1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Ръководство за избор на лаптоп.

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от Quman, 22 септември 2010.

1. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте скъпи грайндъри тази тема има за цел да пробвам да ви помогна с избора на лаптоп.Ако има успех ( дано не стане мазало ) мисля че ще стане добра тема.
    За да започнете да избирате каквото и да било бих ви посъветвал да си зададете въпроса : "За какво ще го ползвам ??? "
    Отговори :
    1. Покер
    2. Игри
    3. Интернет
    4. И 3-те :)

Да не губим време ,за по-лесно ще номерирам нещата който са важни :
    1. Марки
    2. Екрани и Резолюции
    3. Видео карти
    4. Процесори
    5. Хард-дискове
    6. Други

1. Марки
    : Dell ,Acer, HP , Lenovo, MSI, Fujitsu-Siemens (вече са отделно),Asus ,Sony Vaio , етц.
    Бях чел че по продажби са подредени така : HP , Dell , Acer , .... (Не помня % но ако желаете ще се разровя )
    Ако нямате любима марка ,то една от тези 3те ще са добър избор .
    Не е от голямо значение каде се правят тези марки... е добре де повечето са в Китай.. Тайван .. Германия (WTF?) :) Те си имат нормативи и тестове за контрол!

2. Екрани и Резолюции
    : Ако мислите да играете покер то ви трябва голям екран (колкото вие си желаете) и огромна резолюция :D и все пак си направете сметка да не стане 10-инча 2000х2000 :) (продават и лупи сиг.)
    Зографа :
    "Покер играчите ви съветвам да се ориентирате към 17" лаптопи с резолюция 1920х1200." :)
    И все пак е добре да си направите сметка ВИЕ ,защото лаптопа си е ВАШ !
    Добре е да знаете че на онези листчета в големите магазини пишат РЕЗОЛЮЦИЯТА НА МАТРИЦАТА НА ДИСПЛЕЯ НА ЛАПТОПА ,а не колко подържа лаптопа това вече зависи от Видео картата .
    Пример: 16 инчов 1920х1200 Много маси, но инчовете идват малко и може да ви е неудобно,17 със 1600х900 По-малко маси но сичко е типи топ с размера :)

3. Видео карти : Това е нещо което е много важно,ако не сте на ТИ с технологиите в Видео картите лесно ще бъдете прецакани и то много .Ето защо ще си спестя гнева на разбиращите и ще кажа че ТУК - > http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-5650.23697.0.html можете да си видите картите кой клас са не според някой си а според истински тестове. ctrl + F HF :)
    Ако желаете да свързвате лаптопа към гигантен монитор то ви трябва и по-добра карта все пак няма да гледате на добър екран старкрафт на low детайли :)
    п>п Отдоло има тестове на игри ,за такива като мен .. под 20fps не е приятно .
    Пример : ATI Mobility Radeon HD 5650 която е дадена за пример спрямо ATI Mobility Radeon HD 4330 е доооста по-добра ..

4. Процесори : Tук ще говоря само за Интел (фен)
    За игри даже мисля че до i7 ви стига, За покер до i5 ;) ето как са разположени по пройзводителност Core Duo , I3 , I5 , I7 .
    "Какво е 3,5,7 и защо ДУо което е уж двоядрен е последен О_о? "
    С увеличаване на числото става по силен
    Много хора когато отиват да си избират лаптоп гледат лепенка Core DUo и си казват "двуядрения къъъърти о , i3 не е двуядрен начи зле.. "
    i3 Също е двуядрен ,но има повече КЕШ --- > повече пройзводителност, по-нова технология , повече кеф.

5. Хард-дискове
    : Лесно колкото повече повече - за ГБ и за обработката на данни. Все пак няма да обърна внимание на това,защото с новата технология трудно ще намерите тъп хард.

6. Други
    RAM - Колкото повече толкова повече
    Батерия - ---------------//----------
    USB ports - -----------------////------
    HDMI -задължително ако искате да го свързвате към як екран!

Ако желаете да ви дам съвет м/у разни модели няма проблеми!
    Ако желаете да добавите нещо или да ме поправите няма проблеми!
    Ако желаете дискусия - скайп (да не става мазало)
    Всичко което съм писал - мое лично мнение и не ангажирам никой с него !
    Всичко което съм писал, съм го минал вече и имам добър (не идеален) лаптоп.

Постарах се много,надявам се да го оцените!
    Благодаря!

Последна редакция: 22 септември 2010
  2. ThuNDeR

ThuNDeR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    376
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 5 / -0
    Покер ръце:
    good stuff.

toq e za mene mai4e.az iskam da sam s pove4e cash :D

3. swordsman88

swordsman88
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    86
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Много полезно четиво,особено за непросветлените като мен! :) В момента си тарса лаптоп и Quman страшно много ми помогна в избора!Спокойно можете да го питате каквото и да е ще ви отговори :)

4. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мерси и късмет с избора ;)

5. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодарност easygame благодарност нещо което ти никога няма да разбереш!
    НЕ МИ ОМАЗВАЙ ТЕМАТА !

6. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    250
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Съгласен съм с Quman. Една забележка за лаптопи HP. Имам опит с такива, в момента съм с HP Pavilion dv5. Мога да кажа че са неуспешен модел за HP, специално за Pavilion. След по-малко от година работа батерията не работи ( трябва да се смени, не подлежи на ремонт - около 100лв е цената), тъч скрийн бутоните половината не работят след по-малко от 6 месеца работа, и най-неприятното - подсветката на дисплея също се скапа ( гаси когато си иска), в последствие рабрах че е фабричен дефект, инвертора на дисплея изгаря. Така че имайте едно на ум за HP. За мен Dell, Acer и Toshiba са по-добрия избор. Иначе който е маняк - www.alienware.com ей тея са луди :)

7. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Само не вземайте АМД, нищо че са по-евтини и блазнят.

8. sirtoni

sirtoni
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    499
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    abe 4ovek tova KЪРТИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

9. sarfaa

sarfaa
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    1
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте и от мен! Един съвет при избора на модел. В никакъв случай не си купувайте HP! Брат ми има сервиз за лаптопи и той от HP се храни :D, 90% от оставяните за ремонт са HP!!!!!! Но пък поне лесно се оправят. Не искам да обвързвам никого с мнението си, но имайте едно на ум. Препоръчвам Dell с две ръце, по специално Studio XPS серията.

10. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря! За съжаление и аз имам познат и той така каза ;)

11. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
  12. pavlinito

pavlinito
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Quman, благодаря ти много за подробната информация която си ни предоставил. Имам нужда от твоето компетентно мнение тъй като се колебая между два модела на ДЕЛЛ.
    1 option http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_N5010_Aluminium-Dell_Inspiron_N5010_WAIT4
    2 option http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_N5010_Aluminium-Dell_Inspiron_N5010_DI5010HMEZM18KD5GBC69
    Разликата между 2та модела е процесора както и 2gb ram повече за 2рия модел. Това което ме интересува е дали има смисъл да дам 350лв повече за I7-цата. Той определено е по мощен от I5, но тъй като аз ще използвам лаптопа си предимно за Покер ( и от време на време war craft)се чудя дали има смисъл. Освен това в notebookcheck е поместена информация , че I7 e подходящ за 17' inch display поради голямата симощността си , а този конкретен модел е 15.6 inch. Бих искал да допълня че възнамерявам да си купя допълнително голям монитор, който да свържа с компа , естествено с цел да отварям повече масички :D
    Надявам се да чуя твоето мнение по въпроса и също така дали удобряваш избора ми за лаптоп имайки предвид за какво ще бъде използван.

Последна редакция: 8 декември 2010
  13. swordsman88

swordsman88
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    86
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    и3 core с 4гб Рам е предостатъчно да покер,тъкаче ти си прави сметка,на Бро-то лаптопа според мен е екстра и е 17ка

14. pavlinito

pavlinito
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    имали проблем ако си върже компа с голям монитор? как е изображението?

15. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Единият линк не ми работи.. другия лаптоп е мн грухнал за покер според мен Н5010 говоря .. както ти е написал колегата по-горе това е добре , повече от 4 ГБ рам за ОС на 32 бит не ти върши работа --> зависи дали ще го вземеш с ОС и каква ..!
    За втроят ти въпрос.. по принцип големите монитори си е нормално,но е добре да имаш добра карта, все пак си е по-красиво, матрицата на лаптопа няма нищо общо с тази на монитора или иначе казано това че имаш на лаптопа 1900х1200 примерно не значи че на монитора ще имаш такава :)

Последна редакция: 11 декември 2010
  16. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    дано да си объркал 64 с 32, иначе си в сериозна грешка..

17. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да в сериозна грешка съм .. обърках от бързане за среща :)
    Мерси !

18. sashn1

sashn1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ако някой търси съвет за компютър Quman е човека :):) Няма да загубите нищо ако вземете съвет от него... само може да спечелите ;) Благодаря му многоо :)

Последна редакция: 3 февруари 2011
  19. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    правилната тема за ЪП !

20. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,617
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Е добре, щом ти е по-удобно, ше го копна тука :D

Dobre si upnal :) Predlojete neshto hubavo za pod 2k lv. Ne mi trqbva silno video , samo da moje da puska HD na TV-to.

Сподели страницата