1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

river dec 3way

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от alex4409, 7 февруари 2014.

1. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    259
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Seat 4 is the button
    Seat 1: Player1 ( $46.43 USD ) - VPIP: 21 , PFR: 17 , 3B: 6 , AF: 3 ,7 , Hands: 1248
    Seat 2: Player2 ( $39.40 USD ) - VPIP: 43 , PFR: 29 , 3B: 6 , AF: 6 ,7 , Hands: 102
    Seat 4: Player4 ( $37.31 USD ) - VPIP: 27 , PFR: 22 , 3B: 13 , AF: 1 ,8 , Hands: 923
    Seat 6: Player6 ( $30.00 USD ) - VPIP: 20 , PFR: 17 , 3B: 9 , AF: 2 ,8 , Hands: 703
    Seat 7: Player7 ( $33.82 USD ) - VPIP: 61 , PFR: 8 , 3B: 4 , AF: 0 ,8 , Hands: 183
    Seat 9: Hero ( $30.00 USD )
    Player6 posts small blind $0.15 .
    Player7 posts big blind $0.30 .

Dealt to Hero: :Ah: :As:
    Hero raises $0.90
    Player1 calls $0.90
    Player2 folds
    Player4 folds
    Player6 folds
    Player7 calls $0.60

FLOP
    :2h: :6h: :Kc:
    Player7 checks
    Hero checks
    Player1 bets $2.40
    Player7 calls $2.40
    Hero raises $8.40
    Player1 calls $6.00
    Player7 calls $6.00

TURN
    :5h:
    Player7 checks
    Hero checks
    Player1 checks

RIVER
    :6c:
    Player7 bets $6.30
    Hero ???

Pre reg-a call open ot MP e 13, 3b MP 0 (15)
    bet flop vs missed cbet 70(10)
    Като чекна флопа и мисля, че ще бетва нещо такова
    22,66,KK,AA,AKs,AKo,KTs+,KJo+,99+ може би + някой друг флъшдроу и като цяло естествено от време на време ще 3бетва АА,КК, АК, но заради рибата на ББ очаквам по- рядко. И има по 1комбо да кажем от тези трите. Рибата колва стандартно аз рейзвам и за мое учудване и рега плаща. И неговия рейндж вече мисля, че остава такъв
    22,66,KK,AA,AKs,AKo,KQs+
    И на този търн с този голям под вече не знам какво трябва да правя. Май винаги съм чек, ако рега бетна най- вероятно ме бие, не очаквам да бетва АК, KQ, AA, но очаквам да за залага KQhh естествено и може би 22, 66, КК за тях не съм сиг как ги играе.
    И на ривъра става най- станно, че рибата донква и съм тотален блокаж вече...
    А рибата си стандартен колинг стейшън, трудно хвърля дроуве, чифтове... Т.е на ривъра може да има Kx, 6x предполагам, flush май няма заради малкия бет...

2. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    738
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Koй е рега ?

3. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +332 / 3 / -3
    Покер ръце:
    На флопа какво си мислиш, че правиш?

4. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    259
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    @Seth
    Какво мога да правя. Искам да играя с рибата, а не с рега
    Написал съм по- горе кои ръце ще бетва според мен рега. Естествено ще съм изпуснал няколко... + той няма да очаква да го чек/рейзна най- малко. ДДз в движение го измислях кажи какво де. Ще ли изглежда?

Последна редакция: 7 февруари 2014
  5. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +332 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Това, което не правиш е да играеш целия се рейндж на флопа, а си играеш само тази конкретна ръка. Ти не блъфираш с тази линия, на мястото на рега съм снап фолд с KQ, че дори и АК вероятно. Също искаш да играеш с фиша, а чекваш след него и пропускаш шанса да билдваш пота, ако рега реши да не стабва. Ривъра си е кол, но не е това важното.

6. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    259
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Да, напълно съм съгласен с теб. Нямам никакъв рейнжд тука. Просто в момента забелязах, че има много голяма вероятност рега на стабне. Затова реших така да играя. И честно казано аз от рега от КJ, KQ няма да му взема много валю така и така.
    В моите очи преимуществата са, че билдвам пота още на флопа и ако рега се хвърли съм готов да пушна търна. Аз очаквам тази риба, специално, да ме колне с много ръце по- слаби от моята на търна

Алтернативата ми е следната:
    1) бетвам аз $2.4 на флопа
    1а) рега рейзва- малко вероятно, защото ще иска да играе с рибата и няма да иска да я гони
    1б) рега плаща и рибата плаща и нямам никакво инфо и за ръцете на двамата. Не фатално.
    2) бетвам търна
    -рега ако ме рейз става малко тъпо и с рибата отзад, ако рибата пък донк търна пак малко криво, но май имам рейз на тоя търн специално...

Доста ми е объркана ръката, как мислиш че трябва да я играя оптимално. Като ако е от значение от ЕП отравям малко ръце тука срещу рибата и срещу рега ще cbet-вам nuts flush draws, KJs+, AK, sets, AA, JJ, QQ Как трябва да си играя ръката тук според теб?

Мерси

7. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +332 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Не съм сигурен как е оптимално на търна. На флопа аз лично бетвам биг, защото искам да вкарам колкото се може по-голяма част от стака си до ривъра срещу рибата. Вероятно ще бетна малко над 1/2 на търна и срещу рега ще фолдна на рейз, срещу фиша ще имам решение.

8. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,015
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +264 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Мен ч/р и срещу рибата дори не ме кефи на флопа, особено предвид склонноста на рибите да ни слагат на АК :D
    Ривъра е снап фолд, както си го играл, пасивна риба няма да бетне с по-малко от 6х никога. Може да изглежда слабо, но в такъв спот никога не си напред. ( не, че аз фолдвам при 1/8 пот оддс, ама аз съм си стешънчи )
    Най-добре си е бет/бет/бет

Ако някой те рейзне на търна би зависило от големината на рейза предвид, че имаме А купа, рега най-вероятно ще знае какво прави и би трябвало да е лесен фолд, срещу рибата едва ли.

Рега едва ли стабва достатъчно често този борд също така, все пак има риба в ръката и е 3way, едва ли го прави с въздух, а и семпъла не ти е особено показателен, като го ч/р го гониш от абсолютно всяка ръка, която е назад срещу теб

9. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    259
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Как така най- вероятно има 6ца, а пък има склонности да ни слагат на АК ===> fish fold flop with a six
    Благодаря за коментарите на всички.

Иначе рибата имаше Q6o, reg AA и аз се хвърлих на ривъра

10. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    фиша няма да ти фолдне никога флопа с 6x, a това че те слага на АК е точно така, но грам не го интересува, защото за него е важно, че има нещо общо с борда и играе за да хитне поне 2пейр, много безидеен ч/р флоп и почти задължителен фолд ривър.

Сподели страницата