1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

river решение

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от PYM, 19 април 2010.

1. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1678011424 (Entraction)
    $20.00 USD NL Texas Hold'em - Monday , April 19 , 09:37:46 ET 2010
    Table Vaajakoski (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Seat 1: Hero ( $42.48 USD )
    Seat 2: YYYYYYY ( $51.07 USD )
    YYYYYYY posts big blind $0.20 .
    Hero posts small blind $0.10 .

Dealt to Hero: :Kc: :Jh:
    Hero raises $0.50
    YYYYYYY raises $1.80
    Hero calls $1.40

FLOP ($3.80)
    :Jc: :6d: :Ac:
    YYYYYYY bets $3.00
    Hero calls $3.00

TURN ($9.80)
    :4s:
    YYYYYYY checks
    Hero checks

RIVER ($9.80)
    :As:
    YYYYYYY checks
    Hero bets $5.00
    YYYYYYY raises $30.00

Тук можем ли въобще да си мислим за call?
    YYYYYYYY е регулар по тези нива, способен е да прави нестандартни отигравания.
    60/50 с 18 3bet.
    До момента няма признаци за афект на опонента ми, въпреки че преди 20-30 ръце успях да си върна един бай-ин като хитнах флъш дроу.
    Та дайте коментар като цяло, може ли да се мисли за Hero call и на каква ръка го слагате?

2. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    може, но това трябва да го кажеш ти. ХУ е доста индивидуална игра и никой от нас няма как да знае дали блъфира или не, без рийдс си длъжен да му дадеш респект

3. KuuL

KuuL
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    38
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не ми харесва сайзинга ти на ривъра - прекалено е малък. Според мен около 7 е по-добре и би направило решението ти по-лесно. С този халф-пот бет ръката ни до голяма степен прилича на това което е или missed draw, което ест може да го накара да блъфира в тази ситуация понякога...Решението ти би трябвало да се определи от това дали е способен да чекне А на търна и защо(check/shove?), тайминга му и т.н. както и от твоя check behind range на търна в подобна ситуация. Въпреки всичко едва ли мн често 20нл регс блъфират в такива ситуации така, че фолд със сигурност е ок по-принцип. getbigboy е прав в ХУ трябва да се доверяваш често на рийда си ;)

4. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,732
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +436 / 10 / -17
    Покер ръце:
    И на мен сайзинга не ми харесва изобщо. Аз бих бетнал 5$ само ако ще му платя рейза след това иначе съм бет 7-8 както Куул каза.
    Тук все пак ни искат още 25$ което са си 125 блайнда, така че щом изобщо си нямал някакъв план какво ще правиш при рейз -> фолд.

5. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Мда мерси за отговорите.
    Всъщност размених ролите.Аз съм YYYYYYY, а противника ми е този който имаше KJ.С бета ми на ривъра найстина ми стана лесно да го сложа на max JX и съответно реших, да се възползвам от това, че сме дийп и да направя някакъв огромен блъф, с който да го накарам да хвърли валето.Е уви, той ми SNAP call-на и ме събра, което малко ме учуди и доста ме sad-на :)
    Момчето с KJ си играеше straightforward и беше не лош играч, та си помислих че с този рейз за стак и отгоре, ще си фолдне.Да не говорим, че е възможно да играя по същия начин KK, QQ.
    Не знам, аз си мисля, че заслужавах поне 10-20 секунди размисъл от негова страна, а не да ми Snap call-ва така :D
    Та блъфът ми ли е малоумен или call-ът му е слаб?
    Как мислите?

Последна редакция: 20 април 2010
  6. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    що не се вкара направо?
    не че е лош блъфа
    сиг те е сложил на ФД :Д
    но и неговия кол не е много лош особено с/у тарикат петко :D

7. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    еми принципно твоята линия е адски странна,ако незнам нищо за теб първият път бих ти фолднал, но ако съм те виждал и друг път да правиш такива работи бих платил, просто защото никаква логика няма в отиграването ти. Блъфът ти определено е слаб, а неговият кол ако няма никакво инфо е също спорен

Последна редакция: 20 април 2010
  8. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Ами с него имаме около 290 ръце и до този момент, не бях си позволявал да правя някакви трики ходове.Напред съм 1,5 стака от него и явно му е дошло в повече.
    За мен все още кола, който направи беше безумен и бе продиктуван не от някакъв рийд, а от наклонностите на един calling station, понеже ме snap-на.Вече започвам да мисля, че от бързината не е видял, че рейзвам до 30 евро :D
    Ръката я постнах, понеже с приятел спорихме.Аз твърдях, че кола му е слаб, а той че човека си ме е soul read-нал :D blabla

Сподели страницата