek tova KЪРТИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

9. sarfaa

sarfaa
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    1
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте и от мен! Един съвет при избора на модел. В никакъв случай не си купувайте HP! Брат ми има сервиз за лаптопи и той от HP се храни :D, 90% от оставяните за ремонт са HP!!!!!! Но пък поне лесно се оправят. Не искам да обвързвам никого с мнението си, но имайте едно на ум. Препоръчвам Dell с две ръце, по специално Studio XPS серията.

10. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря! За съжаление и аз имам познат и той така каза ;)

11. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    661
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +89 / 5 / -7
    Покер ръце:
  12. pavlinito

pavlinito
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Quman, благодаря ти много за подробната информация която си ни предоставил. Имам нужда от твоето компетентно мнение тъй като се колебая между два модела на ДЕЛЛ.
    1 option http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_N5010_Aluminium-Dell_Inspiron_N5010_WAIT4
    2 option http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_N5010_Aluminium-Dell_Inspiron_N5010_DI5010HMEZM18KD5GBC69
    Разликата между 2та модела е процесора както и 2gb ram повече за 2рия модел. Това което ме интересува е дали има смисъл да дам 350лв повече за I7-цата. Той определено е по мощен от I5, но тъй като аз ще използвам лаптопа си предимно за Покер ( и от време на време war craft)се чудя дали има смисъл. Освен това в notebookcheck е поместена информация , че I7 e подходящ за 17' inch display поради голямата симощността си , а този конкретен модел е 15.6 inch. Бих искал да допълня че възнамерявам да си купя допълнително голям монитор, който да свържа с компа , естествено с цел да отварям повече масички :D
    Надявам се да чуя твоето мнение по въпроса и също така дали удобряваш избора ми за лаптоп имайки предвид за какво ще бъде използван.

Последна редакция: 8 декември 2010
  13. swordsman88

swordsman88
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    86
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    и3 core с 4гб Рам е предостатъчно да покер,тъкаче ти си прави сметка,на Бро-то лаптопа според мен е екстра и е 17ка

14. pavlinito

pavlinito
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    имали проблем ако си върже компа с голям монитор? как е изображението?

15. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Единият линк не ми работи.. другия лаптоп е мн грухнал за покер според мен Н5010 говоря .. както ти е написал колегата по-горе това е добре , повече от 4 ГБ рам за ОС на 32 бит не ти върши работа --> зависи дали ще го вземеш с ОС и каква ..!
    За втроят ти въпрос.. по принцип големите монитори си е нормално,но е добре да имаш добра карта, все пак си е по-красиво, матрицата на лаптопа няма нищо общо с тази на монитора или иначе казано това че имаш на лаптопа 1900х1200 примерно не значи че на монитора ще имаш такава :)

Последна редакция: 11 декември 2010
  16. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    дано да си объркал 64 с 32, иначе си в сериозна грешка..

17. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да в сериозна грешка съм .. обърках от бързане за среща :)
    Мерси !

18. sashn1

sashn1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ако някой търси съвет за компютър Quman е човека :):) Няма да загубите нищо ако вземете съвет от него... само може да спечелите ;) Благодаря му многоо :)

Последна редакция: 3 февруари 2011
  19. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    правилната тема за ЪП !

20. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,678
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +492 / 11 / -11
    Покер ръце:
    Е добре, щом ти е по-удобно, ше го копна тука :D

Dobre si upnal :) Predlojete neshto hubavo za pod 2k lv. Ne mi trqbva silno video , samo da moje da puska HD na TV-to.

Сподели страницата